• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MTHU: ali i ebay stejne uz pro sichr pocitaji DPH snad ke vsemu, protoze evropa jako evropa a nebudou resit, ze je nejaka dira uprostred opozdena a jeste to nestihla schvalit, kvuli probihajicimu lokalnimu boji o koryto
    eBay to dokonce posilali mailem, jako policy update
    VAT on eBay purchases for EU buyers | eBay.com
    https://pages.ebay.com/vat-eu/

    tempo se taky moc nezmenilo
    5 dnu od "accepted by carrier", pres dovezeni do EU az po "Import clearance success"
    a dalsich 5-7 dnu na zpracovani Postou 120 a lokalni doruceni :))

    ale i tak musim uznat, ze poslednich par let jsou rychlosti doruceni minimalne 2-3x rychlejsi nez driv
    MTHU
    MTHU --- ---
    Ještě to neprošlo, pokud je to tohle https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=867
    Takže by česká celnice měla fungovat jako doposud.
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    TOOMIX: Tak snad ok. Strašně nerad bych platil nějakých těch 150 kč za zastupovaní při proclívání. Jsem si teď posílal nějak víc balíků (vždycky nějaký drobnosti) a nikdy sem tam tuhle hlášku neměl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MESKALINE: ne, to tam bude svítit třeba dva dny a pak se to normálně pohne
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    Už pár dní mám u zásilky z ali Převzetí zásilky vyměňovací poštou specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120. Mám čekat nějaký zlo ? Je to do 22 EUR a případné elektronické celní prohlášení by měl udělat aliexpress ne ? V poslední době jsem z tý situace teď lehce zmaten.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KOC256: jojo, tohle je teď docela příjemná věc. A navíc u těch sdružených objednávek na ali časem naskočí stejný tracking number (od České Pošty), takže vím, že to přijde spolu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Aliexpress
    7. 8. objednano a 26. mi dorucili hned 5 zasilek a v jednom balicku CP. Za me dobry…

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Objednal jsem USB kabely na aliexpressu v UGREEN store, jako obvykle to poslali z Holandska. Nechal jsem si to poslat do práce, předevčírem naskočilo doručeno. U nás na recepci ale nic nebylo a ani dole v budově, kde je recepce 24/7/365. Tak jsem se ještě poptal u nás v zásobování, kam chodí všechno od DPD/PPL/DHL a nikdo nic nevěděl. Dneska jdu z práce a koukám, dole v budově na recepci můj balíček a recepční mi říká, že ho před chvílí přivezli s ostatní poštou. Tak buď to to někde omylem odmáčkli v systému nebo to pošťák vozil 2 dny v autě a zapomněl to předevčírem vyložit s ostatní poštou.

    CODE
    CODE --- ---
    Čínští obchodníci vyřešili problémy se zdaněním levných zásilek z Číny - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/zbozi-z-ciny-jednodussi-dovoz-levnejsi-poplatek-dph.A210711_023527_mob_tech_jm
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZRIZENEC: a shipping z CZ warehouse se taky nejak pokrivil....
    Cainio, ktery stoji stejne jako GLS, ale narozdil od GLS podporuje tracking, zatim co GLS i pro normalni P2P shipping po CZ ukazuje nizsi cenu ...WTF

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JOPS: z-box u nás v dědině tam není.. pochybuji, že by to neuměli aktualizovat, spíš mi přijde pravděpodobné, že to nemají nastavené na rozměry z-boxů tak to tam nechtěji pustit, aby se jim to nevracelo.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JOPS
    JOPS --- ---
    RATTKIN: alza umi zasilkovnu ne? neni to moc dlouho, co to podporujou. Aspon mam pocit, ze jsem to videl
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: našel jsem že Mironet má z-box
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    znáte e-shop s elektronikou, něco jako alza nebo czc, ale který podporuje zásilkovna box (z-box)?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZRIZENEC: někdo to zmiňoval na twitteru, pro ČR to tam dává 15%, pro SK 20%, uvidíme co bude dál
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Tak sem dneska objednával nějakou blbost. Přímo na Ali mi to při platbě napočítalo 2.30 za zboží, 0.30 shipping a nově i 0.50 VAT. Že by se nad tím snažili nějak vyzrát?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    BOAR: tak urcite, a vadi to snad? Myslis, ze budou kvuli tomu mit ztraty, ktery ty pak na danich nezaplatis? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam