• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    E42
    E42 --- ---
    Ono to asi bude poštu od pošty trochu jiný. U nás (18100) třeba lístek nenechají, ale prý pak před koncem uložení volají. Každopádně ta aplikace je pro posílání z Ali dost nutnost.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    E42: mne se stalo, ze hodili listek a pak mi jeste z pobocky zavolali na mobil :-)
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    E42: Tak to je zvlastni, naposled pred 3 mesici mi takhle nechavali papir ve schrance. Smejdi.
    E42
    E42 --- ---
    SINEAD: Potřebuješ tuhle aplikaci
    Pošta Online - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.postaonline.android
    Problém je v tom, že zásilky z Ali jsou obvykle doručované jako obyčejný dopis, takže když se něco nevejde do schránky, pošta to uloží na pobočce, ale nedají o tom nijak vědět. Když si v aplikaci vyplníš e-mail a telefon, bude zásilku sledovat a o uložení se hned dozvíš.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    SINEAD: Jo super, tak jsem zjistila, ze CP si do systemu napsala, ze se ji pokusila dodat (nepokusila). Cili CP klasika :D
    No aspon tam napsali, ze zasilku odeslali zpet, tak doufam, ze mi vratej prachy.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    Cus,mne ted u nekolika zasilek na alisi naskocilo "delivery failed". Ze to nebylo vcas vyzvednuto. U vsech ve stejnej den. Pritom samozrejme zadnej pokud o doruceni cehokoliv neprobehl. Nekdo nakej podobnej case? Dik.

    E2E4
    E2E4 --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: jj, mel jsem to samý - E2E4.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    Šlo mi teď pár balíčků z aliexpresu.
    Jeden z nich (přes Uzbekistánskou (sic) poštu) spadl na 120. V popisu zásilky (fotka stála úplně za hovno) stálo: "plastic model" za 2,4 USD. Nic co by ani vzdáleně odpovídalo popisu a ceně jsem neobjednával. Neměl jsem moc času to řešit, tak jsem přiložil náhodný prtscr ze seznamu objednávek na aliexpress. Náhoda padla na usb adaptér za 88 Kč, který jsem nakoupil za nějaké kupónky, takže 88 Kč bylo škrtnuté a cena byla 10 Kč.
    Dvě hodiny po doručení potvrzení o odeslání prohlášení mi přišel email, že zásilka opustila poštu s nulovým clem. V balíčku pak byla kosmetika v měkkých pytlíčkách.
    Na 120 musí mít extrémně v piči a podle mě ani neotvírají, co jim tam lidi posílaj.
    FND
    FND --- ---
    neposlal byste mi prosim nekdo odkaz na to, kde muzu zrusit plnou moc poste?
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: mám plnej šuplík různejch redukcí a adaptérů na všechny možné světové typy zásuvek a jejich různé kombinace, a snad ani jedna z nich pořádně nedrží, takže se co chvíli přeruší kontakt, zejména, když do toho někdo drbne. Tak si říkám, že bych asi užil nějakou, která bude fungovat :) A zrovna US typ je takový, že ho využívat budu opakovaně.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: podival bych se na blitzwolf/baseus ... mam od nich par USB veci a jsem s tim celkem spokojeny, tak se mozna podivat, jestli nedelaji i zarizeni parametru, ktery hledas
    BOAR
    BOAR --- ---
    (pokud to hledas jednorazove, na cestu, tak doporucuju si vzit nejakou vlastni, co mas, a pouzit redukci na zasuvku. vetsina spinanych zdroju jede 100-24V, takze i v US)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    Sháním nabíječku, do US zásuvky, aby měla aspoň 3-4x klasické velké USB a aspoň jedno USB-C. A byla co nejmenší a nejlehčí. Nabíjení jen telefonů, hodinek a powerbanky, takže 6 MW výkonu mít nemusí...
    Nemáte nějaký osvědčený tip/typ?
    CODE
    CODE --- ---
    Čekáte nějakou zásilku z Číny?

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám na aliexpressu přes 100$ v coins (10000 coins). Jak je co nejefektivněji utratit? Ty nabídky na věci za pár $ + třeba 300 coins (tedy 3$ sleva) jsou mi k ničemu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CUKI: imho stejny jako loterie - odevzdas prachy vymenou za nadeji, ze mozna vyhrajes neco uzitecnyho
    + materialismus/konzum .. uspokojeni z toho, ze jsem si neco koupil a je jedno co .. a k tomu ocekavani/okamzik prekvapeni, protoze nevis co prijde

    nicmene to je docela rozsahly tema a staci si vybrat

    Why Do We Buy Things We Don’t Need? | Psychology Today
    https://www.psychologytoday.com/us/blog/future-trends/202204/why-do-we-buy-things-we-don-t-need

    The Reason We Buy Things We Don't Need - Durmonski.com
    https://durmonski.com/psychology/we-buy-things-we-dont-need/

    Why Shopping Is Addictive—Especially for Stuff We Don't Need | Time
    https://time.com/6235522/why-shopping-is-addictive/

    A psychologist explains why you buy things you don't need — and how to stop
    https://www.inverse.com/mind-body/psychology-of-buying-things-we-dont-need
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOOMIX: Kdy pominu cílovku velmi rozumově omezených lidí, může mi někdo vysvětlit co vlastně na tom ti lidé vidí? Koupit něco co nepotřebuji? I kdyby to bylo za korunu. Co s tím?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MUXX:

    Ztracený balíček z Amazonu za 490 korun? „Podvod!“ hlásí noví a noví zákazníci | PrahaIN
    https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/ztraceny-balicek-z-amazonu-za-490-korun-podvod-hlasi-novi-a-novi-zakaznici-11926.html
    QUIP
    QUIP --- ---
    EVILMIND: Nedovedu si dost dobre predstavit legalitu v ceske legislative. Muzu se klidne mylit, ale rozbaleni balicku, ktery ma na sobe jineho adresata, je porusenim listovniho tajemstvi. A nekdo by je musel vsechny proclit a zaplatit DPH, coz opet, bez znalosti obsahu, neni v ceske legislative asi dost dobre mozne.
    Ze to funguje treba v US, to je neco jineho, tam muzou klidne vyprodavat obsahy skladovacich kontajneru a koji, kdyz se o ne najemnik dlouho nehlasi / neplati atd. U nas to takhle nejde.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CODE: je zajimavy, ze ty unbox videa ceskejch youtuberu, co tam linkujou jako reference, ve skutecnosti neodkazujou na ne zpatky, ale je tam videt, ze jeden z nich koupil fakt takovy balicky v kamennem obchode v Pardubicich (neuvadi adresu ale snadno jsem to nasel). Teda, aspon to tvrdi, na vyvesnim stitu toho obchodu, ze ktereho vyleza, se nic takoveho nepise... nekdo z Pardubic nemuze overit? :-) By me fakt zajimalo jestli je to neni uplnej scam, tak jak presne se ty nedorucene baliky k nim dostanou...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam