• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Tak teda zazivam dosud nepoznanou radost z proclevani drobnosti z aliexpresu.

    Mam na ceste asi 6 zasilek, ted mi prisla od posty SMS, ze mi neco prislo z Uzbekistanu - Palqaro Pochtamt br., Turkestanskaya Str. 4 - Halqaro Pochtamt je uzbecky "mezinarodni posta", tak to asi bude ono.

    Mno akorat nevim co to je, tim padem jakou mam udat cenu atd. v jednom z policek bylo 1,3, pak tam bylo v jinem "Adapter". Doplnil jsem USD (i kdyz teda za 1.3 USD jsem tam nic nemel) a material Plastic, a na predchozi strance vyplnil IOSS aliexpresu, ktery jsem nekde vygooglil. Tim padem by melo bejt celni rizeni zadarmo..

    WTAF?!
    CUKI
    CUKI --- ---
    Čekám na baterii z Ali dle tracking informací 28. prosince dorazila do přístavu La Spezie. Podle prodejce se čeká na proclení. Jde to nějak urychlit?
    QUIP
    QUIP --- ---
    POSEIDON: Neni to sice AliExpress, ani DealExtreme, ale jestli to opravdu potrebujes... :)
    Pisou tam 1:1 15 zil
    HQ VGA kabel MD15HD-FD15HD, DDC2, 1:1, s ferity, 3m | SECOMP a.s.
    https://www.secomp.cz/hq-vga-kabel-md15hd-fd15hd-ddc2-1-1-s-ferity-3m_d8503.html
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POSEIDON: jednou jsem taky potreboval a nenasel. Skoncil jsem u vlastniho kabelu pomoci tohohle

    US $1.78 | DB15 VGA Male / Female 3 Rows 15Pin Plug Breakout Terminals Board Screw Type Connector
    DB15 VGA Male / Female 3 Rows 15Pin Plug Breakout Terminals Board Screw Type Connector|connector diy|connector 3connectors db15 - AliExpress
    https://a.aliexpress.com/_mqlEaeO
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Schanim 15pinovej vga prodluzovaci kabel 2m, plne osazenej, vetsinou ma konektor vsechny piny, ale uz mezi nema nevede drat, ja potrebuju na komunikaci mezi MPPT vsech 15.
    Nekupoval jste nekdo?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Takže s dx.com to funguje stejně jako s Ali, DPH mi započtou rovnou do ceny a balíček mi přijde a nemusím nic řešit? Objednával jsem u nich naposledy asi před pěti nebo více lety...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PISTA1: něco dobrého?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    5.12. jsem na alíku objednal, dneska z číny dorazilo.
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOOMIX: V den, kdy jsem nakupoval, to vychazelo asi na 18. pracovni den. tak uvidime, jak to dopadne.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QUIP: ne, to slo automaticky, bylo to tam pri platbe potom. 6.1.2023 vychazi cca na 15 pracovnich dni ne?
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOOMIX: A to se musi jeste nekde nejak aktivovat, nebo to je automaticky? Nejak me proste nesedi ty casy, ze je estimated delivery 6. ledna, ale to neni 15 dnu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QUIP: využíval jsem to 15 day delivery a chodilo mi to za 10-14 dní
    QUIP
    QUIP --- ---
    Vyznate se nekdo v tech lhutach a moznostech pro doruceni? Ted jsem tma objednaval neco za 400,- CZK



    Estimated Delivery je 6. ledna
    Zaroven se tam ale pise neco o dodani do 15 dnu u objednavek nad 248,90 (coz tohle splnuje)
    Ale vraceni penez az pokud to nedoruci do 90 dnu.

    Takze kdy vlastne ma takovyhle balicek prijit?


    A pak dalsi otazka ze zvedavosti, kdyz AliExpress Standard Shipping ma "On-time guarantee" a predpokladane doruceni 6. ledna, tak proc AliExpress Premium Shipping nema "on-time guarantee", predpokladane doruceni ma az 15. ledna a navic stoji nesmyslnych 728 CZK?

    Co je na te sluzbe premioveho?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QUIP: jo, stalo se mi u posledni taky
    imho nejak spatne parsuji tracking, konkretne nedoruceni/ulozeni na pobocku a z toho vygeneruji "clearance unsuccessful"
    v den kdy mi prisel tenhle mail jsem byl vyzvednout "nedorucenou" zasilku na poste a zadny problemy
    QUIP
    QUIP --- ---
    Dneska mi prisel e-mail z AliExpressu, ktery jsem jeste nezazil. Stalo se vam nekomu tohle?

    Customs clearance unsuccessful
    Hi XXX user,
    Your Combined Delivery order

    8**********00 has been temporarily delayed due to unsuccessful customs clearance. This could have happened for a number of reasons. AliExpress works closely with our logistics partners to ensure your package arrives on time. Please click below to view more details regarding your order.


    Z toho popisu to vypada, ze to neproslo proclenim, ale pritom ta zasilka ma tracking number s pismenem F na konci, coz by mely byt zasilky, ktere uz se u nas neproclivaji.

    A kdyz rozkliknu tracking te zasilky na AliExpressu, tak posledni dva kroky jsou:

    2022-12-05 15:11
    Delivery failed
    Delivery unsuccessful. Delivery method changed to self-pickup

    2022-12-05 09:03
    Out for delivery
    [Prague]At local delivery center

    Coz zase vypada, jako ze se to pokouseli dorucit a nedorucili (i kdyz jsem cely den doma). Tak jsem z toho nejak zmaten.


    Jinak ta zasilka, co jsem se ptal zde: QUIP mi uz dorazila domu, dokonce ji posta dorucovala v sobotu rano!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    kupoval jsem z USA přes ebay, bylo tam uvedené včetně VAT a i se odvádělo celní výpalné, mám to ještě dávat do ecepu?
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: ja tahle vyplnoval vzdy aliexpdess china ... a pripadne unknown ... :-) a vzdy to proslo
    QUIP
    QUIP --- ---
    QWWERTY: Ja pak zahledal na netu a pry se tam ma vyplnovat adresa AliExpressu (kdyz i to IOSS je AliExpressu)

    Adresa: Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited, NL826439810B01
    8 Shenton Way, #45-01 AXA Tower, Singapore
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QUIP: zkus otevrit obchod a podivat se, jestli tam nemaji "Business License" ... tam by adresa byt mohla
    sice to bude adresa toho kdo ma licenci a ne samotnyhho obchodu, ale pri trose stesti bude stejna a tezko rict, jak moc to bude kdo vubec resit

    priklad kde najit licenci obchodu:

    QUIP
    QUIP --- ---
    Jeste jedna blba otazka - na https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/vytvoreni-celniho-prohlaseni to po me chce vyplnit i udaje o odesilateli (adresu), ale to asi nemam sanci zjistit, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam