• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Náhodou jsem si to zapamatoval, že to před týdnem publikovali... a pár tipů tam je (popř. něco dalšího i v komentářích)...
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: tohle zrovna ne, jiné články ano ... momentálně jsem se dostal k tomu, že bych koupil tenhle přijímač https://www.hamshop.cz/sdr-c40/sdr-rtl2832u-r820t2-i290/ ... akorát řeším, jestli mi bude stačit dodaná anténa a bude mi stačit jí dát na půdu pod střechu ... ale asi s tím začnu a kdyby to mělo špatnej příjem, tak koupím externí a dám jí na střechu

    ... a tady jsem se navíc dočetl, že není potřebat stahovat celej ten jejich image, ale na stávající raspbian doinstalovat jenom appku: https://www.flightradar24.com/share-your-data
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Nečetl?
    Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...flightradar24-poslouchame-letadla-nad-celym-ceskem/sc-3-a-203314/default.aspx
    JIMX
    JIMX --- ---
    používáte někdo malinu jako adb-s prijimac a treba i posíláte data na flightradar24? kde a jaky přijímač koupit? díky :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    PISKVOR: koukal jsem do historie a tam byly 3 steam zaznamy a vsechny zeleny, ze je to pustilo dál ...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: To vypadá, že se něco steamovic dostalo na blocklist, a místo na 0.0.0.0 to pi-hole někam resolvnulo...v logu by mělo být, co a kam. Defaultní blocklisty, nebo nějaký custom?
    JIMX
    JIMX --- ---
    btw. včera jsem objevil velice divné chování pihole ... prestal mi fungovat steam a browser mi tvrdil, ze https je podepsany nejakou hodně podezřelym certifikatem pro nejakou snad .jp domenu ... kdyz jsem prenastavil DNS na snehulaky, tak to fungovalo bez problemu ... nesetkal jste se s tim taky někdo?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PISKVOR: Vsak proto pisu RAINBOF: ze se netreba obavat HW. Dulezita bude kvalita SW a pripojenych veci.
    Selftesty jsou potreba uz jen abys vedel, ze snimace snimaji uveritelne hodnoty, ze se pumpy daji ovladat, ze to na ne da i odezvu (a tedy ze draty nejsou rozpojene, pojistky spalene a tak), zkratka, ze sterace stiraji a houkacka troubi.

    Jen ty SW zalezitosti budou muset byt vyreseny dobre, at uz tam das libovolny HW ...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GILHAD: Sorryjako, ale embedded by se takhle chovat mělo. Jedna microsd s ext4 úplně blbuvzdorná není; hlavně tu kartu to může blbě posrat, pokud není RO - ale žurnál na fs a žurnál na db spolu zvládnou překousnout lecjaké trable.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Hele, ony ty maliny nejsou spatne, me jich v siti bezely leta desitky po cele republice (a 24/7/365) a problemy byly jen kdyz to nekdo natvrdo vypnul v blbou chvili (jo, nikdo to nebral jako pocitac, ale jako krabicku, co tam proste nekde je a kdyz se procvakaji pojistky, tak stejne nabehne - to, ze na tom aktivne jela nonstop napr i databaze nikdo neresil). I tak si to bylo schopny vetsinu problemu opravit automagicky samo. Automaticke updaty za chodu prez sit included. Automaticke aktualizace dat postavene tak, ze to fungovalo i s totalne nespolehlivou siti taky.

    Takze natahnout program do RAM, projet par testu pri startu a pak uz jen podle profilu nadech/vydech/mereni by to melo dat v klidu a spolehlive - nebo vylitnout na tech testech a vubec se nerozjet, kdyz to nekdo zvenku dodrbe.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MUXX: tak ted zacinam mit vážně strach.
    MUXX
    MUXX --- ---
    Minipočítač Raspberry Pi našel nové uplatnění, bude řídit ventilátory nakažených | cdr.cz
    https://cdr.cz/...ek/minipocitac-raspberry-pi-nasel-nove-uplatneni-bude-ridit-ventilatory-nakazenych
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja to resim tak ze prodejci napisu a on nekdy rekne ok, tak to kup jeste jednou a ja to neposlu. ok ?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PES: moznosti je hodne, ja to popravde uz asi necham lezet.
    PES
    PES --- ---
    MARASAN: Pěkné... a z hlediska slušnosti se tohle řeší pak jak? Nechá se prodejci odepsat ztráty a nebo se objedná totéž za stejnou cenu aniž by se odeslalo a potvrdí se doručení?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: mi prisel balik, kterymu v lednu vyprsel cas na doruceni a dostal negativni hodnoceni a ja penize zpet.
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    Má to delay jako hovado, chodí to přes dva měsíce zpravidla. Ale chodí to. Měl jsem k dispozici srovnání s UK, kde zboží chodí do jednoho týdne a teď to šlo měsíc. Takže jsem ještě rád, že tahle přímá úměra nefunguje u Číny :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Me prisel balík z ledna
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PES: Vzhleddem k tomu, JAK obvykle chodi, jsem ani nejaky velky rozdil nezaznamenal ...
    (trva to vetsinou dlouho, trasovani moc nerika, ale nakonec to dojde)
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: IMHO téměř nikdy chodit nepřestala... větší riziko bylo natrefit na zavřenou firmu na začátku roku přímo v Číně...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam