• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    LEA1: Myslím si, že ta obávaná změna lidstva (kterou nás straší media a dále nepokračující mayský kalendář) už dávno nastala a úspěšně probíhá.
    Jen neprobíhá podle katastrofického scénáře krachujících ekonomik a nastávající chudoby, ale vychází z podhoubí lidské touhy po normálním štěstí a po obyčejném životě.
    Do měst a našich duší se vrací příroda a stále více lidí zjišťuje, že k tomu nepotřebuje svého politika a banku, že stačí obyčejná hlína a vlastní ruce.

    Fakt mi takovéhle zprávy dělají radost :-)
    LEA1
    LEA1 --- ---
    New York zažívá rozkvět střešních farem. Lidé chtějí nakupovat místní plodiny
    New York zažívá rozkvět střešních farem. Lidé chtějí nakupovat místní plodiny | zpravy.ihned.cz - Svět
    http://zpravy.ihned.cz/svet-usa/c1-56519570-new-york-zaziva-rozkvet-stresnich-farem-lide-chteji-nakupovat-mistni-plodiny
    TERA79
    TERA79 --- ---
    TRAMIN: Mám ji v truhliku na jih a je parádní, akorát teda chlastá jak zjednaná. První věc po příjezdu z víkendu je zalít bazalu. A teď jak byla velká vedra, tak jsem jí na víkend schovala dovnitř.
    MASOO
    MASOO --- ---
    me bazalka rostla vzdy dobre az moc, nemam na ni totiz tolik odbyt
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    TRAMIN: Ja mam bazalku na balkone co je na zapad a roste jak diva. Zastipla jsem ji asi tyden zpet, pred trema dnema jsem jela pryc a ted co jsem se vratila, tak mam na zahrade strom
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    TRAMIN: nám bazalka roste skvěle, zelená i červená. Jen ty rajčata se letos nějak nevyvedly a pošly
    MASOO
    MASOO --- ---
    pazitka to vzdala, mata stale zdrzi, i kdyz ji destruuje potkanice
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    prvni rajce dozralo. nadhera

    jakou mate zkusenost s bazalkou na hodne proslunenem a teplem balkonu?
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    A pak že nejde na balkoně pěstovat mrkev :-)

    MASOO
    MASOO --- ---
    dekuji;)
    jeste jsem poridila pazitku, ale tu snad zvladnu, tu uz jsem mela (bohuzel jsem letos prosvihla sazeni a nemam moc mista, vsechno na okne i s normalnima kytkama a malo svetla)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MASOO: strihej normalne zvrchu, cely kousky vetvicek. aspon se ti rozkosati ;). navic vrsky jsou nejlepsi :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    a jeste k te mate, uz presazene, mam listky otrhavat odspodu? nebo je to jedno? sorry, jsem zacatecnik;)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    A zasejc něco o kompostování ...

    Video — Ekonomika + — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10249971631-ekonomika/212411058390531/video/
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---


    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    VODOMERKA: to ja zalivam, protoze na balkon nam neprsi. ale mam nulove zkusenosti. u rodicu mame velikou zahradu a tam je to uplne neco jineho
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TRAMIN: ja mam na jižní terase rajčata i papriky, z ovoce jahody :). akorát je větší spotřeba vody, takže ne všechna stihne napršet
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Babicka se smilovala a dala mi darem jedno balkonove rajce (asi bude cherry) uz zasazene v kvetinaci. A vypada to s nim nadejne. Tak do truhliku po redkvickach pujde asi jeste neco jineho. Jaka zelenina by byla vhodna na balkon, kde byva dost vedro? Panelak, 4.patro a otoceny na jihojihovychod zhruba
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam