• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PES
    PES --- ---
    PISKVOR: Tohle by chtělo nějakou zásuvku, která by se dala ovládat z toho R-Pi a zareagovala by na "poslední povel" z R-Pi a (s nastaveným zpožděním) by napájení odpojila i s adaptérem (neb ten žere i v klidu + to je riziko i zahoření při běhu na prázdno)... na zapnutí pak pochopitelně na tom "odpojovači" normální tlačítko, kterým by se to nahodilo...

    Dovedl bych si to představit i celkem jednoduše s nějakým ESP8266 a bezreléovým spínáním (diak/triak/SSR ?)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PECA: Co nějaká zásuvka spínatelná přes WiFi?
    PECA
    PECA --- ---
    Potřeboval bych vyřešit vypínání a zapínání maliny. Teď je nalepená zezadu na TV. K napájení používám Zonepi USB-C 5,25V⎓4A napájecí zdroj. Zdroj je v zásuvce za skříní, přívodní kablík vede lištou za telku, kde tak akorát dosáhne do konektoru pro napájení. Co mě vadí je, že když dám v menu KODI "vypnout" - tak se sice ukončí systém, ale deska zůstane bežet a větrák (FANshim) fučí - furt. Ledky svítí. vytahovat zdroj ze zásuvky je nepohodlné. Vytahovat USB-C z maliny je taky blbý, ˇžena ty otvory moc nerozlišuje a hned vedle je to malý HDMI (flashku narvala do DispalyPortu, protože to vypadalo stejně a bylo to vedle sebe)...
    Co bych uvítal je, jednoduchý a uživatelsky blbuvzdorný způsob vypnutí a zapnutí. Ale i jednoduchý na výrobu, protože už se topím v tolika blbostech co se snažím nějak dokopat do konce, že radši koupím hotový spínač mezi přívodní USB-C a USB-C v malině...
    Leda by ten přívodní kablík byl pouze 2 dráty pro napájení a já tam mohl švihnout libovolný on/off vypínač - ten se mi tu nějaký válí. Sice bych to chtěl mít hezký a nějak zautomatizovaný podle vypínání a zapínátí TV a tak, ale jestli k tomu n-pólovýmu USB-C konektoru vedou pouhé 2 dráty, tak to šmiknu, vypínač a hotovo.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    LOPIK: v TMM si muzes vytvorit NFO soubor podle sebe, co chces to vyplnis, ono to NFO vygeneruje. CHapu ale ze to je jebacka kdyz je toho vic
    MUXX
    MUXX --- ---
    Zalezi po cem touzite. Ja si vystacim s tim, ze nastrkam do kazde slozky folder.jpg, ktery se automaticky nastavi jako obrazek slozky. Mel jsem na to i nejaky sw, ale zas tolik veci na disku nedrzim...
    KAERO
    KAERO --- ---
    LOPIK: uplne to nechapu - vzdyt prece muzes tam torrentem neco stahnout a pak na to koukat. kdyz se nechces drbat s metadatama, tak das soubor->adresar->film. osobne kdyz se chci kouknout na nejakou oddychovku, co po dokoukani smazu, tak se metadatama ani nenamaham.

    kdyz chces metadata a pekne obrazky, tak soubor(adresar) musi mit aspon nazev filmu, nenapada me jak jinak by to slo lip?

    nemusis prepojovat disk, muzes ten disk nasdilet pres sambu/ssh/nfs nebo jine.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KAERO: Já mám potíže, že stahuju celkem nesmysly a bez nfa souborů, co si připravím v kompu jsem u půlky věcí naprosto nahranej. Škoda že Kodi neumí (nebo jsem nenašel plugin) to, aby tě to nechalo scrapovat podle něčeho, co si sám zadám - na android boxu je práce se souborama peklo, než si tam něco přejmenovávat a zkoušet, jestli se to pro tentokrát chytí, tak to radši chytnu disk a připojím si ho k PC, kde si to musím připravit... O tom jak Kodi umí se seriálama se ani rozepisovat nebudu, to je ještě další level.

    Blbý je, že to trochu popírá smysl toho zařízení - ve snech jsem si říkal, jak si tam přes torrent něco stáhnu a pěkně se budu koukat a tak to bohužel pořád nejde, pokud bych teda nejel jenom nějaký legit scene release masterhacker marvelovky nebo si zvyknul na neofficiální pluginy, kde to je teda jiná liga pirátění a to funguje snad až moc dobře..
    KAERO
    KAERO --- ---
    LOPIK: metadata maji vyhodu, ze ti misto seznamu souboru zobrazi treba obrazky filmu. moje deti to maji rady, jeste neumi cist. pokud to nepotrebujes, muzes vsechno poustet pres soubory, ne?
    jak jsem psal o kousek niz, soubory -> odebere se zdroj (prave tlacitko), a pak v nastaveni dat vycistit knihovnu.
    tiny media manager jsem zkousel, ale moc vyhod to nedava, dulezite je spravne pojmenovat soubor (adresar).
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PECA: Kodi bez scraperu a databáze v podstatě nefunguje, bez PC a Tiny Media Manageru to spravovat taky asi moc nejde - spoustu filmů to prostě nepozná a nenechá tě to moc samo vybrat. Dá se tam pouštět videa mimo databázi - tuším přes "VIDEOS" a pak skrze adresářovou strukturu. Odebrat zdroj tam jde, ale je to dost složitý, musíš to odendat někde v nastavení, možná i skrz ten jeho file explorer, aby to neindexovalo a pak dát obnovit databázi, ale je to naprd no..
    Tu logiku taky zrovna moc nechápu, ale to je asi spíš můj osobní boj s kterým bojuju už od dob iTunes, kdy se ty metadata nesmysly začly prosazovat..
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nevali se vam doma nevyuzity HIFI hat nebo DAC pro Rpi3? Rad vas ho zbavim ;)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SCHRAPNEL: Ok, diky. Tak jeste pockame az bude stable upgrade eeprom FW :)
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    TALAGE: Bootloader je na SD karte. Root partisna na SSD.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SCHRAPNEL: Boot z SSD jsi resil premapovanim root partition, nebo uz je supported naprimo?
    (https://jamesachambers.com/raspberry-pi-4-usb-boot-config-guide-for-ssd-flash-drives/)
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Tyjo, odišiel mi taký starý htpc/komp na všetko device tak som miesto neho objednal rpi4 4gb ram a je to pecka! Podarilo sa mi rozchodiť boot z USB -> SSD a je to môj najobľúbenejší device doma :)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Nehledate tohle?
    Add-on:Keymap Editor - Official Kodi Wiki
    https://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor

    Ja si tak nakonfiguroval na cervene tlacitko v KODI vypnuti.
    EDASX
    EDASX --- ---
    PECA: pred rokem jsem to hledal a nenasel nebo jsem nějak jinak zkrachoval. pravy cudlik mam na Panasonic pod tlacitkem options!

    Co ale muzes, je požit mobilní aplikaci Kore. Když budeš v jedné síti jako Pi, tak se to spáruje a muzes to ovládat přes to (dobrý na tyhle nouzaky a nebo posílání delších textů, např. hesel .)
    PECA
    PECA --- ---
    KAERO: Dík, to je přesně ono. Samsung to má, ale LG ne - LG tam má taky něco co funguje jako return/back/exit... Použiju myš a bude - včera jsem se na to vybodnul, tak snad dneska.

    Existuje nějaký plugin do KODI, který by zobrazoval něo jako "scan code" kláves či příkazů, které posílá HDMI-CEC? Možná by to šlo překonfigurovat - pokud to co posílá LG jsou dva různé příkazy s podobnou funkcí...
    KAERO
    KAERO --- ---
    PECA: kdyz mas videa/soubory, tak tam mas senzam zdroju, kdyz na zdroji kliknes pravym tlacitkem (muj ovladac samsung to ma jako tlacitko sipka-do-kolecka), tak muzes odebrat zdroj, anebo das zmenit obsah, a "tento adresar obsahuje" nastav na filmy/serialy/zadne.
    knihovna se procisti v system/media/knihovna/vycistit knihovnu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: Podle me to jde smazat pres nejakou klavesovou zkratku, ale uz si nevzpominam presne
    PECA
    PECA --- ---
    KAERO: Já to chápu, co nechápu je, proč ten zdroj nejde odebrat, nebo jak ho odebrat. Zkusím tu myš a pravé myšítko, to jsem ještě nezkoušel...
    Dík.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PECA: ech.....

    odhadem co se asi stalo: kdyz jsi pridaval nejake zdrojove umisteni, tak jsi asi i u toho nastavil co ta slozka obsahuje. nastavil jsi filmy, a kodi zkusilo dohledat obrazky a popisky k souborum v danem zdrojovem umisteni a zadalo se to do databaze.

    ocividne soubor sokol byl pochopen jako film sokolovo, a do databaze byl zadan zaznam sokolovo (stahnul metadata z imdb.com nebo csfd.cz). ten soubor je porad tam kde ma byt se stejnym nazvem, ale v seznamu filmu je misto nazvu souboru zobrazen obrazek filmu sokolovo.

    a napr. kdyz soubor sokol smazes, nebo odstranis zdroj, tak porad zustava v databazi zaznam sokolovo. teprve kdyz das procistit databazi, tak to odstrani i z ni.

    asi chapes ze nema smysl chtit po kodi, aby k nejakym "domacim" videim hledal zaznamy na csfd nebo imdb.

    takze pokud chces vyuzivat funkci kodi, kde k souborum zkusi vyhledat co to je za film/serial a prida ti tam pekne obrazky a popisky, neboli strci to do databaze, tak budes muset kodi asi rict, kde jsou filmy ktere ma databazovat, a oddelit to od toho co nema databazovat. to znamena rozdelit to do dvou adresaru. kodi nema nejaky zazracny zpusob jak zjistit co je domaci video a co je regulerni film nebo serial.

    pokud tu databazi nechces pouzivat, tak proste nezadavej ze to zdrojove umisteni obsahuje filmy.

    uprimne, prace s databazi (asi bych spravne mel psat filmotekou) je ukazana v kazdem zacatecnickem videu a tutorialu kodi.
    Video library - Official Kodi Wiki
    https://kodi.wiki/view/Video_library

    nechces radsi vzit mys, pripojit ji k te maline a pouzivat ji aspon na to nastavovani? vypada ze s tim dalkovym ovladanim televize zapasis.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam