• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SUK: Tak dnesk SY8008 dorazilo, už jsem měl doma pár dní pastu takže nebylo nač čekat. Tajně jsem ukradl manželce pinzetu na obočí, odpájel starou SY8008 ta mi při tom praskla takže jsem ji nakonec odpreparoval. Všechny pady jsem očistil takovým tím měděným shlukem drátů co na sebe chytá cín, pak jsem tam prdnul znovu pastu, pocínoval plošky a po haluzi připájel nový SY8008 svou hobby páječkou s kopytem.

    Orange pi znovu bootuje! Takže díky moc za radu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SUK: Dík za info. Já nemám horkovzduch, za to mám klepání rukou takové že bych to stejně nepřepájel.

    Každopádně destička je k vyzvednutí, jestli se na to někdo cítí a má to pro něj nějakou hodnotu.
    SUK
    SUK --- ---
    REDSNAKE: Melo by to byt SY8008, soucastku se mi v CR nepodarilo najit, jenom v cine. Nevim, ci k tomu existuje nejaky ekvivalent sehnatelny v soucasne dobe v CR.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    povedlo se mi zřejmě odpálit orange pi one. Měl jsem do něj zapojené napájení přes step down měnič s potenciometrem na nastavení V a ten zřejmě odešel a do milého orang pi one odešlo víc než dvojnásobek napětí (proudu?).

    Každopádně zdá se mi, že odešla součástka označená na fotce U2, hádám, že to tak vyboulené být nemá a taky se podezřele hřeje.

    myslím, že pro někoho kdo tomu trochu rozumí, ví co to je za součástku a má horkovzdušnou pistoli by nebyl problém to opravit.

    Ve zkratce - pokud o to má někdo zájem, leží to tady v Nuslích za odnos.

    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    SCHRAPNEL: Jo pockaj aky mas OS? Ak windows tak niekde v putty je keepalive session. google pomoze.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Skus si do .ssh/config pridat:

    Host -ip-alebo-host-raspberry
    user pi [alebo ako sa prihlasujes]
    ServerAliveInterval 60
    ServerAliveCountMax 2
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARTEN: -t nebo -x nepomůže?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    SUK: /bin/bash. Smazal jsem i bashrd a profile, jestli tam neco neni spatne. Zvlastni ze z mobilu (ssh client) se pripojim bez problemu. Zkusil jsem jeste z dockeru s ruznyma verzema ssh a nejdou. Z jineho raspberry se zvladnu pripojit. Nikde zadne specialni nastaveni nemam.
    SUK
    SUK --- ---
    MARTEN: Co mas v /etc/passwd u sveho uzivatele jako shell?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam takovou zvlastnost a nevim proc a co s tim. Nove jsem preinstaloval rapsberry, je tam raspbian. Predtim tam byl stejny system.
    Kdyz se prihlasim pres ssh, tak mi console zatuhne. Obcas se ukaze motd s tim at zmenim heslo, obcas zvladnu zadat maximalne jeden prikaz. Vetsinou to ale zatuhne uplne, posledni radek je s heslem. Prihlasim se ale uspesne.
    pokud se prihlasuju pres ssh pi@123.4.5.6 /bin/bash -i tak se tam dostanu a muzu delat vse. Jen jsem omezen tim -i. Zkousel jsem nacist profile i bashrc, po nem to stale funguje. Nejaky napad co by to mohlo byt a proc? Do raspi-config se nedostanu, protoze neni kvuli -i nastaven TERM.
    MUXX
    MUXX --- ---
    Plasma Bigscreen Is A New Smart TV Experience Powered By Raspberry Pi 4 And KDE
    https://www.forbes.com/...-bigscreen-is-a-new-smart-tv-experience-powered-by-raspberry-pi-4-and-kde/
    PES
    PES --- ---
    AXTHEB: Naštěstí, snad.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PES: podepisovat? CAN má max 64 bit packet a by design nemůžeš poždovat, aby nějaká souvislá informace byla rozložená do víc paketů, tohle bez výrazné změny protokolu podepsat nepůjde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: ale diky, obednam si ten modul, to se bude hodit vzdycky i na jiny veci :))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: ano tyhle triky sem videl taky, ale nevim jestli to pak nemuze zpusobit nejake jine problemy
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    ANDY_WARHOL: Skús pozrieť aplikáciu Carista (Android) a ELM327 Bluetooth modul (má aj alza). Na mojej Octavke si viem vypnúť startstop tak, že sa prepíše min napätie na baterke pod ktorým sa S/S neaktivuje. Tá sa nastaví napr na. 17V a SS sa už neaktivuje lebo si myslí, že má baterka podpätie.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: já vím, zjišťoval sem to, a na zásah do řidici jednotky mi autoservis hodí bobek a ostatní postupy byly trochu divné.
    Je to duster
    PES
    PES --- ---
    AXTHEB: Zatím... až to začnou šifrovat (nebo alespoň podepisovat klíčem), bude hůř...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PES: Počkej, jak horší? Zrovna tohle je dost jednoduché.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    ANDY_WARHOL: Ake auto? Na start/stop deaktivaciu tu rozne pristupy.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PISKVOR: To sice jo, ale dokud je tam to tlacitko, tak se da tomu tlacitku podstrcit, ze bylo stisknuto (at elektricky, ze mu zkratuju kontakty treba trnzistorem, nebo na jeden z nich privedu napeti/zem, nebo mechanicky nejakym servem s packou) a to tlacitko uz to procpe na "patricna mista" (treba prez ten bus).
    Az to tlacitko prestane byt, tak to mozna pujde jeste nejakou dobu procpat prez ten bus prislusnym protokolem (coz uz je slozitejsi, nez stisknuti tlacitka), dokud to vubec bude nejaka ridici jednotka akceptovat.
    Az to prestanou podporovat, tak uz to nevypnes vubec.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PES: Veď hej, ten setting si to normálně pamatuje.

    PES: Většina těch tlačítek ve skutečnosti jenom posílá zprávy po busu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam