• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    nevim kolik si rekne za vystaveni podpisu...
    a neznam ani nejake srovnani sluzby posilani balicku s nemeckem, rakouskem, polskem, slovenskem... pak bychom se mozna mohli bavit trochu na urovni...

    ale treba u nas PPL, GEIS, ... to neumi/nedelaji levneji...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: tak zase na to staci rict jedine "Ceska Posta" ... uz to slova "ceska" je synonymem pro predrazene nekvalitni sluzby :) Vem si, kolik si rekne CP za vystaveni "elektronickeho podpisu". Pritom je to operace, kterou ja delam zadarmo (generovani SSL certifikatu) a pokud nekdo chce mavat potrebou overeni totoznosti, tak to dela notar za 50,-
    KOC256
    KOC256 --- ---
    no me to udivuje prave v tom ze nejlepvnejsi balicek jde u nas poslat za 44 s tim ze by to melo dojit do 5 prac dnu, dalsi alternativa je za 117 kdy to dojde druhy den... a to se bavime o vnitrostatni doprave. Zadne lode, letadla, ...
    DKN
    DKN --- ---
    ano, skutecne postovne z Ciny dotuje cinska vlada, prave proto, aby podporovala export. navic je zde mnoho dalsich faktoru, jako dohoda mezi eBay, USPS a China post nebo levna pracovni sila.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    china post ma opravdu postovne zdarma coby jakysi dotacni program, ve vysledku je to velice efektivni zpusob nebot:

    evropani nakupuji
    prodejci posilaji i v nejmensim mnozstvi
    china post ma dokonalou kontrolu nad lifrovanim veci po svete a tudiz usetri
    cinska ekonomika shrabne od prodejcu dane, naleje je do china post a jeste zbyde
    QUIP
    QUIP --- ---
    Taky jsem slysel o tom pausalu. Ale klidne to muze byt "jedna pani povidala". Zadne zarucene informace jsem o tom necetl.

    Ona je ta Cina vubec takovy vesmir sam pro sebe, protoze i kdyby postovny bylo zadarmo, tak u nas i ta bublinkova obalka stoji zhruba $1 :)
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    ja zas slysel, ze obchody plati china air post nejaky pausal a nasledne maji vsechny zasilky do urcite vahy zdarma. proto mi obcas nakup nekolika veci prijde v baliccich zvlast. ale jiste to nevim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Vzdycky jsem uvazoval jak se cinanum muze vyplatit posilat treba neco v cene 1€ k nam. Nikdy jsem nedostal nejakou kloudnou odpoved az do vcera... Kolega rikal, ze to postovne dotuje cinska vlada jako podporu ekonomiky... Vite o tom nekdo neco?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Psal jsem vcera asi 3 dalsim prodejcum s otazkou, jak to vypada se zasilkou, ze mi jeste neprisla. Tak jeden ani nediskutoval a rovnou poslal refund, dalsi zase prodlouzil Protection Period.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KOC256: nešílim ale už jsem z asie koupil mnoho desítek vecí... jen na Ali k 60ti objednávkám. Takže mám jistej vzorek toho jak to chodí a když neco radim tak to neni protože si to myslm, ale protože mám zkušenost...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOJTYLA:
    zase nesil... :)

    A 1$ zakázky TN ani nemývají ;-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: No tak to bych v tom pripade psal prodejci, ze balicek asi poslal jinam a at to zkusi vysvetlit. Tohle asi do CR nedojde :)
    MATT
    MATT --- ---
    QUIP: tohle je google translate z rozsypanýho čaje.. celej web mam v angličtině, ale tak ti to napsatuju in ingliš.. hlavní, co mě zaráží, že Curitiba je v Brazílii a udávaj data, co teprv budou..


    Origin Country - Cache Time:2015-11-13 15:16 - Go to official website
    2014-11-21 11:01
    Curitiba, arrive exchange bureau
    2014-11-16 22:06
    Guangzhou, reach
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International, have been exported straight seal
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International has direct closure
    2014-11-16 09:10
    Guangzhou International has opened for
    2014-11-15 21:16
    Acceptance bulk packet processing center in Guangzhou, has Acceptance
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: prosimte ... prepni si to na English a pak to sem pastni znovu, protoze takhle tomu nerozumim :)
    MATT
    MATT --- ---
    am docela standardni.. RI210277598CN neco mi ten 17track.net nasel, ale moc moudrej z toho nejsem... viz níže...

    2014-11-21 11:01
    Curitiba, přijet směnárna
    2014-11-16 22:06
    Guangzhou, dosah
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International, byly vyvezeny rovnou těsnění
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International má přímý uzavírání
    2014-11-16 09:10
    Guangzhou International otevřela pro
    2014-11-15 21:16
    Přijetí hromadné zpracování paketů centrum v Guangzhou, má Převzetí
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    MATT: bacha Ali má nakej Alishipping a todle bejvá Alishipping tracking number... ale zatim se to nepovedlo žádnýmu z tech prodejcu mi vysvětlit jak to funguje...
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: http://www.17track.net/ mi funguje asi nejlip, ale i tak je spousta baliku, u kterych sice prodejce posle nejake cislo, ale to je platne jen pro cinskou postu a ne mezinarodni - takze tracking nefunguje. Mam to tak u naproste vetsiny levnych zasilek.
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    MATT: co 17track.net?
    MATT
    MATT --- ---
    jak si mam vykladat, kdyz je uvedeny tracking number, ale kdyz ho vlozit do dotazniku u HK post, tak mi napisou, ze cislo neni registrovany? 26.10. prijali platbu.
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOJTYLA & ONEHEART: OK, pockam do zacatku pristiho tydne, protoze zrovna dneska prisly dva balicky, ktere jsem taky objednaval tou dobou, takze je mozne, ze to fakt cestuje tak dlouho. Kdyz to nedorazi, tak dam dispute.
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    QUIP: hele jak chceš, ale potenciálně tím podporuješ scammery.
    Uvědom si, že otevřením dispute je nijak nepoškodíš v případě, že všechno dopadne podle dohody.
    Nevím, jak a jestli funguje, že tě může podělat i s prodlouženou protection, jak tu někdo psal (nějaký bližší info,pls?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam