• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    KOOTCHA: Ucel kresadla je jinej nez u zapalovace - kresadlo si ssebou muzes vzit na mesicni trek s tim, ze na konci bude zapalovat stejne dobre a spolehlive jako na zacatku, muzes s nim spadnout do vody a hned nato s nim rozdelat ohen aby ses ususil, nemusis mu venovat zadnou peci ani na nej brat v cemkoliv ohled, vydrzi kdyz na nej spadne sutr atd.

    Na druhou stranu rozhodne je prijemnejsi a jednodussi rozdelat ohen zapalovacem, pokud nejaky funkcni u sebe mas - a az kdyz Ti zapalovace dojdou, tak dojde na kresadlo...
    VASAX
    VASAX --- ---
    WENDIGO: Nesouhlasím, je to křesání kameny.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tyve já teda nevim, ale asi sem z jiný planety.Jako bývalýmu kuřákovi mi vydržel zapalovač minimálně měsíc a když si ho dám na cestách do futrálu na vařič, tak ho tam mám klidně na x let...problém bych nehledal v zapalovači.

    A benzinovej zapalovač doplníš mnohem snadnějc (já ho ale nepoužívám - nemám problém se sirkama v igeliťáku, nebo normálnim zapalovačem).Každopádně je to fakt zbytečná diskuze.Ať si každej nosí klidně balíček tampónů a škrtátko z DX :)

    určitě oceňuju srdcaře.Taky sem si lámal kartáček na zuby na půl, abych měl lehčí batoh :)
    KURE
    KURE --- ---
    no zippo vysychá...
    to neni zapalovač ale tamagoči. kdybych se na něj měl spoléhat tak sebou musim mít flašku benzínu. (no to možná neni uplně špatná věc :o)
    WENDIGO
    WENDIGO --- ---
    Tak vojensky nebo horolezecky zapalovace jsou dobre neznicitelny, ale to zalezi jak kdo chce machrovat. Ono by se zas dalo rict ze skrtatko je taky vlastne malo skautsky a jedinej spravnej zpusob je trit drivko o drivko.

    Ovsem souhlasim s tim ze kurakovi bezny zapalovac ve skupine kuraku a] nevydrzi dele jak 2 dny za b] po dvou dnech se pocet zapalovacu zahadne rozroste na 8
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: k zippu zase potřebuješ dlouhý vlasy, kožený kalhoty a hárleje.
    Já jsem se ptal na postup, jak rozdělat oheň škrtadlem. A na to už jsem odpověď dostal.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    třeba zippo...no to je každýho problém.
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOOTCHA: Zapalovače nejsou tak "nezničitelný" a minimálně choulostivý...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak doufám, že si místo čelovky svítíš smolnou pochodní a na zádech máš nůši z třešňovýho dřeva :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: viděl jsi snad toho chlapa, co pije chcanky, že by vytáhnul růžový zapalovač od vietnamců uprostřed pouště mojave? je to machrovina.

    a navíc zapalovač mi nevydrží dýl, jak dva výlety.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    jestli neni lepší si koupit za 5kč zapalovač a mít ho na 5 let :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ANARCHY: ... a takový ty škrtadla, co se prodávaj třeba na noze-nuz a jinejch krámech, to neni čína ? ... resp. který škrtadla doporučuješ ? (i když to je spíš dotaz do E.D.C.)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: S dobrym kresadlem to jde - taky mi nefungujou levny cinsky kresadla, i kdyz vizualne delaji dobry divadlo...
    Kazdopadne ale treba rozcupovanou vatu nebo ten tampon zapali i levna cina na prvni, max. druhy skrtnuti...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Správný troud (a následně malé větvičky na přiložení) je naprosto esenciální! Třeba taková ta jemná březová kůra (ten úplný povrch) natrhaná na malé proužky, nebo různá jiná suchá jemná paliva... a nesmí se podceňovat kompletní příprava - rozdělávali jsme takhle v zimě, zasněženo, lehce pod nulu, vše mokré. Rozdělat oheň nebyl zase takový problém, jak s kůrou, tak následně s kapesníkem, ale problém byl ho úspěšně udržet...
    MUXX
    MUXX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: rozdelavali jsme ohen pul hodiny nez jsme sehnali neco co se da jednoduse zapalit. ale jde to no.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: BTW jemu na tom videu to trvalo 9 skrtnutí...a to jen proto že je pišus a mel ten firesteel moc daleko...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: já zvládnu za pár vteřin udělat ohen s kusem oceli, šutrem a uhelnym plátnem...ty taky, pokud budeš mít něco co snadno zapálíš...

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    WOJTYLA: líbí se mi, že instruktážní video má 7 a půl minuty. A v návodu píšou, že to zvládnu za pár vteřin.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: týpek co pije chcanky podvádí to je známá věc, ale pokud chceš rozdelat ohen jiskrou musíš mít něco co se dá jiskrou zapálit...tedy bud uhelný plátno, nebo třeba tampon co si žencký strkaj když nemůžeš strkat ty atd...

    How to Build a Fire and Light it with the Swedish Firesteel - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=sMxv43ctIU4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam