• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    Má to delay jako hovado, chodí to přes dva měsíce zpravidla. Ale chodí to. Měl jsem k dispozici srovnání s UK, kde zboží chodí do jednoho týdne a teď to šlo měsíc. Takže jsem ještě rád, že tahle přímá úměra nefunguje u Číny :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Me prisel balík z ledna
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PES: Vzhleddem k tomu, JAK obvykle chodi, jsem ani nejaky velky rozdil nezaznamenal ...
    (trva to vetsinou dlouho, trasovani moc nerika, ale nakonec to dojde)
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: IMHO téměř nikdy chodit nepřestala... větší riziko bylo natrefit na zavřenou firmu na začátku roku přímo v Číně...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Cina uz chodi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SUK: Dík za info. Já nemám horkovzduch, za to mám klepání rukou takové že bych to stejně nepřepájel.

    Každopádně destička je k vyzvednutí, jestli se na to někdo cítí a má to pro něj nějakou hodnotu.
    SUK
    SUK --- ---
    REDSNAKE: Melo by to byt SY8008, soucastku se mi v CR nepodarilo najit, jenom v cine. Nevim, ci k tomu existuje nejaky ekvivalent sehnatelny v soucasne dobe v CR.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    povedlo se mi zřejmě odpálit orange pi one. Měl jsem do něj zapojené napájení přes step down měnič s potenciometrem na nastavení V a ten zřejmě odešel a do milého orang pi one odešlo víc než dvojnásobek napětí (proudu?).

    Každopádně zdá se mi, že odešla součástka označená na fotce U2, hádám, že to tak vyboulené být nemá a taky se podezřele hřeje.

    myslím, že pro někoho kdo tomu trochu rozumí, ví co to je za součástku a má horkovzdušnou pistoli by nebyl problém to opravit.

    Ve zkratce - pokud o to má někdo zájem, leží to tady v Nuslích za odnos.

    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    SCHRAPNEL: Jo pockaj aky mas OS? Ak windows tak niekde v putty je keepalive session. google pomoze.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Skus si do .ssh/config pridat:

    Host -ip-alebo-host-raspberry
    user pi [alebo ako sa prihlasujes]
    ServerAliveInterval 60
    ServerAliveCountMax 2
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARTEN: -t nebo -x nepomůže?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    SUK: /bin/bash. Smazal jsem i bashrd a profile, jestli tam neco neni spatne. Zvlastni ze z mobilu (ssh client) se pripojim bez problemu. Zkusil jsem jeste z dockeru s ruznyma verzema ssh a nejdou. Z jineho raspberry se zvladnu pripojit. Nikde zadne specialni nastaveni nemam.
    SUK
    SUK --- ---
    MARTEN: Co mas v /etc/passwd u sveho uzivatele jako shell?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam takovou zvlastnost a nevim proc a co s tim. Nove jsem preinstaloval rapsberry, je tam raspbian. Predtim tam byl stejny system.
    Kdyz se prihlasim pres ssh, tak mi console zatuhne. Obcas se ukaze motd s tim at zmenim heslo, obcas zvladnu zadat maximalne jeden prikaz. Vetsinou to ale zatuhne uplne, posledni radek je s heslem. Prihlasim se ale uspesne.
    pokud se prihlasuju pres ssh pi@123.4.5.6 /bin/bash -i tak se tam dostanu a muzu delat vse. Jen jsem omezen tim -i. Zkousel jsem nacist profile i bashrc, po nem to stale funguje. Nejaky napad co by to mohlo byt a proc? Do raspi-config se nedostanu, protoze neni kvuli -i nastaven TERM.
    MUXX
    MUXX --- ---
    Plasma Bigscreen Is A New Smart TV Experience Powered By Raspberry Pi 4 And KDE
    https://www.forbes.com/...-bigscreen-is-a-new-smart-tv-experience-powered-by-raspberry-pi-4-and-kde/
    PES
    PES --- ---
    AXTHEB: Naštěstí, snad.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PES: podepisovat? CAN má max 64 bit packet a by design nemůžeš poždovat, aby nějaká souvislá informace byla rozložená do víc paketů, tohle bez výrazné změny protokolu podepsat nepůjde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: ale diky, obednam si ten modul, to se bude hodit vzdycky i na jiny veci :))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: ano tyhle triky sem videl taky, ale nevim jestli to pak nemuze zpusobit nejake jine problemy
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    ANDY_WARHOL: Skús pozrieť aplikáciu Carista (Android) a ELM327 Bluetooth modul (má aj alza). Na mojej Octavke si viem vypnúť startstop tak, že sa prepíše min napätie na baterke pod ktorým sa S/S neaktivuje. Tá sa nastaví napr na. 17V a SS sa už neaktivuje lebo si myslí, že má baterka podpätie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam