• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: kamos ma nejake sofistikovanej elektronicky rizenej system zalevani (ze si tam muze nastavit denni davkovani ap)
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    řešíte někdo automatické zavlažování na balkoně? mam tam cca 20 kytek a to už nějakou vodu chce, tak k tomu nechci nutit sousedy, když odjedem na dovču.
    NYA
    NYA --- ---
    NYA: :)

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Nejaké výpestky :)




    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    U nás začína klasická moja džungľa. Hrozne overplantujem, ale vôbec mi to nevadí.

    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: hehe :)
    NYA
    NYA --- ---
    KASTA: super :)
    když jsem loni přišla na tuhle, vypadalo to takhle

    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA:
    MART1NKA: hezky zahradky mate!

    My tu v Praze kolem domu mame taky dost prostoru a nikdo o to nema zajem, tak jsem se rozhodl, ze aspon tu predni zahradu taky vezmu do vlastnich rukou. Na zeleninu nemam cas ani energii, ale takova kvetova louka a prirodni krovi z toho bude. Zahradka je momentalne zplundrovana po zateplovani domu a zacina obrustat, takze jsem odtamtud vyhnal zahradnickou firmu (ta by to akorat posekala:) pleju tam rucne to nejagresivnejsi a davam prostor zajimavejsim rostlinam, co tam prezily + tam dosazuju odolny rostliny a bylinky ze svy zahrady (v lete je to tam hodne vyprahly). Tak az to bude trochu k svetu, hodim sem par fotek
    NYA
    NYA --- ---
    urban předzahrádka :)





    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NYA: Mě jo. Sléz murský, pokud chceš ten.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    NYA: Je to dvor za bytovým domom - spoločná záhrada. Hore je zastávka busu.
    Pytel je z umelej textílie z growshopu. Je to lacnejšie ako kvetináče. A páči sa mi tá estetika. Asi sa na to dá použiť aj prederavený kýbel od farby ak máš :)
    NYA
    NYA --- ---
    MART1NKA: letos jsem chtěla taky zkusit dát dýni do zvýšeného záhonu (ten je hned u domu, na fotku se nevešel). Mám teď ale nově s kamarádama i zahrádku v kolonii, tak ji možná dám spíš tam. Nebo možná obojí. Výhoda zahrádky skoro na chodníku je, že tam neřádí slimáci..
    NYA
    NYA --- ---
    MART1NKA: hezký :) co je to za prostor? Něco jako vnitroblok, ale z jedné strany otevřený k ulici?

    To černé, v čem máš rajčata jsem ještě neviděla.. co to je za materiál?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    NYA: Minuloročný stav :)

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    NYA: Ja malm nejaké jahody a hrášek :) vzadu roketa a ředkvičky. Testujem pytle na rajčata. A nejaké narcisy z Loukykvět.




    NYA
    NYA --- ---
    tady mám ještě verzi ze dneška, o týden později
    (dost bych chtěla vidět vaše městský zahrádky a zahrady)

    NYA
    NYA --- ---
    ahoj, neplevelí někomu z vás sléz? chtěla bych 2-3(4) sazeničky.
    nejlíp v Praze a okolí

    přidávám fotku z mojí městský mini-zahrádky, co mám před oknem činžáku :)
    (foceno před týdnem. od té doby všechno neuvěřitelně poskočilo)

    ADITU
    ADITU --- ---
    HOUBA: jj, přesně ten název a výrobce. Špatně jsem googlila, když jsem nenašla tenhle obrázek... Díky moc :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    ADITU: Jsou různá keříčková oranžová rajčata, ale pokud je to přesně tento název, tak to bude spíš odrůda klasické větší velikosti - viz https://www.semo.cz/eshop/rajce-kerickove-oranze-p3120/
    ADITU
    ADITU --- ---
    Doufám, že tu nebudu moc OT, kdyžtak mě, pls, odkažte na jiný přiměřenější klub. Mám semínka "Rajče keříčkové Oranže" a záměr pěstovat to na lodžii. Je to taková ta varianta malého keříčku, co se dá dát do květináče nebo truhlíku, nebo normální velikost které i kýbl bude malý?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam