• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Aliexpres. Podle logu mi měli zboží doručit, nedostal jsem nic, což se mi stalo úplně poprvé, za 16h vypší možnost potvrdit,že zboží přišlo.
    Mám rovnou otevřít dispute? Mě se tam ale nehodí,žádná z těch předvolených možností. já neregistruju žádný problémy.Zboží prostě nedorazilo,i když podle jejich logu je doručeno.
    Co s tím?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    RATTKIN: taky by mne zajímalo, já zas jedu hodně ebay.co.uk
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MATT: tu kulicku jsem ztratil jeste nez jsem to objednal...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KOC256: Ja sem se bal zeptat pred 22. hodinou :-)
    MATT
    MATT --- ---
    KOC256:
    TEC Accessories Orbiter Fidget Toy Demo
    https://www.youtube.com/watch?v=jp-eev2rnXI
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MATT: Co to je?
    MATT
    MATT --- ---
    KOC256: me dneska prisla jedna vec z 11.11. a dalsi jeste cekam... btw: best picovina ever ;))

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KOC256: me visi objednavka, ktera z Liege dorazila do CR 4.12.
    pak mam takovy, ktery byly objednany zaroven, ale jedna prisla zacatkem prosince, druha ted v lednu
    ja si proste myslim, ze tam je nejaky randomizer, ktery treba podle aktualni kolektivni nalady v budove posty v danou vterinu rozhodne o zpozdeni danyho baliku :))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám na cestě objednávku z JLCPCB.com, po týdnu by už měla být v ČR, tak uvidím, kdy opravdu dorazí

    KOC256
    KOC256 --- ---
    K zrychlení dopravy mezi Čínou a ČR...

    Já opravdu vidím, že to jde rychleji. Objednávka z 1. 12. byla 11. 12. v ČR tu se sekla zřejmě kvůli Vánoc, ale včera (4. 1.) doručeno.

    A není to jediná vlaštovka a šlo to opravdu z Číny.

    Dříve cokoliv objednané po 11. 11. člověk mohl očekávat klidně i v únoru...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nevíte jak je to se zásilkama z Brexitlandie (amazon.co.uk)
    Jaký je dph?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    MUXX: mi se bezne stava, ze prebiram zasilky s razitkem nezastizen :D proste postacka prijde, zazvoni, sebehnu, prevezmu.. a je na tom razitko nezastizen :D
    MUXX
    MUXX --- ---
    Hele ale duchody a 5k od Babise prislo vcas pokud vas to potesi.
    S tema vyzvama to byva zakopany pes ruzne. Kamos bydli na konci dlouhe ulice a vsimnul si ze balikova sluzba zaparkuje dycky za jeho domem, da cigo a druhy den vsem prijde vyzva k vyzvednuti zasilky. Tak si to nahral a zasel to prehrat vedouci na postu. Pak uz baliky zacli chodit normalne.
    MATT
    MATT --- ---
    KOC256:PISTA1: tvl, dyt je to jejich obor, maj v tom bejt profi. lidi byli na mesici, kazdej den se zasobujou tisice kramu zbozim, ale podnik s 30 tis. zamestnaci ma problem dostat krabici z bodu A dobou B a my je budem jeste omlouvat?! tak hlavne ze uzavreli smlouvu s cinanem, ze ten jeho shit sem protlacej jeste rychleji :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    OMNISLASH: O tom zadna, jsem presvedcenej o tom ze rada lidi na vyssich pozicich je tam jen z politickych duvodu atp.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    REDSNAKE: tak ona dlouha tradice nepotismu v managementu posty vecem bohuzel moc nepomaha. ryba smrdi od hlavy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISTA1: Tak u nas na poste fakt netusej ani priblizne kde zasilku hledat :-D

    No nic, ja se nepotrebuju hadat kvuli dmntni poste jeste na nyxu, evidentne kazdej vime svoje. Propousteni pred Vanoci a dalsi ocividna neschopnost mi jen davaj za pravdu.

    A presne, posta je statni podnik proto si muzou dovolit tam mit bordel jakej maj. Byt to normalni komercni firma uz davno zkrachovala nebo byla rozdrcena konkurenci. Takhle jsou schopni jen vymyslet dalsi radoby sluzby jako balikovnu a na existujici sluzby hazou bobek.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    furt si říkám, vyser se na to nereaguj, ale stejně mi to nedá...
    To co píšu je realita, rozhodně nehodlám tvrdit, že je to dobře nebo špatně kdo za to může. Jen fakta..

    JOPS: Zásilkovna nemá na ten nápor logistiku, lidi, ale smlouvu s poštou. Takže když nemá kapacitu jen přelepí štítek a hrne to na ní, teď je to v řádu 100tis zásilek denně. Podobně i ostatní dopravci.
    Pak se prsí jak nápor zvládají, ale o tom že jim prdel drží ČP mlčí. Na tu se hází jen špína.
    Stejně tak si pošta nemůže dovolit říct podavateli dnes od vás odvezem 5 balíčků, jako soukromý dopravce. Musí vzít všechno a poprat se s tím.

    REDSNAKE: Tohle se děje automaticky u zásilek který byli původně na doručení na adrese ale byli přesměrovaný přímo na poštu.


    REDSNAKE: Vcelku jednoduchý, sklad má dveře a plní se od zadní stěny. Při přepravě nejdřív prioritní, pak vnitrostátní zásilky a obyč čína se bere na konec když zbyde místo. No a pokud máš smůlu a chytneš místo zrovna u zdi tak to holt trvá...

    Systém vydávání balíků je teď na poště vpohodě, (pokud to není malá pošta s 1 - 2 přepážkama).
    Zadáš kod, číslo a hned vidíš na kterým regálu, v který polici máš zásilku hledat.


    Jak píše KOC256: Není to jednoduchý.
    Pošta je státní podnik a to má daný pravidla takže nemůže si jako soukromník říct: teď na tohle serem od zítřka to uděláme jinak. Je kupa omezení, proč to musí být zrovna takhle a nejde to udělat jinak a líp.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDSNAKE:
    REDSNAKE:
    Já bych nesoudil, pokud ten systém neznáš...

    Já ho neznám, ale je rozdíl si něco třídit na počítači a pak v reálu. Je tam spousta proměnných - kdo to kam (ne)nesl, jaká to je služba, jak to je velké, ...
    Dokážu si představit hodně divoké scénáře, jak z jedné pošty vyjde 20(?) nebo i více (?) pošťaček každý den, vrací se a mají nějaké nedoručené zásilky, něco se nedoručuje rovnou, nebo se odkládá na další den, atd. A v tomto udělat nějaký dokonalý systém... hmm... Myslím, že je vůbec úspěch, že když si tu tvoji zásilku najde v počítači, že u té přepážky nevystojíš důlek a ona to najde... :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    A at nezeru, kritizuju teda trochu i dobu doruceni. Jaktoze nejakej balik je u last mile carrier par dni a neco mi tam hnije mesic? Opet bordel ze to nekde zapadlo a budou to resit az se prohrabou to hromadou na dno, mozna.

    Ono staci kdyz jdu tady u nas na postu, predam vyzvu, postacka si to dohleda v pc dle cisla, opise si nejaky kody a zacne se prohrabavat asi tak deseti krabicema, skrinema a dalsima policema narvanejma zasilkama. System total zero. A takhle je to na poste se vsim..

    Fuj to jsem se nasral takhle k veceru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam