• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DOKKTOR: grafický karty z Číny jsem viděl několik videí na YouTube, kde to byl klidně o dvě generace starší čip pod chladičem
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DOKKTOR: jem tablet s klávesnicí za 250$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOKKTOR: Do toho bych nesel ale primou zkusenost pravda nemam
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    kupovali ste nekdo noteboky z číny? na alibabě mně to ukazuje docela našlapané herní laptopy za necelých 500 dolarů a cuká mně v peněžence
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: Tak dalsi "hack" s cenama je to, ze produkt se "prodava" v zelene, modre a cervene barve, cervena a modra stoji $30, zelena $12, ale "momentalne neni na sklade". Takze v sortingu opet uhraje lepsi pozici, ale nikdo si to za $12 koupit nemuze. I to je, myslim, porusovani pravidel. Ale vazne netusim, jestli to dneska jeste je ochotny AliExpress resit, protoze je tam toho porad vic a vic.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NTR23:
    možná zase jen kvůli filtru?

    Stejně tak free shipping z Ruska ale není dostupné pro ČR. atd.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ZORBEN: Na tohle narážím furt. Nevím co to je za politika.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    já jen rozvinul debatu o tom že to není "ňaká levná blbost" jak tu zaznělo, což by bylo očividné porušení (nejspíše existujícího) pravidla.

    Já napsal, že pokud přidáš související věc, tak je to silně na hraně. Tedy nejsem s tebou ve při, jen jsem to upřesnil :-).
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: A proto jsem psal, ze na to Ali ma, nebo mel pravidla. Konkretni case se jmenoval "Search Related Violations--
    SKU Related Infringements"
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    no ale to je pak už věc ali jak je nastavený, protože jak tu zaznělo, je to teď takto všude...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: Smysl dava, kdyz si chces koupit masku za $30, videt masku za $30, ne videt masku za $5 a pak zjistit, ze to je filtr do masky a ne maska. Filtr ma byt pak v pribuznem zbozi, nebo "zakaznici, co si koupili masku, si taky kupuji filtr za $5".
    Kdyz si das vyhledat masky a vypadne ti z toho maska za $5, neco je spatne.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    imho o tom musí aliexpress vědět že se to děje, však je toho plná úvodní stránka. Všechno to poutací zboží tam je vypsané podle nejlevnějšího kusu v té konkrétní nabídce a často to je rozdíl desítky dolarů. Prostě bullshit a scam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    Tak ono to je na hrane...

    Maska - 30 $
    Maska s filtry - 35 $
    Maska s filtry a nahradnimi filtry - 40 $
    Nahradni filtry - 5 $

    Jako je to dost ojebavka, ale asi to dava smysl ne?

    Nevidel jsem nikdy neco uplne za hranou...
    QUIP
    QUIP --- ---
    REDSNAKE: To ne, nahlasoval jsem to tak pred rokem naposledy. Platby zablokovali, kdyz jsem si tam misto CZK karty chtel pridat Revolutku s dolarovym uctem a lepsim kurzem.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QUIP: jestli on to nebyl důvod proč ti zablokovali platby :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    REDSNAKE: Urcite jsem to v minulosti nekolikrat nahlasoval, ale ja ted skoro trictvrte roku na Ali nic neobjednal, protoze mi zablokovali platby kartou, dokud jim neposlu vypis uctu, obcanku, svoji fotku atd. a to proste neudelam. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QUIP: fakt to jde nahlásit? To bych musel nahlísit 80% aliexpressu mám pocit..
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: coz je porusovani pravidel AliExpressu a takovy shop je nejlepsi nahlasit. Nebo alespon driv to tak fungovalo a docela po tom sli.
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    jsem se radoval že to nabízí ČR, že to tady bude hned a ono prd :o

    E42
    E42 --- ---
    OMNISLASH: Ono o tom svědčí i to, že poštovné se pravidelně při vyšším počtu kusů stejného zboží násobně zvyšuje (i u úplně titěrných položek), což asi nemůže mít jiné vysvětlení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam