• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    HANZO
    HANZO --- ---
    Teď reklamuju baterky do foťáku. Foťák píše, že jsou neoriginální a že s nima nebude fungovat. Tak uvidíme, co na to Číňani.
    JOPS
    JOPS --- ---
    GONZA223: pošli, ono to občas funguje
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    RADDINO: říkám já už po třetí za tohle to jejich uložení vysolil 99kč ... a prej když se mi to nelíbí mám poslat stížnost na ředitelství :D Je mi uplně jasný , že to dělají schválně :)
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    TOM: V komentech jsou docela perly. Já teď taky platil 99,- za to, že jsem tam dojel a doložil papíry, že to stálo méně než 22€

    TOM
    TOM --- ---
    Anebo jim napíšu recenzi!
    https://www.facebook.com/celnispravacr/
    TOM
    TOM --- ---
    Já teď 189,-
    99 poplatek a 90 za "uložení" (zabavení) nad dobu delší než 14 dnů
    psát jim, že jde o bezdůvodné obohacení, způsobené prodlevou 100% na jejich straně ("důkazy" o zboží neobchodního charakteru jsem jim dal tentýž den, kdy mi přišlo poštou oznámení), asi nemá cenu, co myslíte? ;)
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    Mě nejvíc fascinuje že i když je cena taková aby neprocházela clem , tak si jí v Praze na Plzenské celnici stejně nechají a za nějaké uložení nebo co musí člověk vysolit aspon 99kč :D Stalo se mi to už třikrát a celkem mě nebaví tam furt chodit jak vocas :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Pocitam ze kdyz je tam tohle, tak to znamena ze se danim nevyhnu:

    1.6.2017 Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - bližší informace v zaslaném avízu.
    1.6.2017 Podací číslo zásilky ze země původu: XXXXXXXXXXX
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    HARVIE: stačí ukázat na mobilu výpis na Paypalu, nebo v učtu.... k tomu vytiskni objednávku z Ali.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    HARVIE: No apk musíš ještě vypis té objednávky ..
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DRIZDIK: no jenze rikam... kdyz sem najednou platil v jedny transakci treba veci za 7000 a ten mobil z toho byl za 2000, tak to asi nebude moc presvedcivy...
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    HARVIE: Já dákládal právě výpis z účtu, kde souhlasil datum a to stačilo. Důležitý, aby to do toho zapadlo i s poštovným. Mně teď hodně dražších věc prošlo, eBay už to začal účtovat předem :-/ takže to na Ali nechávám náhodě
    MATT
    MATT --- ---
    HARVIE: to opravdu netusim, ale uvidis. treba ti to pustej bez cla a dph. ja od ty doby prestal drazsi veci z ciny objednavat, protoze jsem se dostal na stejnou cenu, jak u nas.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MATT: ja to platil kartou a vypis z uctu je dost nanic, kdyz na ali se plati vic zasilek najednou... obejde se to bez nej?
    MATT
    MATT --- ---
    RADDINO: ja tam byl kdysi a ukazoval jsem vypis z paypalu a objednavku z eshopu

    HARVIE: imho cokoliv co neprijde z unie, tak jde pres postu 120.
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    Řešil někdo doložení hodnoty zboží a jak se přesně řeší ta hranice 22€? Dle webu jsem si našel https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/kurzy.aspx, že 22€ je aktuálně 589,49Kč. Mě bylo z banky za nákup strhnuto 586,23Kč. Zboží ale stálo 23,99 dolarů. Znamená to, že ukážu výpis z banky, oni řeknou sorry, tady to máš? Nebo tyhle drobný je zajímat nebudou? Abych to tam na ně nevytáhnul a on mě v tom ještě nevykoupal a neosolil mi to :D
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    HARVIE: podle mě ne, já tam mám tohle a nyní čekám na papír do schránky, ať to můžu jít na celníky řešit.
    30.5.2017 Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží.
    30.5.2017 Uložení zásilky na vyměňovací poště.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HARVIE: ne nutne. jednou mi to tam zadrzeli 2-3 dni a pak to slo dal.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Objednal jsem si mobil na adresu firmy kde pracuju a track and trace ukazuje tohle:

    31.5.2017 Uložení zásilky na vyměňovací poště. 22000 Praha 120
    31.5.2017 Příprava zásilky k celnímu řízení. 22000 Praha 120
    31.5.2017 Podací číslo zásilky ze země původu: RB241587541SG.
    30.5.2017 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 Praha 120
    26.5.2017 Odeslání zásilky do České republiky.

    to znamena ze se nedockam dokud nezaplatim clo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam