• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    REDSNAKE: a kde teda nakupujes, pokud vubec?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: přijde mi to k ničemu, možná na sledování toho, jak se cena vyvíjela v čase a jako špatnej překladač recenzí.
    Pokud chci srovnání cen u více prodejců v součtu s dopravou tak to přesměrovává na stránky aliprice kde to chce registraci. Na to jsem asi línej a celkově se mi to ekluje.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: když mě v základu hrozně sere že je vůbec potřeba nějakou aplikaci na hlídání ojebů používat.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: tezko rict no .. obcas to fungovalo, obcas ne, obcas to nemelo zaindexovany produkt, etc..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: kdysi jsem něco podobného zkoušel ale nějak mi to nefungovalo nebo jsem se s tím možná jen nenaučil. Vyzkouším tuhle verzi a uvidím.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ja kvuli tomu prestal na aliexpressu nakupovat. Abych zjistoval a sondoval ktera z tech nabidek chce ojebat min, nevim no
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILHAD: je to tak, dycky projdu co nejvíc nabídek a vyberu tu, která vychází s trackingem (ideálně ali standard) nejlíp
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    U spousty věcí na alíkovi vidím, že se liší cena a poštovné, často i hodně výrazně, ale součet je skoro stejný
    (Jako třeba od cena 100+free shipping až po cena 10+90 shipping. Teda plus spousta třeba 30+120 shipping a tak, ale nic v součtu nejde pod tu 100)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    POSEIDON: nikdy!
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    PRAASHEK: na tom nezalezi, se s tim smir.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KULA: akorátže vůbec. Přečti si, co píšu. A i ta "hlavní" obálka měla na sobě identifikace před doražením do ČR.
    KULA
    KULA --- ---
    PRAASHEK: protože to přiletělo do Mošnova, tam to spojili (muklové, strašila mě paní na poště) a teprve až tam to dostalo cz štítek pošty.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    QWWERTY:
    ad poštovný a cena - ono to i tak vyšlo levněji, než to samé jinde s levnějším/free poštovným, dycky to takhle procházím

    ad clo - dík, já zaznamenal tenkrát ty změny a nechtělo se mi znovu hledat, kolik to je a jestli se něco neměnilo. A co se DPH týče, tak vím, že to má ali už v ceně.

    ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PRAASHEK: afaik CLO je od 150 EUR a DPH platis uz na Ali, takze neni duvod, mit s tim celni srani
    problem je s mizernyma obchodama ala Wish, ktery neposkytnou IOSS, ale u Ali jsem nikdy problem nemel

    a postovny drazsi nez zasilka je proste scam...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    btw když si budu objednávat tři věci v cenovém rozmezí 16-19 USD a všechny od jednoho prodejce, a ten to dá do jednoho balíčku, nebude pak hrozit celní sraní s tím? Dohromady to dává kolem Kč 1220,- Lepší to objednat postupně ať to pošle ve třech balíčcích asi. Nebo ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    POSEIDON: no když to všechno šoupili do jednoho pididýleráku, ten do obálky s adresou (a tu obálku pak do větší obálky spolu s dalšími, což už dělala další inštnance), tak je to trošku ojeb, obzvlášť, když to poštovné dalo ve výsledku asi trojnásobek původní ceny zásilky :)
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    PRAASHEK: to je normalni, postovny se plati vzdy, zadny sdileni balicku.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PRAASHEK: můžeš dát additional feedback
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Když jsem na ali zanechal velmi špatnou recenzi, protože mi nepřišel produkt a zamítli mi refund (dohromady za 199,87 czk) ale nakonec ty věci došly, mám se nějak snažit ten review stornovat na straně provozovatele ali, nebo se na to vysrat? Na druhou stranu mě vlastně stáhli dvakrát za poštovné, protože to přišlo v sáčku s dalšíma drobnostma přímo od stejného prodejce, ale poštovné si stáhl vlastně dvakrát nebo třikrát, i když to bylo v jednom pidi dýleráku a ten samotný ve vetším balíčku spolu s dalšíma věcma od jiných prodejců, takže možnost, že by to do toho dýleráku dali někde až po odeslání od původního prodejce je nulová a to je taky důvod, proč jsem si toho nevšiml a napsal pozitivní reakci jenom na ten druhý produkt).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam