• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOJTYLA & ONEHEART: OK, pockam do zacatku pristiho tydne, protoze zrovna dneska prisly dva balicky, ktere jsem taky objednaval tou dobou, takze je mozne, ze to fakt cestuje tak dlouho. Kdyz to nedorazi, tak dam dispute.
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    QUIP: hele jak chceš, ale potenciálně tím podporuješ scammery.
    Uvědom si, že otevřením dispute je nijak nepoškodíš v případě, že všechno dopadne podle dohody.
    Nevím, jak a jestli funguje, že tě může podělat i s prodlouženou protection, jak tu někdo psal (nějaký bližší info,pls?)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    QUIP: Okamzite votvirej dispute. A jakmile neposle tracking tak zadej prachy. A jakmile skonci protection tak eskalace na Aliexpress
    QUIP
    QUIP --- ---
    ONEHEART: Napsal jsem prodejcum a jeden uz se mi ozval dlouhym (slusnym a omluvnym) dopisem a prodlouzil mi Protection ... takze ted budu cekat jeste 54days 6hours 35minutes 39seconds
    No je to kablik za $1, takze zadny drama a u takovych veci stejne vzdycky rozkladam riziko tim, ze objednam stejnou vec u dvou prodejcu a ona aspon jedna dojde :)
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    QUIP: no oni právě můžou vytáhnout nějakej zázračnej tracking na něco uplně jinýho ne? fakt bych neváhal a min. den před vypršením otevřel dispute
    QUIP
    QUIP --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Diky, presne tuhle praktickou zkusenost jsem chtel slyset.
    Ja ted napsal dvoum prodejcum, jestli nahodou nevytahnout nejaky zazracny tracking a kdyz ne, tak pak otevru Dispute.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    QUIP: mam to u 4/6 z poslednich objednavek. Ty nejlevnejsi do schranky prisly. Ty vetsi a drazsi ne. Ja automaticky po prvnim mailu ze protection time is running out oteviram dispute. Vrati prachy, a kdyz to nahodou pozdeji prijde, tak to objednam a zaplatim znova a napisu, ze to nechci poslat.
    Ne prodlouzeni protection time seru. Posledne me na zaklade tohoto nejak ten prodejce ojebal - uz si presne nepamatuju, jak se mu to povedlo, ale nejak to udelal. Za letosek jsem asi tak na 50 % uspesnosti doruceni. Nic moc teda.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ONEHEART: Ptam se proto, ze jsem tuhle situaci na Ali jeste neresil, tak nevim, jestli mam prave psat prodejci, nebo rovnou otevirat dispute. To je cely.
    Tracking k tomu neni, protoze je to jeden kabel za $1. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    napis chat a oni ti protection time radi prodlouzi :)
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    QUIP: tak si ještě dva dny počkej, mezitím slušně požádej prodejce o dodatečně info a funkční tracking a oznam mu, že je to bohůmžel nevyhnutelné, ale musíš otevřít dispute.
    nebo to neotvírej a nech se voholit. vlastně ani nevím, proč se ptáš :))
    QUIP
    QUIP --- ---
    Uz si pripadam jak starej znamej potizista a problemak :)
    Ve stanovene lhute mi (zatim) neprisly nejake veci z AliExpressu a ted tam mam u tech polozek

    Awaiting delivery
    Buyer Protection time remaining: 4 days 14 hours 34 minutes 


    Mam uz ted kliknout na Open Dispute?
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: mas pravdu, ja se nechal zmast e-mailem z AliExpress, kde se pise "The 11.11 sale is now on!", ale na webu to jeste neni :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP: Me to pise ze to teprve za 10,5 hodiny startuje. Asi mam jiny posun nez Praha ;-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    11.11.2015 je na nekterych cinskych shopech akce. Bud celkove slevy, nebo akcni slevove kupony atd. A diky casovemu posunu uz je ted mozne nakupovat za ty nizsi ceny. Plati to napriklad i na AliExpressu
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    E2E4: no.. ano.. treba WS2812 LEDky levnejs nesezenes..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KOC256: mno evidentně sem píča, ale věřil...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOJTYLA:
    a tys tomu veril?

    QUIP:
    presne...
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOJTYLA: myslim, ze kdyz jsem to zkousel, tak psali dokonce jen 3-5 a dorazilo mi to asi za 12. Pritom kdyz mam stesti a objednam z eBay nebo AliExpress z ciny, tak to je za 10 dnu doma.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    QUIP: ty mrdky píšou 7-9 pracovních dní na doručení!...
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOJTYLA: Ja uz se na DX uplne vykaslal. Jinde sezenu levnejsi a obvykle rychlejsi doruceni.
    Navic mam presne tuhle zkusenost, ze EU Direct to slo zhruba stejne, jako bych to objednal rovnou z ciny za nizsi cenu.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: presně:-)) jí píšu proč mi posílá takovej bullshit... a vona, ne to je email na moje šefy tam si stěžuj..:-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam