• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    DZANDIS: uz mi odepsali na ticket, ze to proveri u posty, at pockam tak 3 dny a kdyz to porad nedorazi, at se ozvu, ze to bud refungujou, nebo poslou znovu. Tak uvidime. Ale chat mam porad nefunkcni.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Ma nekdo tip na couvaci kameru?
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    QUIP: ja mam zkusenost s Live hat-nejak dunguje, je tam operator,ale ted maji svatky...udajne
    QUIP
    QUIP --- ---
    E2E4: Ceny jsou zajimave, jestli to vyzkousis, tak pak dej vedet :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Co si myslíte o tomto ?

    Phone Brand Sale
    http://activities.aliexpress.com/phone_brand_sale.php
    WYDER
    WYDER --- ---
    QUIP: Chápu to stejně, je to asi nové značení, kdy tak označujou zásilky mimo EU a je pak na celnici, jestli ji bude zkoumat dál nebo nebude. Ta moje rozbalená nebyla, takže prošla zřejmě i tak bez povšimnutí.

    Jinak cena na zásilce byla 6 USD a reálná asi 110 USD, takže vše při starém v tomhle směru.
    QUIP
    QUIP --- ---
    HARVIE: mel jsem to taky na balicku a podle me to znamena jen to, ze to je zkratka balicek ze zeme mimo EU ... a ze kdyby byl drazsi, tak by chteli clo. O nic vic nejde.
    WYDER
    WYDER --- ---
    HARVIE: Přišel mi dnes projektor z DX.com se stejnou samolepkou: https://pbs.twimg.com/media/BzXm4_xCIAAmixH.jpg

    Tak nevím, mám vyřízené "elektronické zasílání oznámení o příchodu zásilek ze zahraničí" u pošty, ale nikdo mě nekontaktoval a zásilka je doma... :)

    Jinak další info zde: http://www.financnisprava.cz/...Gw%2FdXJsPTE3NS8xOTc3JTIwRVUuJTIwJUE3MCo3JmRhdGU9MjAwNDAxMDE%3D#A0-7

    Obecně bych ale zachoval paniku, do vězení asi nepůjdeme... :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Dneska přišel z DX balíček v hodnotě 13.42 EUR se samolepkou:
    Zboží nesplňující podmínky stanovené v článcích 9 a 10 Smlouvy o založení Evropského hospodářského společenství

    Dle googlu:

    http://www.senat.cz/senat/evropa/dokumenty_ke_stazeni/smlouva_o_zalozeni_ehs.pdf


    Článek 9

    1. Společenství je založeno na celní unii, která pokrývá veškerý obchod zbožím a která zahrnuje jak zákaz
    vývozních a dovozních cel a všech poplatků s rovnocenným účinkem mezi členskými státy, tak i přijetí
    společného celního sazebníku ve vztahu ke třetím zemím.

    2. Kapitola 1 oddílu prvního a kapitola 2 této hlavy se týkají výrobků, které pocházejí z členských států,
    jakož i těch výrobků pocházejících ze třetích zemí, které jsou v členských státech ve volném oběhu.

    Článek 10

    l. Za výrobky ve volném oběhu v členském státě se pokládají ty výrobky, které pocházejí ze třetích zemí, u
    kterých byly v tomto členském státě splněny dovozní náležitosti a zaplacena cla a poplatky s rovnocenným
    účinkem a u kterých nedošlo k plnému ani částečnému navrácení těchto cel a poplatků.

    2. Komise před uplynutím prvního roku od vstupu této smlouvy v platnost určí metody administrativní
    spolupráce k provedení čl. 9 odst. 2 a přihlédne přitom k potřebě co nejvíce zjednodušit formality, jimž
    obchod podléhá.

    Komise před uplynutím prvního roku od vstupu této smlouvy v platnost stanoví pro obchod mezi členskými
    státy pravidla použitelná na zboží pocházející z jiného členského státu, při jehož výrobě bylo použito
    produktů, které nebyly podrobeny clům a poplatkům s rovnocenným účinkem platným ve vyvážejícím
    členském státě, nebo u nichž došlo k plnému nebo částečnému navrácení těchto cel a poplatků.

    Při přijímání těchto ustanovení přihlédne Komise k předpisům o odstraňování cel uvnitř Společenství a o
    postupném zavádění společného celního sazebníku.


    Tušíte někdo co si z toho vyvodit za závěr? týká se nás to? nebo je to jen interní pomůcka celníků?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Funguje vam nekomu na DX ten Live Chat support? Ja tam sice mam okynko s dvouma odkazama "Phone service" a "Live chat", ale na ten Live chat nejde kliknout.
    A kdyz jsem psal "ticket" 1.10.2014 na nedorucenou zasilku (nefunguje ani tracking number), tak do dneska nikdo neodepsal. (status: WaitForStaff)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ZABICZKA:
    ted jsem polozil telefon s CP... ochotna pani... rikala ze v T&T to nevidi - coz jsem ji rekl ze ja taky ne; ale rikala ze asi doslo k precislovani a ze overi v praze a zavola mi zpet... tak uvidime :)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    KOC256: Na sorting jsem se ptala minule nikdo neodpovedel, me tam visel 14 dni a pak to prislo ikdyz vvtravku visel sorting
    KOC256
    KOC256 --- ---
    E2E4: Jo ja zatim pozadal o prodlouzeni ochrany. Pozadal jsem o 14 dni. System mi napsal ze bezne je zadat o 2 dny navic a prodejce mi nakonec sam od sebe pridal 30 :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    V tomhle ohledu je super aliexpress - kdyz to neprijde do naky doby (typicky 39 dni, muze to byt 25-60 dni podle prodejce), kliknes na dispute, vratej penize. (Teda mam s tim jen jednu zkusenost.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    zitra zavolam
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    to jsem zkousel jako prvni no :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    HONZAF: Zajimave je, ze tracking Ceske Posty to cislo baliku vubec nezna.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    KOC256: ze bych se zeptal u sebe na poste ... (jestli ti nedluzi treba listecek do schranky ..)
    QUIP
    QUIP --- ---
    QYDO: neubiram ti tvoje zkusenosti s prepravou palet atd. jenze veci z DX jsou v Evrope obcas uz za tyden od objednani. To vazne neni lodni doprava. A jedna se o polozky v radech jednotek, max desitek dolaru.
    Vetsinu toho do CR jde pres Holandskou postu (s ni ma DX patrne ramcovou smlouvu) a i veci, co jsem objednaval mimo DX (z Ciny pres eBay, nebo treba Foxoffer) jsem tu mel za mene nez 4 tydny. Staci si tu pozorne precist diskuzi za par tydnu / mesicu zpetne.
    Balicky s vecma z eBay na sobe maji Par Avion / By Air Mail.
    Balicky z DX to na sobe nemaji, protoze se podle me do Evropy dopravuji hromadne v boxu Holandske posty a teprve z Amsterodamu se posilaji klasicky - nemaji na sobe razitko z Cinske posty.

    Skutecne si nemyslim, ze cokoliv z toho, co jsem objednal na DX, slo lodi.
    QYDO
    QYDO --- ---
    QUIP: a proc ne? oproti letecky preprave je to mnohokrat levnejsi...
    z dx jsem neco objednaval asi dvakrat, pokazde to trvalo cca 2 mesice. ja mam zkusenosti s prepravou ruznejch palet a krabic z ciny a proste obcas se to vyplati taky lodi. A to se da stihnout treba za mesic a pul, kdyz to jde dobre
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam