• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MASOO: strihej normalne zvrchu, cely kousky vetvicek. aspon se ti rozkosati ;). navic vrsky jsou nejlepsi :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    a jeste k te mate, uz presazene, mam listky otrhavat odspodu? nebo je to jedno? sorry, jsem zacatecnik;)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    A zasejc něco o kompostování ...

    Video — Ekonomika + — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10249971631-ekonomika/212411058390531/video/
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---


    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    VODOMERKA: to ja zalivam, protoze na balkon nam neprsi. ale mam nulove zkusenosti. u rodicu mame velikou zahradu a tam je to uplne neco jineho
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TRAMIN: ja mam na jižní terase rajčata i papriky, z ovoce jahody :). akorát je větší spotřeba vody, takže ne všechna stihne napršet
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Babicka se smilovala a dala mi darem jedno balkonove rajce (asi bude cherry) uz zasazene v kvetinaci. A vypada to s nim nadejne. Tak do truhliku po redkvickach pujde asi jeste neco jineho. Jaka zelenina by byla vhodna na balkon, kde byva dost vedro? Panelak, 4.patro a otoceny na jihojihovychod zhruba
    MASOO
    MASOO --- ---
    VODOMERKA: provedu:)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MASOO: máta přežije snad všechno. totální zamrznutí v zimě i sucho v létě. základ je přesadit do něčeho jinýho než tý supermarketový hydroponický rašeliny :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    HONZIK_HAPPY: diky! stejne musim presadit jeste sukulent
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    MASOO: mne docela slusne preziva snitlik z Alberta :) jen doporucuju, co nejdrive presadit ...
    MASOO
    MASOO --- ---
    jako ma podle vas sanci na preziti Mata z Tesca?;
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Mně vyrostla na balkoně první růže :-)



    A hrášek


    A rostou i mrkev a borůvky
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    3,5 km z Vaclavskeho namesti:
    jahody, rajcata, hokaido, hrasek, sajo, lilek, mangold, ruzickova kapusta, kedlubna, rybiz, jablka, maliny.
    Ostruziny a papriky jsem zapomel vyfotit:(

    THRAWN
    THRAWN --- ---
    PJOTRA108: no nad tim, ze koupim uz trosku vyrostlou zacinam dost uvazovat, jinak tady asi bude prset, tak zalejvani snad nebude potreba :)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    My máme ředkvičky ve dvou truhlících (vyseté ve stejnou dobu), jedny jsou neduživé žížalky a druhé pěkně kulaté (až na to, že se nám vytáhly, takže jich většina vypadá "tykvovitě", to musíme příště vychytat) a chuťově skvělé.
    Jinak mi momentálně dělá velkou radost hrášek - po víkendu snad ochutnáme první lusky :)
    PJOTRA108
    PJOTRA108 --- ---
    THRAWN: té mojí vysévané se taky moc nechce, je fakt pomalá, tak jsem si radši koupila i jednou malou rostlinku na nějakých farmářských trzích za 10 káčé nebo kolik to bylo... já bych řekla, že je to pro ni dost slunka .) tak hlavně, aby ji někdo zalil mezitím!
    PJOTRA108
    PJOTRA108 --- ---
    TRAMIN: Já jsem taky zvědavá na tvař ředkviček, teď už se tam klube cosi červeného, ale uvidíme... myslím, že tvar se odvíjí od velikosti prostoru, který má ředkvička okolo sebe, ty dvě samostatné vypadají vážně kulaťoučké, protože mají celý květináček jen pro sebe. Eeew a to ti to někdo nemohl zalít? :/ To zamrzí...
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    my letos dali taky do truhlíku ředkvičky,zaséval ale malý,takže dost na husto! :)
    Po protrhání vyrostli ZATÍM ředkvičky o velikosti max 3cm,tak uvidím jak to poroste dál.
    Je to fajn si pro večeři zajít na balkon :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam