• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIESKOVECArteterapie - vase tvorba
    JEHNECI
    JEHNECI --- ---
    MEA: s tím spálením? To už žádná "oficiální" terapie nebyla, prostě jsem po nějaké době našla výtvory, které vznikly ještě když jsem chodila k arteterapeutce. V rámci nějakého toho "už jsem to překonala a už je to vše dobré" jsem ty obrazy spálila, přičemž dneska bych se na ně ráda podívala, něco si oživila a z něčeho se zase zpětně poučila. Když tedy v současné době sem tam něco arteterapeutického vytvořím, nikdy to neničím. Jenže dnes už ty výtvory nejsou tak silné jako v období nemoci.
    MEA
    MEA --- ---
    JEHNECI: není-li to tajemství, o jakou terapii se jednalo?

    Myslím si, že konec, ať už symbolický nebo opravdový, patří k terapii obecně jako k celému životu, takže jesltiže přijde, tak je to správně a je spíš na člověku, aby ten fakt přijal s pochopením, zodpovědností a bez výčitek. A tak pak může mít jistotu, že udělal správně... Když to popíšu obecně.

    Osobně, když cítím a jsem přesvědčená, že mám něco udělat a vím, že to není nějaký nesmysl v pomatenosti mysli nebo záchvatu emocí, prostě když ve svém vyrovnaném stavu cítím a vím, že mám něco udělat, tak se to snažím dokonat a mít za to rozhodnutí zodpovědnost, tím pádem si pak netřeba něco vyčítat.
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    JEHNECI: nekdy to roztrham :) a neni lito, jsou to vetsinou stejne ohavy, jelikoz talentu moc nemam.
    Tak teda pridam neco praktickeho..

    JEHNECI
    JEHNECI --- ---
    hezký nápad s tímhle klubem! Já bohužel většinu svých prací v rámci jakési další pozdější terapie spálila. Dnes toho docela lituju, tenkrát mi to ale na chvíli pomohlo. Nikdy jste tuhle potřebu neměli? Pokud jste třeba něco vytvořili v obzvlášť těžké době...
    MEA
    MEA --- ---
    LIESKOVEC: tohle je skvělá disertačka od Marjánky :)
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    Vynatek z hezke disertacni prace http://www.cultio.cz/files/media/bazanmar/Disertace/BazantovaMarijankaDisertaceUPOL.pdf

    Rytíř a drak: Při tvorbě obrázku se v pozadí rozpila barva a vytvořila v popředí
    figuru (na kopí). Autor pouţil vzniklou skvrnu pro další rozvinutí příběhu:




    Jednou do země přilétl drak, různě si tam poletoval, lovil ryby a jiná zvířata.
    Lidé se báli, že by mohl dostat chuť na ně, a tak hledali někoho, kdo toho draka
    zlikviduje. Po delší době se našel odvážný rytíř, který řekl, že vytáhne proti drakovi.
    Drak však vůbec netušil, že se ho lidé bojí. Když k němu rytíř přišel, drak se před ním
    musel sklonit, vlastně před jeho kopím. Na něm byla na rukojeti, jako na kouzelné holi,
    napsaná nějaká zaklínadla a dávají rytíři moc nad drakem. Jak rytíř stojí před drakem,
    najednou se situace mění: Drak je skutečně nebezpečný a rytíř ho musí zlikvidovat.
    Bodne ho do krku kopím. Pacient přidal na krk draka červenou barvu – krev. Drak má
    skloněnou hlavu už nejen proto, že uctívá rytíře, ale “dodělává”, umírá. Z krku mu teče
    krev. Pacient přidává ještě více červené barvy. Drak krvácí, ale stále se nedaří
    namalovat dostatečně jasnou krev. Ptám se: “Zemře drak, nebo se s ním ještě něco
    stane?” Je to ve chvíli, kdy pacient maluje stín stromu. Stín přechází přes rytířovo kopí,
    kterého černá barva ještě neuschla. Ta se slije s barvou stínu a vytvoří tvar podobný
    rybě, která vypadá jako by byla nabodnutá na kopí. Upozorním na to pacienta a on
    vzniklý útvar pouţije k posunu příběhu ...
    MEA
    MEA --- ---
    LIESKOVEC: těžké to je... ale možné taky! ;) pěkné galerky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam