• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    LALO: dík, to vypadá zajímavě
    NYA
    NYA --- ---
    SIMPI: nemám vyzkoušené, jak to funguje, ale vždycky mi přišlo, že by na tyhle případy mohla fungovat provázková závlaha.
    Princip je jednoduchej, na jedné straně ponoříš provázek do nádoby s vodou, na druhé straně zahrabeš do květináče tak, aby měl nějaký spád dolů... a provázek nasává vodu a odkapává ji do květináče.

    Asi by to bylo lepší zkusit nanečisto, když to muzes doma kontrolovat

    Návod je namátkou třeba tady, jako třetí tip

    3 tipy na zavlažování rostlin v době nepřítomnosti | Otevřený šuplík
    https://otevrenysuplik.cz/dum-a-zahrada/zavlazovani-rostlin/
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: dík, to má dobrý, že má vodu na balkoně... já ne, tak musim ze sudu, a tak musim řešit nějaký čerpadlo, což je ta největší výzva :(
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: kamos ma nejakou levnou ridici jednotku od gardeny asi za tisicovku (predtim nejakou z lidlu po prvni sezone vyhodil), bere si od nich i ty hadicky (cinsky jsou pry strasnej smejd), ale treba ty spojky kupuje z ciny. a zdroj normalne vodovod.
    P.S. kdyz hodis dotaz do toho normalniho zahradnickyho fora (Zahrady a zahradniceni....) asi ti odpovi vic lidi, tady to moc nezije, tam se to resilo
    NYA
    NYA --- ---
    když o tom mluvíte, mám asi 30m hadičky na kapkovou závlahu, kterou bych chtěla někomu dát. jen už je pospojovaná asi do 3 smyček.
    kdyby ji někdo chtěl, předání je možné v Praze na Smíchově, případně na Vinohradech
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: díky 🙂
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: muzu se poptat az ho uvidim, tak za tyden
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: to je dobře, to mu závidím 🙂 víc infa nemáš?
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: kamos ma nejake sofistikovanej elektronicky rizenej system zalevani (ze si tam muze nastavit denni davkovani ap)
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    řešíte někdo automatické zavlažování na balkoně? mam tam cca 20 kytek a to už nějakou vodu chce, tak k tomu nechci nutit sousedy, když odjedem na dovču.
    NYA
    NYA --- ---
    NYA: :)

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Nejaké výpestky :)




    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    U nás začína klasická moja džungľa. Hrozne overplantujem, ale vôbec mi to nevadí.

    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: hehe :)
    NYA
    NYA --- ---
    KASTA: super :)
    když jsem loni přišla na tuhle, vypadalo to takhle

    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA:
    MART1NKA: hezky zahradky mate!

    My tu v Praze kolem domu mame taky dost prostoru a nikdo o to nema zajem, tak jsem se rozhodl, ze aspon tu predni zahradu taky vezmu do vlastnich rukou. Na zeleninu nemam cas ani energii, ale takova kvetova louka a prirodni krovi z toho bude. Zahradka je momentalne zplundrovana po zateplovani domu a zacina obrustat, takze jsem odtamtud vyhnal zahradnickou firmu (ta by to akorat posekala:) pleju tam rucne to nejagresivnejsi a davam prostor zajimavejsim rostlinam, co tam prezily + tam dosazuju odolny rostliny a bylinky ze svy zahrady (v lete je to tam hodne vyprahly). Tak az to bude trochu k svetu, hodim sem par fotek
    NYA
    NYA --- ---
    urban předzahrádka :)





    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NYA: Mě jo. Sléz murský, pokud chceš ten.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam