MEDWYN: Spočti plochu pláště, izolaci, teplotu v místnosti a máš orientační výsledek (izolace není zdaleka všude stejná) :-)
Například DZD OKHE mají 55mm, ty původní tuším jen 42mm, ten Ariston má snad pod 30mm.
nebo můžeš použít:
https://www.programbyggerne.no/IsodimCZ/Ale průběh chladnutí logicky není lineární. Tedy ani za týden se na teplotu místnosti nedostaneš.
Když voda bude mít 65°C a teplota v místnosti zde zmíněných 10°C tak na počátku dělá rozdíl 55°C, ale když už bude mít teplotu jen 11°C tak ten rozdíl bude 55x menší!
To proto je dobré topit na co nejnižší teplotu. Tedy raději větší bojler na menší teplotu než naopak. Taky se tvoří s nižší teplotou méně vodního kamene.
Naopak je dobré jednou za čas zvýšit tu teplotu nad 60°C kvůli Legionele.
Můj bojler za den ztratí cca 0,4KWh, není to málo protože je to jalová ztráta, která by nemusela být, kdyby té izolace bylo mnohem víc.
Ale ty ztráty prostě nemohou být tak velké, aby to dokázalo uspořit tolik co tu píšou:
"V Dražicích již téměř 60 let nevyrábíme jen kvalitní bojlery, ale také se snažíme přinášet nová a moderní řešení, která naše výrobky posunou o krok dopředu. Výsledkem této snahy je i nová generace ohřívače vody OKHE SMART, která zákazníkům zajistí ještě větší úspory a nabídne snadnější ovládání. Kromě nového atraktivního designu má bojler spolehlivější a chytřejší řídící elektroniku, vylepšený režim připojení k odběru elektrické energie a je vyroben z ekologických materiálů. Díky tomu, že dokáže předvídat spotřebu vody a efektivně ji ohřívat, může ušetřit 15 % ročních nákladů. Návratnost investice do nového ohřívače je v případě OKHE SMART kratší než dva roky, přičemž za 10 let provozu přinese úsporu více než 17 tisíc korun. Absolutní novinkou je dálkové ovládání přes mobilní aplikaci,“ uvádí Karel Pacourek, generální ředitel Družstevních závodů Dražice."
...i kdyby se přes plášť nedostal ani joule, což je nemožné by to dokázalo teoreticky udělat pouze zlomek toho co deklarují.