• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIESKOVECArteterapie - vase tvorba

    Tvorba všeho druhu, která nás léčí nebo ji děláme jen tak pro relaxaci.
    Vyjádřujeme ní naše emoce, vnímání světa, přináší nám uvolnění nebo se s ní dostáváme do kontaktu s naším podvědomím já.



    Hlavně by to měla být tvorba amatérská, kterou děláme pro naše obohacení.


    rozbalit záhlaví
    RTISTIQ
    RTISTIQ --- ---
    RtistiQ is an online art gallery to buy art online in Singapore and we have amazing original artwork from authorized artists. Here you can discover and buy original contemporary and popular artwork based on style and medium. For more details or queries visit our website.
    RtistiQ | Buy Art online, Paintings & more | Original Art for Sale
    https://art.rtistiq.com/
    SALE
    SALE --- ---
    RADIKÁLNÍ ARTERAPIE II., Salé @ 2016-11-15 18:00:00 | radar.squat.net
    https://radar.squat.net/cs/event/prague/sale/2016-11-15/radikalni-arterapie-ii
    SALE
    SALE --- ---
    JADEITT
    JADEITT --- ---
    Rada by som aj sem dala vedieť, o projekte, ktorý robíme so spolužiakmi z DAMU. Nejde síce primárne o arteterapiu alebo o dramaterapiu, ale vieme, že naša práca má veľmi pozitívny dopad na resocializáciu a destigmatizáciu účastníkov projektu. Pozrite si naše video a ak sa vám bude páčiť, dajte o tom čo robíme vedieť ďalej.

    Hithit.cz -Poslední případ detektiva Konečníka
    http://www.youtube.com/watch?v=wPtqFxdlBVM

    TEMNA
    TEMNA --- ---
    Ahoj no nevim kam přesně to patří.
    Vytvořeno při bolestech a horečce........vytváření těch puntíků mne uklidňovalo, odvádělo pozornost od bolesti. Dle mne taková meditativní selfhealing tvorba no.

    XPETQA
    XPETQA --- ---
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    se svou troškou do mlýna

    GULLSY
    GULLSY --- ---
    JEHNECI: Taky mám "pár" kousků spáleno.
    JEHNECI
    JEHNECI --- ---
    MEA: s tím spálením? To už žádná "oficiální" terapie nebyla, prostě jsem po nějaké době našla výtvory, které vznikly ještě když jsem chodila k arteterapeutce. V rámci nějakého toho "už jsem to překonala a už je to vše dobré" jsem ty obrazy spálila, přičemž dneska bych se na ně ráda podívala, něco si oživila a z něčeho se zase zpětně poučila. Když tedy v současné době sem tam něco arteterapeutického vytvořím, nikdy to neničím. Jenže dnes už ty výtvory nejsou tak silné jako v období nemoci.
    MEA
    MEA --- ---
    JEHNECI: není-li to tajemství, o jakou terapii se jednalo?

    Myslím si, že konec, ať už symbolický nebo opravdový, patří k terapii obecně jako k celému životu, takže jesltiže přijde, tak je to správně a je spíš na člověku, aby ten fakt přijal s pochopením, zodpovědností a bez výčitek. A tak pak může mít jistotu, že udělal správně... Když to popíšu obecně.

    Osobně, když cítím a jsem přesvědčená, že mám něco udělat a vím, že to není nějaký nesmysl v pomatenosti mysli nebo záchvatu emocí, prostě když ve svém vyrovnaném stavu cítím a vím, že mám něco udělat, tak se to snažím dokonat a mít za to rozhodnutí zodpovědnost, tím pádem si pak netřeba něco vyčítat.
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    JEHNECI: nekdy to roztrham :) a neni lito, jsou to vetsinou stejne ohavy, jelikoz talentu moc nemam.
    Tak teda pridam neco praktickeho..

    JEHNECI
    JEHNECI --- ---
    hezký nápad s tímhle klubem! Já bohužel většinu svých prací v rámci jakési další pozdější terapie spálila. Dnes toho docela lituju, tenkrát mi to ale na chvíli pomohlo. Nikdy jste tuhle potřebu neměli? Pokud jste třeba něco vytvořili v obzvlášť těžké době...
    MEA
    MEA --- ---
    LIESKOVEC: tohle je skvělá disertačka od Marjánky :)
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    Vynatek z hezke disertacni prace http://www.cultio.cz/files/media/bazanmar/Disertace/BazantovaMarijankaDisertaceUPOL.pdf

    Rytíř a drak: Při tvorbě obrázku se v pozadí rozpila barva a vytvořila v popředí
    figuru (na kopí). Autor pouţil vzniklou skvrnu pro další rozvinutí příběhu:




    Jednou do země přilétl drak, různě si tam poletoval, lovil ryby a jiná zvířata.
    Lidé se báli, že by mohl dostat chuť na ně, a tak hledali někoho, kdo toho draka
    zlikviduje. Po delší době se našel odvážný rytíř, který řekl, že vytáhne proti drakovi.
    Drak však vůbec netušil, že se ho lidé bojí. Když k němu rytíř přišel, drak se před ním
    musel sklonit, vlastně před jeho kopím. Na něm byla na rukojeti, jako na kouzelné holi,
    napsaná nějaká zaklínadla a dávají rytíři moc nad drakem. Jak rytíř stojí před drakem,
    najednou se situace mění: Drak je skutečně nebezpečný a rytíř ho musí zlikvidovat.
    Bodne ho do krku kopím. Pacient přidal na krk draka červenou barvu – krev. Drak má
    skloněnou hlavu už nejen proto, že uctívá rytíře, ale “dodělává”, umírá. Z krku mu teče
    krev. Pacient přidává ještě více červené barvy. Drak krvácí, ale stále se nedaří
    namalovat dostatečně jasnou krev. Ptám se: “Zemře drak, nebo se s ním ještě něco
    stane?” Je to ve chvíli, kdy pacient maluje stín stromu. Stín přechází přes rytířovo kopí,
    kterého černá barva ještě neuschla. Ta se slije s barvou stínu a vytvoří tvar podobný
    rybě, která vypadá jako by byla nabodnutá na kopí. Upozorním na to pacienta a on
    vzniklý útvar pouţije k posunu příběhu ...
    MEA
    MEA --- ---
    LIESKOVEC: těžké to je... ale možné taky! ;) pěkné galerky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam