• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: to je jasny a nemuzu to rozporovat. ja je ale stejne budu "kalibrovat". navic sem treba 2 dal pod omitku atp.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: akorat nevis, jestli treba zrovna ten jeden nebyl spravne a tech 19 spatne. Protoze pokud meli vyrobni linku ujetou, tak vyrabi vsechny senzory ujete.
    Zni to jako vtip, ale neni, protoze se to stava. Bez kalibrace clovek proste nevi co v te tovarne vyrabeli. Pokud opravdu potrebujes znat absolutni hodnotu, tak doporucuju spis porovnat treba s lekarskym sklenenym teplomerem (to je pravdepodobne nejspolehlivejsi merak teploty co muzes mit doma).
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    QWWERTY: ja jich vzal z Ali 20, všechny jsem je porovnal a ukazovaly teplotu v ramci 0,3 stupne. 19 z nich. 20. byl asi o půl stupně pod nima, ten jsem vyhodil. Imo v klidu použitelný.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB: podle ofic Maxim datasheetu: ±0.5°C Accuracy from -10°C to +85°C

    a to jeste za predpokladu, ze mas v ruce opravdu original
    joysfera zminoval na installfestu/openaltu, ze je opravdu problem sehnat original a ani prodejci casto netusi, ze prodavaji cinske kopie
    resil to napr. tady https://teploty.info/cidla.html
    "Dávám si extra pozor na to, abych měl pouze originální senzory od Maxim Integrated (dříve Dallas Semiconductors) a ne čínské padělky nevalné kvality a s mnoha chybami (které nabízí většina obchodů)."

    fake jde vetsinou poznat podle toho, ze neni plne compliant s datasheetem a nepodporuje vsechny rezimy. priklad testeru:

    GitHub - cpetrich/counterfeit_DS18B20: How to tell original from fake DS18B20 temperature sensors. · GitHub
    https://github.com/cpetrich/counterfeit_DS18B20

    GitHub - joysfera/DS18B20-tester: Software for Arduino that tests DS18B20 · GitHub
    https://github.com/joysfera/DS18B20-tester
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    AXTHEB: Spis 0,5, tech 0,2 je uz extrem, kdyz to poradne zkalibrujes :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: Přesnost DS18B20 je 0,2°
    :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    VITEX: s tim poctem zobrazenych cifer za desetinnou carkou uz atakujes primarni etalony teploty :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VITEX: tak tenhle stoji par kacek, to je znamy, jen mne preqapilo, ze by byl rovnou v RPi, kdyz jsem nevidel zadnej navod na HW k tvymu programku.
    VITEX
    VITEX --- ---
    Mám tenhle ... stál 30Kč ... + jeden rezistor
    Vodotěsný teplotní senzor DS18B20, 1m - RPishop.cz
    https://rpishop.cz/teplota-vlhkost-a-tlak/2451-vodotesny-teplotni-senzor-ds18b20-1m.html

    viz:

    Raspberry Pi Meteostanice - teplotní čidlo DS18B20 | CharlieBlog
    https://charlieblog.eu/clanek-raspberry-pi-meteostanice-ds18b20
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MARASAN: na sobe nema... ma to zahrabane az na konci readme, ze potrebujes externi senzor a w1-gpio overlay
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VITEX: Pi ma v sobe DS18B20 sensor?
    VITEX
    VITEX --- ---
    Release ThermoService v0.6 · VitexSoftware/thermoservice · GitHub
    https://github.com/VitexSoftware/thermoservice/releases/tag/v0.6

    MORDINO
    MORDINO --- ---
    SUK: tailscale, jede přes wireguard, jednoduchá konfigurace, umí obejít NAT, P2P komunikace
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUK: Nějakou dobu jsem provozoval labtunnel (to bylo ještě před wireguardem), který tuhle funkčnost wrapuje trochu robustněji, skrz autossh:

    GitHub - renxida/labtunnel: Manage ssh tunnels with systemd. Most useful when you neet to maintain an always-up connection to a lab/work computer.
    https://github.com/renxida/labtunnel
    PECA
    PECA --- ---
    Děkuji za nápovědy, přepošlu kolegovi a prozkoumáme to.
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    PECA: je ve VPN přes wireguard
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PECA: zerotier
    SUK
    SUK --- ---
    PECA: kdyz podobnou vec docasne potrebuju (ne nutne s rpi), tak pustim ve screen/tmux kratky skript:

    while true ; do
    ssh -R 2222:127.0.0.1:22 moje.vps.v.bulharsku.cz
    done

    a pak na ssh na vps a posleze ssh na localhost:2222 - a jsem tam.

    Kdybych chtel neco trvalejsiho, pak VPN
    PECA
    PECA --- ---
    Jak máte vyřešené připojení k "malině" pověšené na nějakém LTE modemu po SSH, případně RDP, VNC a pod.?
    HARPER
    HARPER --- ---
    Navíc pokud příští CB bude mít jiné piny, nebo jinak umístěné čipy,tak ani nepůjde upgrade. Chlazení do spodního víka položeného třeba na kolenou taky nic moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam