• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TOM: zatim pokazdy bez problemu - ceny na shopu jsou zavadejici,tezko si je muzou dohledat,na Ali mam a3 customer a mam malinko lepsi ceny nez treba bratr co ma a1 customer - kdo ti prokaze,ze treba v den nakupu neprobihala nejaka daily sale akce -90%,nebo gold member sale?nikdo,já treba nakupuju jen zbozi v akci :D - kdyz je to na vypisu,nic neresi,jasny ze nesmis byt silenec a napsat,ze mas 20 mobilu pro soukromy ucely a ze jsi za ne dal 25usd
    MATT
    MATT --- ---
    TOM: ja tam byl jednou a jen jsem prisel, ukazal vytisklej paypal, spocitali mi vypalny, to jsem zaplatil u dalsiho okynka a hura pro balicek u tretiho..
    TOM
    TOM --- ---
    SALAM23: mám spoustu otázek, třeba jestli to celní řízení probíhá vždycky hladce.
    Mně se celkem líbilo, že si na přepážce ten výpis z účtu (platím většinou kartou na aliexpressu) nechtěli nechat. Bál bych se ho poslat, aby se na něj někdo nemohl v klidu podívat... a případně vygooglit stránky se zbožím.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    HANZO: Me fakt nikdy nelezel balicek ve skladu dyl nez tyden,nejdelsi cekani bylo asi pred vanocema cca ten tyden,ale v prumeru 2-3 dny, od ty doby co jsem si udelal zakaznickou kartu Cp a domluvil si elektronickou korespondenci s postou mi prijde,ze to celkem odsejpa ,dorucovani i svoz je v posledni dobe 100% spis mivam problemy s vyclenim veci co veze DHL
    HANZO
    HANZO --- ---
    SALAM23: tak to si měl kliku. já to to mám někdy i 3 neděle. přes UPS z USA to bylo na celnici dokonce 5 neděl
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TOM: ja radsi odmejluju plnou moc - vcetne faktur a o vic se nestaram,mas pravdu stalo to o trochu víc presne 99,- - pred 5ti minutama jsem to platil postacce.Balik dorazil z Usa vcera v11 na Ruzyn,pred obeďem mi prislo avizo o prichodu zasilky ze zahranici a o ulozeni ve skaldu a dolozeni hodnoty zbozi,obratem jsem poslal vypis z paypalu a ze se jedna o zbozi neobchodni povahy - mail vcera po obede:
    Dobrý den.

    Děkujeme za Váš mail. Zaslaná dokumentace/mail bude spolu s návrhem na celní řízení o propuštění zboží do volného oběhu předložena Celnímu úřadu.

    Mail vecer cca 18h

    Dobrý den.

    Vaše zásilka byla dnes propuštěna do volného oběhu a měla by Vám být doručena v nejbližších pracovních dnech. Pokud se tak nestane do pátku, informujte se prosím na Vaší dodací poště pod podacím číslem OC001052667VV.

    Takze za sebe - nez abych nekam jezdil,ztracel cas,koukal na ouredniky - vyridim radsi z postele za 99,- a privezou mi to az pod nos
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    TOM: já teda poště, když mi to odchytli, vždycky dával myslím 180,-
    TOM
    TOM --- ---
    SALAM23: poště jenom 96? já to teda už skartoval, ale... mám pocit, že to stálo trochu víc
    tu plnou moc bych jim rozhodně nepodepsal
    ČP je pro mě krajně nedůvěryhodný orgán
    dneska jsem byl proto poprvé na celnici. zajímavý systém, zvládl jsem to napoprvé bez nápovědy, asi se štěstím - pro nezkušené bych mohl nakreslit plánek, jak postupovat přes čtyři stanoviště, kdyby někdo chtěl...
    MATT
    MATT --- ---
    SALAM23: v tomhle mas pravdu, ale celnik chce doklada cenu az po tom, co si sam rekne, ze by to mohlo bejt drazsi nez onech 22EUR. me takhle zatahli treba hamaku za 20 USD..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALAM23: To mi je jasne. Jen ze diky toho ze se celnik spatne vyspi mi tam pribude poplatevek :).
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    KOC256: nekdy se to stane,ze i zbozi nepatrny hodnoty celnik zadrzi - pak se plati za to ze to nekdo zrentgenoval a usoudil,ze to na dph a clo nebude - to je pak na baliku nalepka Kontrolovano rtg.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALAM23:
    jo to jsem taky slysel... :) Znamy si neco posilal co nebylo treba clit a proste jen m u prislo ze ma zaplatit kilo protoze to celniky zajimalo :) Taky dobre...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    KOC256: to ze ti nekdo na balicek napise gift neznamena vubec nic - hodnota se doklada z vypisu z paypalu nebo uctu,ten je smerodatnej,nevim kde si slysel,ze si celnici urcuji hodnotu sami -je videt,ze jsi to nikdy neresil, proste kdyz dolozis vypis,ze te mobil stal 15usd,tak stal 15usd a celnik ho musi pustit i kdyz by mu to bylo divny - zaplatis 96,- kacek poste za zastoupeni pri celnim rizeni a tim to konci
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALAM23:
    no cekal jsem nejaky zazrak.

    Bezne na balicky pisou gift a nizsi castku, ale co vim, tak celnici na toto prdi a stejne si to naceni podle sebe.

    Takze je to spise takovy mensi eliminacni postup ale urcite ne zaruceny navod no :(
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    KOC256:u jednoho kusu zbozi to muzes podhodnotit,je to sice ojebavka ale funguje - jasny ze u kontejneru se placeni nevyhnes
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALAM23: Jak?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARVIE: Ja asi nejsem paranoicky. Ale mam to tam ulozene. Max si muzes resit limity...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    takze jde ciste jen o teoretickou vyhodu rychlosti, procleni stale plati. ok, dik, to jsem chtel vedet
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    OMNISLASH: Funguje to způsobem, že VEŠKERÉ zboží je odesíláno z HKG/Číny pomocí NL POST, která má v HKG pobočku a zajišťuje přímý transport zboží do NL, kde se zboží odešle do EU země příjemce.
    Výhodu to má mít tu, že zboží dostaneš rychleji, než přes Čínské/HKG poštovní služby.
    CLO a DPH stále platíš jelikož obdržítš zboží ze 3. země.Placení se dá případně vyhnout jinak než objednávat z Eu warehouse
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    mate zkusenosti s eu direct dx a telefony? opravdu mi celou tu nabidku poslou z eu, tedy bez cleni?
    HANZO
    HANZO --- ---
    HARVIE: protože budeš víc nakupovat, když nebudeš opisovat číslo kreditky
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Proc mi aliexpress/alipay porad vnucuje, abych si k nim ulozil cislo kreditky? navic bez toho kodu co je vzadu... nechapu co z toho maj... dokonce nabizej, ze mi daj 8 usd slevu na dalsi nakup, kdyz to ulozim... proc daj nekomu 8 usd za to ze si u nich ulozi cislo kreditky??? nechapu a smrdi mi to...

    btw nevim jestli to byl paypal nebo alipay, ale pokazdy odklikavam, ze nechci ulozit... a ty zmrdi si to stejne ukladaj, pac mi po vyprseni kreditky prisel mail, ze mi ta stara propadla, jestli si tam nechciulozit novou... jak to muzou kurva vedet kdyz to "neukladaj"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam