• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Dělat s TS100 na 12V je k nasrání.

    REDSNAKE: Já bych doporučoval na adaptér napájet XT60 konektor a koupit něco jako https://www.banggood.com/...DC-DC5525-Power-Cable-for-TS100-Electronic-Soldering-Iron-p-1219960.html - měkkej silikonovej kabel.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: delas si to slozity. Ale az to budes mit mam paradni tistenou krabicku.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: set s adaptérem:) Baterek mám osm půlek.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: set s baterkou ? to jsem nevidel :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: jojo, já bych to rád koupil někde jako set no.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: je skvela i tu si muzes vyzkouset v brmu :) nezapomen ale na to ze TS100 potrebuje adapter. (ale luxusne funguje i na baterie)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    já se časem asi chystám na TS100 z čajny, přijde mi prďácká do ruky, už jsem z toho hebla co mám unavenej, přesto že pájí dobře...Ale je to děsně velkej krám.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    RAINBOF: měl jsem dva kusy, oba byly zjevně vracené(lehke škrábance na povrchu), ani jeden nedržel nastavenou teplotu(kolísala o desitky stupňů), doba ohřívání šílená(minuty).
    Zobrazovaná toplota vůbec nekorespondovala s reálnou

    obě jsem vrátil, pořídil si čínskou kopii HAKKA a jsem spokojen. Teplota hrotu odpovídá nastavené, kolísání teploty je v rámci pár stupňů, doba ohřátí pár vteřin. možnost profilů. Výměnné hroty pro různé účely
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: No setkal jsem se dvema kusy:

    jedna nova druha s nekolika pokusy o pouziti.
    1.) tepelkna kapacita je uboha hrot je asi 3cm tycka se zavitem.
    2.) Zavit sam se povoluje coz tak moc nevadi
    3.) nikdy se mi nepovedlo pokovit hrot nikdy a nicim. proste marnost.

    Vcera jsem se na fb skupine kde se nekdo ptal take, dozvedel ze ti co ji pouzivaji si bud koupili jiny hrot s mnohem vetsi tepelnou kapacitou, nebo ten co meli obrousili na med (to co jsem mel ja medene nebylo) a jeden si je dela z medi zavitnikem. Medeny hrot ovsem fofrem ubyva a tim spis pokud pouzivas flux.

    dalsi bod, co jsem tak vypozoroval za tu kratkou chvilku ta regulace v tom bude take zazrak protoze se nemeri v hrotu ale kdesi v telese, tech nekolik pokusu o rozehrati cinu to jasne ukazovalo pokazde se to muselo nastavovat na jinou hodnotu. Takze dosahnout konstantni teploty hrotu asi ani nejde.

    nechci aby to vyznelo jako generalni hate, veci z lidlu nebejvaj spatny na domaci hrani ale tohle povazuju za jeden z tech horsich nastroju.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: v čem přesně ji nedoporučujes? Mám ji nastole, bytelnejsi věc sem neviděl, hrot se samozřejmě dá vyměnit, ale z hlediska pajecky nemám zatím co vytknout.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No, pajku z lidla fakt nedoporucuju. Pokud uz ji mas kup si novej cu hrot.

    Co se hotairu tyka tak by jsi si ho mohl zkusit v brmlabu stejně jako par mikropajek. :) abys věděl jak veljkej je to rozdil.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Koupil sem si oba, aspoň budu mít na cem zkouset metodu zapekani :-) diky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GILHAD: to druhý máš asi špatný link
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: Jestli kupujes ten flux z alika, tak mozna buddes chtit i neco takovehoto :
    https://www.aliexpress.com/item/32858077299.html
    Nic to nedela, ale tam tam spousta SMD pajeni (a kdyz neco znicis, tak se nic nedeje)
    nebo https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html coz je drazsi, ale aspon pri spravnem sestaveni blika :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: fakt jsem napsal "ostrim"? :) Pardon.

    GILHAD: Tak nějak si to představuju, uvidíme jak se zadaří..
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: Tam budes potrebovat ostrou pinzetu, kterou to pridrzis na spravnem miste a pak tomu pripajis jednu nozicku.
    [: Zkontrolujes, jestli je to tam, kde to ma byt (kdyz ne, nahrejes ten cin znova a presunes to na to spravne misto) :]
    Az to tam bude, tak pripajis ostatni nozicky.
    Jde jen o peclivou jemnou praci.
    Velice pomuze hodinarska lupa, abys videl dobre, co delas.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: No jasne, mit horkovzduch tak si laicky predstavuju ze to polozis na misto a pak se o zbytek postara horkovzduch s tavidlem. Jenze horkovzduch nemaje, budu si muset vystacit s ostrim hrotem a uvidime.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: SMD se paji blbě, já někde viděl postup, že se tam napatla ta pasta, dá se tam součástka a pak se to přejede horkým vzduchem, součástka se díky vnitřnímu pnutí nasmeruje správně.
    Kdyz se dělá celej obvod, tak se to může i dát do malé picky (vyrábějí si ji lidi z toustovace treba)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: a to já mám pájecí stanici i s regulací, což o to, ale smd součástky jsem s tím teda nepájel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: jestli potřebuješ pájecí stanici, teď s si kupoval jednu v lidl shopu, je dostačující a velmi bytelna a je s dopravou levnější než co tu je nalinkovana
    PARKSIDE® Pájecí stanice PLS 48 D2 | LIDL-SHOP.CZ
    https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajeci-stanice-PLS-48-D2/p100274850
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GILHAD: GILHAD: nojo, ale ty to máš v ruce :) Já si tím beztak připájkuju prsty k destičce nebo tak něco. No uvidíme, jak říkám, už není co zkazit a ta zřejmě vadná součástka stála v 10ks balení 0,70 dolaru, takže když už jste mi tu řešení naservírovali až pod nos, tak by byl hřích to nezkusit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam