• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    RATTKIN: Kdysi jsem si s tím taky lámal hlavu, ukázalo se, že v objednávce bylo zboží nekompatibilní (VELKÉ) s jakýmkoli boxem.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: já jsem dělal cancel, že nemůžou dodat zboží. A doufal jsem. Že jim za to jde taky rating dolu
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR & D4NIX: Diky za info

    PISKVOR: Taky jsem si rikal ,ze za to asi dostavaji nejaky trestny body. Lezi mi v tom jen $3, tak mam skoro chut jim to nechat expirovat az na dispute, kdyz nabizeji zbozi, co pak nejsou schopni dodat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QUIP: Za cancel z jejich strany mají automaticky rating dolů, pokud se nemýlím.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: ahoj, tohle mi parkrat udelal shop, co to mel shipovat z EU. Jeden po tom,m co jsem mu udella dispute, ze mi zbozi nedoerazilo do 14 dnu, a chtel jsem vratit penize, a pak nejaky, ktery meli nejlevensi cenu z toho eshopu. Proste podle me lakaj, a kdyz pouzijes, tak se cukaj.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    QUIP: Jj resil jsem to u jednoho vyrobku. Podobnou hlaskou po me chteli zrusit objednavku nezavisle dva dodavatele stejnyho vyrobku.
    Zrusil jsem to u sebe protoze pro me to nic neznamenalo (vratili prachy) a pro ne je to v pohode ... Zpravy jsem vymazal, ale ted si vzpominam, ze to blbci oznacili jako odeslany a nic neposlali. Nez cekat dva mesice na penize, tak jsem to zrusil hned.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tohle se mi stalo poprve:

    dear friend cancel
    for this product, some customers tell us there is some quality problem
    We need to find new supplier to ensure your money, we contact you to cancel the order
    could you first choose the reason"other" to cancel the order?
    Thank you


    Resil jste na AliExpressu nekdo neco podobneho? Proc bych to mel cancelnout ja, kdyz to chce cancelnout prodejce?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MTHU: a asi to bude jeste trvat :))
    Poslanci se v září sejdou naposledy. Návrhům, které se nedají stihnout, se již nebudou věnovat — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3364404-poslanci-se-v-zari-sejdou-naposledy-navrhum-ktere-se-nedaji-stihnout-se-jiz-nebudou
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MTHU: ali i ebay stejne uz pro sichr pocitaji DPH snad ke vsemu, protoze evropa jako evropa a nebudou resit, ze je nejaka dira uprostred opozdena a jeste to nestihla schvalit, kvuli probihajicimu lokalnimu boji o koryto
    eBay to dokonce posilali mailem, jako policy update
    VAT on eBay purchases for EU buyers | eBay.com
    https://pages.ebay.com/vat-eu/

    tempo se taky moc nezmenilo
    5 dnu od "accepted by carrier", pres dovezeni do EU az po "Import clearance success"
    a dalsich 5-7 dnu na zpracovani Postou 120 a lokalni doruceni :))

    ale i tak musim uznat, ze poslednich par let jsou rychlosti doruceni minimalne 2-3x rychlejsi nez driv
    MTHU
    MTHU --- ---
    Ještě to neprošlo, pokud je to tohle https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=867
    Takže by česká celnice měla fungovat jako doposud.
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    TOOMIX: Tak snad ok. Strašně nerad bych platil nějakých těch 150 kč za zastupovaní při proclívání. Jsem si teď posílal nějak víc balíků (vždycky nějaký drobnosti) a nikdy sem tam tuhle hlášku neměl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MESKALINE: ne, to tam bude svítit třeba dva dny a pak se to normálně pohne
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    Už pár dní mám u zásilky z ali Převzetí zásilky vyměňovací poštou specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120. Mám čekat nějaký zlo ? Je to do 22 EUR a případné elektronické celní prohlášení by měl udělat aliexpress ne ? V poslední době jsem z tý situace teď lehce zmaten.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KOC256: jojo, tohle je teď docela příjemná věc. A navíc u těch sdružených objednávek na ali časem naskočí stejný tracking number (od České Pošty), takže vím, že to přijde spolu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Aliexpress
    7. 8. objednano a 26. mi dorucili hned 5 zasilek a v jednom balicku CP. Za me dobry…

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Objednal jsem USB kabely na aliexpressu v UGREEN store, jako obvykle to poslali z Holandska. Nechal jsem si to poslat do práce, předevčírem naskočilo doručeno. U nás na recepci ale nic nebylo a ani dole v budově, kde je recepce 24/7/365. Tak jsem se ještě poptal u nás v zásobování, kam chodí všechno od DPD/PPL/DHL a nikdo nic nevěděl. Dneska jdu z práce a koukám, dole v budově na recepci můj balíček a recepční mi říká, že ho před chvílí přivezli s ostatní poštou. Tak buď to to někde omylem odmáčkli v systému nebo to pošťák vozil 2 dny v autě a zapomněl to předevčírem vyložit s ostatní poštou.

    CODE
    CODE --- ---
    Čínští obchodníci vyřešili problémy se zdaněním levných zásilek z Číny - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/zbozi-z-ciny-jednodussi-dovoz-levnejsi-poplatek-dph.A210711_023527_mob_tech_jm
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZRIZENEC: a shipping z CZ warehouse se taky nejak pokrivil....
    Cainio, ktery stoji stejne jako GLS, ale narozdil od GLS podporuje tracking, zatim co GLS i pro normalni P2P shipping po CZ ukazuje nizsi cenu ...WTF

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JOPS: z-box u nás v dědině tam není.. pochybuji, že by to neuměli aktualizovat, spíš mi přijde pravděpodobné, že to nemají nastavené na rozměry z-boxů tak to tam nechtěji pustit, aby se jim to nevracelo.
    JOPS
    JOPS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam