• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    BOAR
    BOAR --- ---
    PISTA1:
    tak nakonec jsem dostal full refund i za item, ktery sice neprisel do 20 dni, ale prisel behem otevreneho dispute.
    takze se klici z AlieExpressu snazej.
    Je pravda, ze zbozi nebylo shipped from CZ, jak deklaroval, ale slo z ciny do CZ a pak CZ to CZ.
    koukam, ze je to docela bezna praxe. ale nektery obchody do stihnou. a paradoxne to maj levnejsi, nez z ciny a nmeresi se clo:-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: Presne tak, jedina brzda na te trase je tragicka ceska posta.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MATT: za me osobne je Liege bez problemu, vsechny baliky mi tam prolezly behem 1-2 dnu .. ale porad se zasekavaji u Ceske posty
    napr.
    30.10. - Liege - Customs clearence success
    02.11. - Arrive at destination country
    ...
    27.11. - ve schrance


    jsem docela zvedavy, jak to bude vypadat po tom propousteni
    Česká pošta chystá hromadné propouštění. Lidé by se o výpovědích měli dozvědět v prosinci - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...ta-chysta-hromadne-propousteni-lide-by-se-o-vypovedich-meli-dozvedet-v-prosinci
    MUXX
    MUXX --- ---
    POSEIDON: Jo, vcera prisel i balik z 11.11. Takhle pred vanocema dorucit za 14 dni je slusny vykon.
    MUXX
    MUXX --- ---
    Me tento tyden prisly veci objednane v tydnu kolem 29.9. Podle trackingu 2 tydny “destination country”, 4 tydny last mile carrier.


    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MATT: pevně věřím tomu, že ten tracking pouze nebyl aktualizován ze strany ČP.
    MATT
    MATT --- ---
    POSEIDON: co si budem povidat, od toho 18. se to nepohlo.. Liege linehaul is the new Praha 120 ;)
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MATT: pekny, ale me ted Delivering trval 20 dni.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mně se to vždy dělo jen při kliknutí na odkaz na jiný produkt. Ne při změně řazení v seznamu!:-)

    Navíc tedy také vždy do ruštiny. A navíc stačilo přepnout zpátky, a ne se s tím prát.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MVEK: to je u mě skoro standardní chovaní, občas se mi to přepne do ruštiny, jindy do polštiny. Musím si pak jazyk a měnu překliknout zpátky, pak mám tak měsíc klid
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MVEK: To mi dela furt, ze se prepina do blbejch jazyku a men. Nic nenormalniho
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ali se asi dneska zbláznil. Jen jsem si u jednoho prodejce kliknul na seřazení produktů podle ceny a přepnul se mi celý web do nějaké arabštiny. I když kliknu znovu na Go to Global site (English), tak po dalším refreshi jsem zas v arabštině...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    BOAR: neřeš to, uplynula doba doručení? jestli ano otevři dispute a nech na ali jak to rozhodne

    BOAR
    BOAR --- ---
    PISTA1: hm, porad se cuka, ze prej mam vydrzet. ale tracking number v dispute nevypada na polsko :-)



    BOAR
    BOAR --- ---
    MATT: taky to muze vypadat takhle:
    a objednavka tu porad neni :-)

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    E42: přesně tak, aspoň dle nejčerstvějších zkušeností. Pár dní znamená i dva týdny +...
    E42
    E42 --- ---
    MATT: Jj, občas se poštěstí. Jen počítej s tím, že destination country je nejspíš teprve Liége, do ČR to ještě pár dní půjde.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    BOAR: Zrovna včera jsem tohle vyřešil;)
    Den po ukončení lhůty jsem otevřel dispute a požadoval prachy. On odmítnul, že mám čekat na dodání. S tím jsem nesouhlasil. Po 4dnech to ali uzavřel vrácením prachů. Kdyby to byla věc dlouhý přepravy tak bych počkal.

    Ale hajzl tam měl odeslání ze skladu v ČR, dodání do 10dnů a de to samozřejmě z číny. Jeho boj.
    MATT
    MATT --- ---
    je tohle vubec mozny?

    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    mně takhle jednou přišla zásilka z Číny, tak ji otevřu, a tam nějaká ozdobná gumička do vlasů. tak koukám na obálku, a tam moje adresa. tak koukám důkladněji, a ony to byly dvě obálky, slepené k sobě adresní etiketou.. ^_^ poštovné do Francie stálo víc, než kolik jsem dával za tu objednávku z Ali.. ^_^
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam