• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GILHAD: tak jsi ale pak úplně někde jinde. Já se ale pořád bavim o tý z lídlu protože se na ní redsnake ptal, a protože zkušenost mam nejednu a zároveň jsem někdě viděl podobnou diskusi přihodil jsem hacky jiných (to broušení). Protože i blbá páječka je lepší než žádná když to zapneš jednou za uherák a už jí máš.

    Jinak souhlasim s tim že běžná úprava hrotu tance tohoto typu nevyžaduje.
    lídl pájka, abys věděl o jakým zázraku techniky se tu bavíme. Hrot je šroubovací, závit asi 1cm délka.




    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: a cin a kalafunu a tak jsem z toho cistil jen otrenim o mekkou vlhkou houbicku, zadny drhnuti, zadne stopy po cinu, i opalene PVC a jine plasty odpadaly a zbyla jen ta spina ve stredni casti.

    Fakt je, ze cin neuhyba (jako treba kapicky rtuti na skle ci voda na rozpalenem zeleze), ale ani nedrzi.

    A pajim tak, ze hrotem ohreju vyvod a pad a dam tam trubicku cinu a on tam kus stece. Nebo obddobynm zpusobem ocinuju pad a SMD soucastku do toho ponorim a pockam, az to vyvzlina. Proste jiny pristup nez s pistolovkou.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Lidlovskou ne, Aten 936 mam doma, takhle vypada hrot po asi tisicovce spoju - skoro jako novy
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GILHAD:

    Bavim se jen a pouze o tom, ze na lidl pajecce nedrzi pajka. K cemu je to dobre ? Mozna je to otazka presvedceni ale treba me dost vadi kdyz mi cin pred pajeckou uhyba. takze si nenaberes kapku a tak.

    Jako jestli si to chces zkusit rad te s tim necham zapajet smd challenge, mozna kdyz udelame video a dame ho na brmlab tak ti lidl tu pajku da zadara :D

    Kdyby to na tom hrotu drzelo, nikdo by nic nebrousil. (hele videl jsi tu pajku irl ?)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Ale proc? Pocinovani znamena, ze se ti cast toho hrotu rozpusti v cinu, cim se ti jednak meni (zhorsuje) kvalita cinu, jednak ti hrot ubyva a meni tvar a uzittek z toho veskery zaddny, zato skody ddost. Proto se taky ta med v hrottu (co dobre vede teplo) potahuje jinym kovem, aby to odolavalo cinu. A tuto pracne nanesenou vrstvu pak kolegove pracne obrousili, aby ziskali horsi vlastnosti, odpovidajici prehistorickym pajeckam, ktere to lepe neumely, nez prisly "vecne hroty" a pak se divi, ze je to stejne blbe, jak ty prehistoricke pajecky ... OMG WTF!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GILHAD: no pocinovat. cin je taky kov. a to i ve slitine se stribrem nebo olovem ;)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Proc chces pokovovat hrot, on neni kovovy uz z vyroby dost? Ja tim mam odpajeho par tisic spoju, zatim na nem cin nedrzi, jsem tomu rad a povazuju to za znak rozumne kvality ...

    (Teda pri pajeni se na nej nachyta nejruznesi bordel, ale staci lehce otrit o vlhkou houbicku a je zase stejne cisty jako novy a zadny cin na nem. Pri pajeni kdyz dam na tu plosku na konci pajku, tak tam ta kapka drzi, kdyz to dam k medenemu spoji a nozicce, tak kapka vesele stece - takze to tam nechyta ve smyslu ze voda nechyta na sklo - kapka se udrzi, dokud ji necim nestahnu, pak to zustane v puvodnim stavu, nanejvys staci lehce pretrit)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Dělat s TS100 na 12V je k nasrání.

    REDSNAKE: Já bych doporučoval na adaptér napájet XT60 konektor a koupit něco jako https://www.banggood.com/...DC-DC5525-Power-Cable-for-TS100-Electronic-Soldering-Iron-p-1219960.html - měkkej silikonovej kabel.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: jasný, takhle zpětně když to čtu už mi to dává smysl. Omlouvám se moje chyba, to je tak, když se snažím vést vedle ještě smysluplnou konverzaci s ženou a do toho odepisuju a čtu na nyxu...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: zřejmě myslel volty
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: Aha. Nojako je fakt ze ntb adapteru a jinejch dapteru mam k dispozici asi osm trilionu, no jeste zvazim
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: 12-24V, takze lidi co delaji sety, takze se muze stat, ze ti k tomu hodi nejakou levnou 12V potvoru misto rozumne dimenzovanyho zdroje
    RAINBOF: jo, adaptery od starych ntb jsem k TS100 slysel pouzivat spoustu lidi ..staci akorat ustrihnout a napajet 5.5/2.5mm konektor
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: 12-24 co? Jestli myslis americkejch penauzi tak chci vedet kde na ne koukas, pac jsem smiren s cenou kol 50+
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: Protoze TS100 jede od 12-24 takze shanet to s nabijeckou znamena ze dostanes neco na hranici. Ja bych si koupil TS100 a k tomu nabijecku z notase nebo kabel na 18650 a provozoval to z nich. Pracuju na verzi 2.0 ktera bude mit USBc ale jsou s tim zatim problemy :D

    TS80 je taky uplne vpohode. zda se mensi a lehci. nahriva se jeste rychleji. S tim QC3 to neni tak snadny ne vsechno to zvladne tak jak to ta pajka ceka a ne kazdej kabel to dlouhodobe uchodi ten skvelej "mazlivej" (je to jako hadi kuze) co k tomu davaj umre za par mesicu pouzivani a uz ho nesezenes.

    TS100 ma podle mne vyhodu prave v ty tepelny kapacite na kterou vyuzije i ten vyssi vykon. Kdyz pajis vetsi veci je proste rychlejsi. Ja si ts80 jeste nekoupil protoze sem s rodinou desna socka a elektronika je drahej konicek :). TS100 je v tomhle proste hovadko bozi. hodis tam osvedcenej jack a "nejakou" nabijecku "asi neco kolem 20" a jedes.

    Moc se mi libila varianta co ma Axtheb kde ma Dell nabijecku s koncem EC3 co pouzivaji modelari. Ty adaptery existujou ve vyklidneny lehky verzi 45Watt a EC3 znaj lepsi nabijecky i akupacky.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    kdyz uz to tu probirate, jaky je vas nazor na TS100 vs TS80 ... procetl jsem nekolik recenzi a furt se nemuzu rozhodnout
    TS80 by resila i ten set s baterkou, protoze pujde snadno krmit z libovolne powerbanky s QC3
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: Proc slozity? Vim ze jsou ty kity kde si koupis jen pajecku a dodelas zdroj a kryt a kdesi cosi, ale to se mi prave u nastroje uz nechce absolvovat
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: delas si to slozity. Ale az to budes mit mam paradni tistenou krabicku.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: set s adaptérem:) Baterek mám osm půlek.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: set s baterkou ? to jsem nevidel :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: jojo, já bych to rád koupil někde jako set no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam