• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    MUXX: Jiste, obchazet to tim, ze nejdriv reknes, ze balik prisel a pak reknes, ze ne, to urcite muzes, ale taky se na tebe muzou vykaslat. Proto to tam dost durazne pisou, kdyz odklikavas potvrzeni doruceni. Muzes pak tvrdit, ze zbozi nevypada, jak vypadat ma a oni ti napisou, at posles fotku. coz u zbozi, ktery nemas, jde dost blbe ;)

    SALAM23: Jo, kdyz ti vyprsela ta lhuta na doruceni, tak je to jasny, me to prave pise, ze mam pockat, na to vyprseni.

    Tzn. pokud postupuju cestou "podle pravdy", tak mi ten dipute nedojde do konce. Musel bych tam zaskrtnout, ze to dorazilo a pak v textu tvrdit, ze to nedorazilo.





    MUXX
    MUXX --- ---
    Ted jsem to zkousel, potvrdil jsem ze mi dosel balik a stale mam moznost otevrit dispute a napsat, ze chci refund, protoze zbozi neodpovida popisu - pod tim si predstavuju i to, ze zbozi v baliku nebylo.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MUXX: Ono je to cele trochu slozitejsi - kdyz ti posle 4 veci v jednom baliku, tak kazdou zvlast potvrzujes, jestli ti prisla, nebo ne. Ma to proste jedno order ID, jedno tracking number, ale jen u toho, co dorazilo, zaskrtnes, ze to dorazilo. U toho co nedorazilo, je tlacitko Open Dispute, tak se zobrazi formular a kdyz v nem zaskrtnu, ze to nedorazilo, tak mi to vypise ten text, co jsem poslal.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MUXX:ale muzes - jak by jsi pak provedl dispute/refund kdyby balik nedorazil?To bych mel jako potvrdit ze mi to dorazilo a pak se handrkovat,ze mi to nedoslo?Neni to trochu blbost?
    MUXX
    MUXX --- ---
    QUIP: A daval jsi "confirm goods received"? Imho nemuzes otevrit dispute dokud nepotvrdis, ze balik prisel.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    PRAASHEK: tak já původně koukal jen na jp amazon, protože tam by bylo doručení do dvou dnů.. ale mají jen 110V (což potřebuju) ale na Ali je i 220V verze: https://www.aliexpress.com/...ature-Adjustable-Digital-Soldering-Iron-220V-110V-For/32821793296.html

    no a zatím jsem ještě nevybral nic.. kouknul jsem na pár videí s tou TS100 a nemůžu se rozhodnout.. ^_^;
    QUIP
    QUIP --- ---
    Objednal jsem na AliExpressu 4 polozky od jednoho prodejce. Ten to odeslal "vsechno" v jednom baliku. Problem je, ze v baliku byly jen 3 polozky ze 4. Napsal jsem prodejci, prodejce navrhnul refund, at otevru dispute. Jenze kdyz ted chci vyplnit dispute, tak mi to napise:

    Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2018-01-21 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.

    A dal me to nepusti.

    Je nejaky zpusob, jak ten dispute otevrit ted, kdyz s tim i prodejce souhlasi, nebo musim mesic cekat na ten timeout a pak teprve otevrit dispute?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ts100 je genialni krasna pajka mam ji nedam na ni dopustit.

    samicka.
    :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    8BB76E1: rovna se taky po nějaké takové pájce sháním. kde a jakou jsi přesně vybral?
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    HUGGI: To je zase nesmysl, me treba po 6ti tydnech veci chodi naprosto bezne, hodne treba zalezi na tom jestli to jde ze 120ky primo nebo to treba tri tydny lezi v Malesicich. Jo ony ty baliky z Ciny vazne jedou 1-3tydny z 95% pravdepodobnosti, ale zdrzeni v cechach se skoro predvidat neda. Proste zasilka ktera se stale hybe dojde klidne po trech mesicich, zasilka ktera je na ceste 6 tydnu z toho 4 visi na stejnem kroku vazne je ztracena.
    Proc te tolik zere, ze se o tom nekdo bavi v klubu urcenem presne k tomuto ucelu kam doprovolne lezes to je ovsem otazka mezi nebem a zemi.

    No a pro zajimavost, i Cina ma touhle dobou jiste problemy tak si jeden muj balicek dava okruzni vyletni cestu po krasach dalneho vychodu, docela by me zajimalo co tohle cestovani sem a tam zpusobuje, posledni dobou na to narazim docela casto, ze balik v trackingu leta z jedneho cinskeho letiste na druhe a nektere navstivi i nekolikrat, ale i tak je stale v pohybu a s nejvetsi pravdepodobnosti normalne dojde az se konecne dohrabe do evropy.

    2017-12-08 03:30 Airlines shipped
    2017-11-29 21:51 Airlines shipped
    2017-11-29 21:50 Zhengzhou Processing Center, arrived
    2017-11-26 15:57 Airlines shipped
    2017-11-26 14:34 Shanghai Pudong Processing Center, arrived
    2017-11-24 07:12 Airlines shipped
    2017-11-23 19:18 Shanghai Pudong Processing Center, arrived
    2017-11-23 09:01 Nanjing Terminal, export direct seal
    2017-11-23 09:01 Nanjing Processing Center, Export Direct Seal
    2017-11-23 09:00 Nanjing, opened for export
    2017-11-23 09:00 Nanjing, opened for export
    2017-11-04 06:40 Airlines shipped
    2017-11-02 19:29 Shanghai Pudong Processing Center, arrived
    2017-11-02 16:21 Nanjing Processing Center, Export Direct Seal
    2017-11-02 16:21 Nanjing Terminal, export direct seal
    2017-11-02 09:48 Nanjing, opened for export
    2017-11-02 09:48 Nanjing, opened for export
    2017-11-01 20:08 Jiangsu Nanjing Collection Center, has left, the next station processing center
    2017-11-01 19:30 Jiangsu Nanjing Collection Center, has been sent
    2017-11-01 14:43 Jiangsu Nanjing Receiving Center, has received the mail
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    QWWERTY: jo, tohle jsem taky někde viděl a taky mě zaujala.. cena nějakých 6000 jpy, což je hezké.. ta co jsem postoval níže je za polovinu, a zas beru jako výhodu, že nepotřebuje adaptér..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    kolega ted kupoval TS100, zahreje se docela rychle a regulaci ma afaik taky
    Review: TS100 Soldering Iron | Hackaday
    https://hackaday.com/2017/07/24/review-ts100-soldering-iron/
    nejvic me asi pobavila moznost firmware update a zmena parametru pres config :)
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    THEODORT: tahle je 65w, tak to by mohlo být ok.. asi to vyzkouším, protože teď mám jen bez regulace, a s tím se moc věcí dělat nedá..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    8BB76E1: 30W se celkem dlouho nahriva, ale ono je to u techhle pajek asi normalni, oproti poradny stanici.. a musim mit nastaveno vzdy o cca 50° vic, jinak cajk..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    já teď třeba přemýšlím o nějaké pájce s regulací.. máte někdo něco podobného?

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    RAINBOF: no že čekám nějaký zajímavý vycjhytávky vždy když tu vidím 10 novejch příspěvků a voni jen kecy o dopravě :D


    REDSNAKE: Za cca 8 let co na čínskejch obchodech nakupuju se to stalo asi jen 3x a to jsem vždy řešil zpětně s prodejcem.
    U naprostý většiny zásilek mám zkušenost, že pokud nepřijdou do 4 týdnů, tak už je malá šance (vyjímka je teď období od 11.11. do Vánoc), ale jak jsem psal - když objednávám tak s tím počítám a vlastně to ani nijak nesleduju, určitě jsem nějaký drobnosti i nechal propadnout, myslím, že se nevyplatí tomu ten čas objetovat
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HUGGI: se asi blbě zeptám, ale to jako fakt, cokoliv ti nepřijde do šesti týdnů, tak otevíráš dispute a chceš peníze zpět? A co když to pak přijde? To jako píšeš prodejci a posíláš mu zas peníze?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HUGGI: proc ne. proste kazdou chvili prijde nekdo jinej. nechapu co te na tom tizi :D
    co kdyby jsi se radsi nez nas tu popichovat pochlubil...

    ja treba cekam tohle:
    https://www.ebay.com/...tage-Console-Cartridg-PM/152794710186?hash=item23934640aa:g:XxIAAOSwc~laFBck

    a to je dlouhy cekani to me ver :D
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    RAINBOF: Netuším, přesně cca 10 věcí, ale je to stále dokola, když nepřijde do 6 týdnu, tak dispute a vrácení peněz, není potřeba to neustále řešit, vždyt je to jedna situace už mnoho let, nic se na tom nemění. Automaticky počítám při objednání s tím že to bude v rozmezí 1-6 týdnů..tak proč to rozebírat..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HUGGI: jasne. a co neprislo tobe ? nebo uz mas vsechno ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam