• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: Z Nemecka jsem nedavno objednaval procesory (pres eBay) a postovne bylo 4 Eura.
    A proc by PPL, GPL a dalsi meli davat vyrazne nizsi ceny, kdyz je k tomu konkurence nenuti? Naopak si myslim, ze tyhle firmy si muzou klidne dovolit vyssi ceny, nez CP, protoze svoje sluzby (vetsinou) odvadeji mnohem lepe, nez CP.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    nevim kolik si rekne za vystaveni podpisu...
    a neznam ani nejake srovnani sluzby posilani balicku s nemeckem, rakouskem, polskem, slovenskem... pak bychom se mozna mohli bavit trochu na urovni...

    ale treba u nas PPL, GEIS, ... to neumi/nedelaji levneji...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: tak zase na to staci rict jedine "Ceska Posta" ... uz to slova "ceska" je synonymem pro predrazene nekvalitni sluzby :) Vem si, kolik si rekne CP za vystaveni "elektronickeho podpisu". Pritom je to operace, kterou ja delam zadarmo (generovani SSL certifikatu) a pokud nekdo chce mavat potrebou overeni totoznosti, tak to dela notar za 50,-
    KOC256
    KOC256 --- ---
    no me to udivuje prave v tom ze nejlepvnejsi balicek jde u nas poslat za 44 s tim ze by to melo dojit do 5 prac dnu, dalsi alternativa je za 117 kdy to dojde druhy den... a to se bavime o vnitrostatni doprave. Zadne lode, letadla, ...
    DKN
    DKN --- ---
    ano, skutecne postovne z Ciny dotuje cinska vlada, prave proto, aby podporovala export. navic je zde mnoho dalsich faktoru, jako dohoda mezi eBay, USPS a China post nebo levna pracovni sila.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    china post ma opravdu postovne zdarma coby jakysi dotacni program, ve vysledku je to velice efektivni zpusob nebot:

    evropani nakupuji
    prodejci posilaji i v nejmensim mnozstvi
    china post ma dokonalou kontrolu nad lifrovanim veci po svete a tudiz usetri
    cinska ekonomika shrabne od prodejcu dane, naleje je do china post a jeste zbyde
    QUIP
    QUIP --- ---
    Taky jsem slysel o tom pausalu. Ale klidne to muze byt "jedna pani povidala". Zadne zarucene informace jsem o tom necetl.

    Ona je ta Cina vubec takovy vesmir sam pro sebe, protoze i kdyby postovny bylo zadarmo, tak u nas i ta bublinkova obalka stoji zhruba $1 :)
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    ja zas slysel, ze obchody plati china air post nejaky pausal a nasledne maji vsechny zasilky do urcite vahy zdarma. proto mi obcas nakup nekolika veci prijde v baliccich zvlast. ale jiste to nevim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Vzdycky jsem uvazoval jak se cinanum muze vyplatit posilat treba neco v cene 1€ k nam. Nikdy jsem nedostal nejakou kloudnou odpoved az do vcera... Kolega rikal, ze to postovne dotuje cinska vlada jako podporu ekonomiky... Vite o tom nekdo neco?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Psal jsem vcera asi 3 dalsim prodejcum s otazkou, jak to vypada se zasilkou, ze mi jeste neprisla. Tak jeden ani nediskutoval a rovnou poslal refund, dalsi zase prodlouzil Protection Period.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KOC256: nešílim ale už jsem z asie koupil mnoho desítek vecí... jen na Ali k 60ti objednávkám. Takže mám jistej vzorek toho jak to chodí a když neco radim tak to neni protože si to myslm, ale protože mám zkušenost...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOJTYLA:
    zase nesil... :)

    A 1$ zakázky TN ani nemývají ;-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: No tak to bych v tom pripade psal prodejci, ze balicek asi poslal jinam a at to zkusi vysvetlit. Tohle asi do CR nedojde :)
    MATT
    MATT --- ---
    QUIP: tohle je google translate z rozsypanýho čaje.. celej web mam v angličtině, ale tak ti to napsatuju in ingliš.. hlavní, co mě zaráží, že Curitiba je v Brazílii a udávaj data, co teprv budou..


    Origin Country - Cache Time:2015-11-13 15:16 - Go to official website
    2014-11-21 11:01
    Curitiba, arrive exchange bureau
    2014-11-16 22:06
    Guangzhou, reach
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International, have been exported straight seal
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International has direct closure
    2014-11-16 09:10
    Guangzhou International has opened for
    2014-11-15 21:16
    Acceptance bulk packet processing center in Guangzhou, has Acceptance
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: prosimte ... prepni si to na English a pak to sem pastni znovu, protoze takhle tomu nerozumim :)
    MATT
    MATT --- ---
    am docela standardni.. RI210277598CN neco mi ten 17track.net nasel, ale moc moudrej z toho nejsem... viz níže...

    2014-11-21 11:01
    Curitiba, přijet směnárna
    2014-11-16 22:06
    Guangzhou, dosah
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International, byly vyvezeny rovnou těsnění
    2014-11-16 10:10
    Guangzhou International má přímý uzavírání
    2014-11-16 09:10
    Guangzhou International otevřela pro
    2014-11-15 21:16
    Přijetí hromadné zpracování paketů centrum v Guangzhou, má Převzetí
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    MATT: bacha Ali má nakej Alishipping a todle bejvá Alishipping tracking number... ale zatim se to nepovedlo žádnýmu z tech prodejcu mi vysvětlit jak to funguje...
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: http://www.17track.net/ mi funguje asi nejlip, ale i tak je spousta baliku, u kterych sice prodejce posle nejake cislo, ale to je platne jen pro cinskou postu a ne mezinarodni - takze tracking nefunguje. Mam to tak u naproste vetsiny levnych zasilek.
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    MATT: co 17track.net?
    MATT
    MATT --- ---
    jak si mam vykladat, kdyz je uvedeny tracking number, ale kdyz ho vlozit do dotazniku u HK post, tak mi napisou, ze cislo neni registrovany? 26.10. prijali platbu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam