• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Si necháš posílat nejlevnější noname mrdky z hong kongu poštou přes půl zeměkoule a jsi překvapenej, že se něco rozbilo?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    a co tě tak pohoršuje? že ti poslali ohnutej nožík, nebo něco podobně frustrujícího? :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    jak se řekne čínsky "jdi do hajzlu a nechej se překvapit, jestli to bude fungovat"?

    Thanks for your message and sorry for the trouble.

    We know that it's not honest to send defective items to customers. So our manufacturers and our quality inspector do test all of our products strictly before sending them out.

    But everything could happen in a tough international delivery. We just promise that we are willing to take our responsibilites as good businessman when neccessary.

    Again sorry for the inconvenience. Hope you can understand this matter.

    Best regards,
    Robert
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XENOEKIE: hele nevim, ale vsimni si, ze tohle je primarne auditko o DX a dalsich suntech s ciny...
    VASAX
    VASAX --- ---
    HARVIE: Ne, tam je zkouší na zákaznících. :)
    XENOEKIE: ekie = fobie?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XENOEKIE: no tak ty sminky z ciny aspon nejsou testovany na prasatech vid... tam je zkousej rovnou na tibetanech :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    nebo ti chodi balicky ob tejden?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: husty :-) tos je tam asi musel hodne zprudit :-D
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    HARVIE: zrovna dnes, když jsem škrábal led z auta, tak šla kolem, pozdravila, zeptala se, jestli jsem ten a ten, a dala mi do ruky balíček, prý ať nemusí jít nahoru (náš barák má 66 bytů) - takže ano, pamatuje si mě.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: tak to skoro neverim, ze si te dorucovatelka pamatuje :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    HARVIE: Ostrava, třetí největší "město" v republice.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: asi nejaky mensi mesto co?
    VXP
    VXP --- ---
    E2E4: uz leta to mam v paypalu... protoze me stvalo, ze jsem potvrdil nejakou cenu a oni si za par dni strhli o par korun cenu jinou :)

    zalezi co mas z banku... treba v mbank to vyjde lip tim paypalem, protoze to mbank prepocte USD > EUR (za to si visa vezme 2%) a pak EUR > CZK

    takze to mas pres dva blby kurzy + 2% pro visu...
    takhle v paypalu potvrdim castku v korunach a mam klid :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    E2E4: Bankou, kdysi jsem to počítal na pár vzorcích udělaných tak a tak v průběhu času a vyšlo to líp...
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    E2E4: Bankou, vůbec to neřeším, v částkách, jakých se pohybuju v tom nevidím smysl.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BTW, když platíte v USD / EUR / GBP, necháváte si currency conversion dělat Paypalem nebo vaší bankou? (tj Paypal strhne 2500 Kč vs Paypal strhne 100 EUR vs Paypal strhne 110$)
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: No u nás je to tak, že dle tohoto trackingu zásilky z DX doručuje ta daná pošta, u balíků je tomu samozřejmě jinak, ty jsou pak na ní uloženy při nezastižení (nebo vráceny do depa a přepraveny na ní následný den). Jinak by mě to nepřekvapovalo.
    Ještě zkontroluji po cestě na poštu schránku, jestli je tam alespoň oznámení...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    VASAX: u nás třeba doručuje jiná pošta, než na kterou je to při neúspěšném doručení uloženo... (proto mě taky při stížnosti přepojovali od čerta k ďáblu).
    Takže on ten jejich systém je asi pro běžného smrtelníka hodně těžko pochopitelný.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Spíš mě pobavily ty kroky:
    Zásilka připravována na dodací poště X k doručení. (která není moje pošta)
    Zásilka doručována tou samou poštou (wtf?)
    Zásilka dne 14.01.2013 odeslána k dodání jiné poště.
    Zásilka doručována dne 15.01.2013 tou samou poštou jak předtím
    Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 15.01.2013 uložena na mé poště.

    Takže bych řekl že jsou dementi a nějak jim selhala logika a balíček doručoval někdo, kdo neměl, a pak byl teprve jako nedoručený uložen na mé poště. Nevím jestli to spadlo pošťákovi z jiného okrsku který patřil k té dané poště, a ten ho nedoručil protože v jeho okresku prostě nebydlím a odevzdal jako nedoručený/nezastižen (logika jak prase), a nebo ho nepochopitelně doručovala přímo balíkovka (soudě podle obsahu to musí být klasická menší obálka, co doručuje doručovatelka) známá tím, že co nestihne to odevzdá jako "nezastiženo" :D.
    Ale to nechápu, protože klasický DX a spol chodí jako zásilka a ne jako balík.
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: A to sjem nebyl ani doma sám, že bych to přeslechl/zaspal, ale 3/4 rodiny, z nichž někteří vstávají ještě když má pošťačka pastu u pusy ... :D
    FILTHY_SAD_EMO: Tak tohle naštěstí není poslední dobou pravidlem, ale u nás se doručovatelky poměrně často střídají (od měsíce po půl rok), takže některý jsou důslednější, jiné nikoli. Některé to nechaly třeba u souseda s tím, že hodily do schránky lístek "převzal pan ten a ten z toho a toho bytu v tuhle dobu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam