• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: a co se stalo s Ceskou Postou?

    No navykovy to asi je. Ja tam koupil pred lety par drobnosti ne uplne dobre kvality, pak i neco lepsiho a kdyz uz jsem se v tom trosku zorientoval, tak cokoliv chci koupit, nejdriv hledam na AliExpressu, pak jeste eBay / GearBest a kdyz to teda nikde jinde neni, tak pak zacinam hledat teprve v ceskych obchodech :) Ono to s tou dobou dodani je v podstate stejny :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    OMNISLASH: jeden byl kvuli krytu na telefon, prodejce slibil, ze posle novej a poslal i nejaky tracking number, ale u toho cinskyho se to trackuje jen na hranice, pak zasilka uz nikdy nedorazila a ja to nemel naladu resit. Moje stiznost byla takova, ze jsem mu dal hodnoceni 4/5, protoze puvodni zaslane pouzdro rozhodne nebylo z tvrzeneho skla, ale plastu.
    Nakonec jsem to puvodni plastove pouzival dokud telefon neumrel, ale jsem se ani necitil moc osizenej :)

    Druhy pripad byl barevne filtry pred action cam (na potapeni). Prisly filtry na jiny model, nez byl v popisu, takze mi nejdou nasadit na kameru. Psal jsem prodejci, ze je to filtr na jinou kameru a on odpovedel "ale jinak je filtr v poradku, OK?" A timhle zpusobem jsme si psali asi 6 zprav. Pak nakonec uznal, ze maji opravdu spatne popisek produktu a ze filtry jsou na jinou kameru a na tu moji filtry nemaji. A ze mi misto dispute/refund nabizi nejake kupony do jeho obchodu. Kupony nikdy neprisly a protoze slo taky asi o $3, tak jsem se na to vykaslal.

    Ale od te doby uz rovnou dispute a zadne smlouvani.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    QUIP: No zvladli vojebat i kdyz jsem neustoupila, prsty v tom mela teda castecne i Ceska Posta (jak jinak), proto jsem ted schizofrenni. Ale stejne tam vzdycky neco koupim, ja nevim je to nejaky navykovy nebo co :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    QUIP: "nevysel" znamena, ze prestali komunikovat / nevratili penize?
    QUIP
    QUIP --- ---
    SINEAD: za tu dobu, co na Aliexpressu nakupuju, jsem dvakrat nekomu ustoupil, at to teda vyresi po svem. Bylo to u veci za cca $3, takze mi to bylo celkem jedno. Ani jeden z tech dvou pripadu nevysel. Takze od te doby uz jenom "prominte, ale na to nemohu pristoupit, to je mimo pravidla Aliexpressu"
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    MVEK: Tak na me to ted taky zkousej, z neznamych duvodu jim prisla zasilka zpet (asi zmastili adresu, pac zasilka byla jasne v CR ale nejaky prijemce ji odmitl) a chtej mi to vratit pres paypal. Tak jsem je podvedome poslala nekam a koukam ze jsem (doufam) udelala dobre.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MATT: Taky by mne zajimalo..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja bych desne rad nakoupil u nas ve velkym ledky za cinsky ceny :)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MATT: Zalezi co by to bylo..dost veci neni treba kupovat online ale muzes ubjednat treba v Sape za velmi podobny ceny..
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: prakticka zkusenost je takova, ze si znamej objednal barel nejaky chemikalie, zaplatil za to asi $3000 a nikdy nic neprislo
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MATT: kdo v tom neni zbehlej si to muze nechat zaridit nekym kdo to bezne provozuje, napr. http://www.china-trade.cz

    + ruzny veci potrebujou ruzny pristupy, treba nechat si delat v cine vlastni plosny spoje je leckdy dost tricky..
    MATT
    MATT --- ---
    WOLFGAR: jo, tohle vim. jde mi spis o praktickou zkusenost nekoho, kdo to uz realizoval.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    MATT: Na to maji zvlast wholesale weby, respektive aliexpress je treba jen podsluzba puvodniho alibaba urceneho k nakupu na firmu ve velkem mnozstvi, je vlastne zprostredkovatelem mezi vyrobci v cine a odberateli na zapade. Samozrejme ma wholesale mensi ceny ale ono ti to nejspis tak akorat pokreje clo. Ted jsem na to koukal v ramci jednoho projektu ale zjistil jsem ze v pripade toho zbozi by vyslo stejne lepe vzit to od evropskeho dodavatele.
    MATT
    MATT --- ---
    nemate nekdo zkusenost s nakupem ve velkym? treba stovky kusu v cene desetitisicu. asi do posty, nebo jak chcete. dik
    MVEK
    MVEK --- ---
    QUIP: Ale snaží se:
    "dear friend we are a big company ,and doing our business with honesty we will not take a risk of losing reputation to cheat you for little money your dispute really hurts us heavily,could you help us cancle(NOT close) the dispute first and wait 15 days for the update ?? we promise if still no update 15-20 days later,we will give you good result thanks a lot~"""
    MVEK
    MVEK --- ---
    QUIP: Myslím si totéž no, díky za potvrzení dojmů:-).
    QUIP
    QUIP --- ---
    MVEK: rozhodne neukoncovat dispute, tohle uz ti nikdy neprijde. A kdyby nebyl cinan hlupak, tak by ti lhutu prodlouzil sam - me to takhle uz nekolikrat udelali.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Zrovna si říkám, na kolik se Číňan vymlouvá, že prý je nával na celnici (neřekl jaké), že mám být trpělivý, a abych zrušil dispute. Jenže kapesní rádio/svítilna je na cestě od konce dubna a původní odhad byl do konce května.
    Jelikož jsem promeškal včasné prodloužení lhůty, tak má asi hoch smůlu, když teď dispute zruším, už ho nezaložím.


    V trackinug Aliexpressu je víceméně poslední položka někdy na konci toho dubna "handle over counter" nebo tak něco. Takže podle toho to neopustilo Asii. Ale kdoví, s POS Malaysia nemám zatím velkou zkušenost.
    A ano, spadám pod černou díru:-).
    GYGAL
    GYGAL --- ---
    Rád bych si koupil z Ali takový ten USB dongl pro konverzi videa. Má tu s tím / s konkrétním modelem někdo zkušenost. (Ntb s w10)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam