• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    GALE
    GALE --- ---
    PETEKKA: Letos se taky chystám na rajčata a zkušenější kamarád (loni 6 rostlin na balkoně) mě poučil, že zasívá na konci února.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    TESSS: v půlce května 15 cm..tzn. zasít je během března? Nemám představu, jak jdou rychle.. Heled by voko 30 cm hloubka bude
    TESSS
    TESSS --- ---
    PETEKKA: na rajcata je jeste cas, davam je tak aby v pulce kvetna byly cca 15 cm vysoky.
    Jak hluboky mas kvetinac na mrkev?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VODOMERKA: mám ty klasický:D no uvidíme,
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    PETEKKA: snad existuji nejaky odrudy, ktere se tolik nerozlejzaji... ;)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Jinak hlásím, že jsem včera zasela první zeleninu a bylinky. Zatím je mám doma, později budu vše lifrovat na balkon. Do velkého hlubokého květináče přišla semínka ranné mrkve, do dalších jarní cibulka, pažitka a petrželka.
    Můžete mi poradit, kdy je vhodná doba zasít balkonová rajčata?
    Jinak mám v plánu hodit na balkon patizon a dýni, má s touhle zeleninou někdo ballkonovou zkušenost?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    USTRICA: supr, krása!!
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    VODOMERKA: Jo tak, já právě si furt říkal, že ty moje jsou nějaký divný;) Teď jsem na ně koukal a jako i se množí, ale v podstatě nespotřebovali takřka žádný odpad, dal jsem jim tam onehdá šlupky od brambor a ono to spíš tak vyschlo, než že by to nějak tlelo nebo tak.. No tak už vyhlížim jaro, že se rozjedou i ty v tom chladu.. Poněvadž doma fkt jedou bez problémů..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    TESSS: já bych řekla že nevadí, když ho dáš ven až v době, kdy nebudou mrazy, no a budeš mít zřejmě drřívější úrodu:)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LAST_O: nerikam, ze zerou jako v lete. spis jde o to, ze tu zimu (mraz) vubec prezijou. vsude se pise, ze koncej v +6... :)
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    HONZIK_HAPPY: nebo mezi slípkami:)
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    LAST_O: musim :) si najdi nejakyho odberatele mezi rybari :)
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    USTRICA: No to jo, to je jasný, ono jde spíš o to, co s těma domácíma, který se mi přemnožujou..
    Hele a vám jako přes zimu normálně jedou na tom balkóně? Já je mám v hospodě v baráku ve sklepě kde nemrzne, ale kosa tam je a teda jako skoro vůbec nežerou, ale ty doma jedou..
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    mne ty kalifornsky na balkone porad v pohode vegetej. umrtnost byla zanedbatelna. // vypoustet kalifornsky do volny, nezabezpeceny prirody je trestny. ale oni prej stejne prezijou jenom v tom kompostu. na rozdil od hnojnic nedokazou travit obyc hlinu
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    LAST_O: A co si sehnat zdejší?

    Jinak kompostování na Pankráci
    Kompostování je sexy, chtějí předvést Lucie s Kristinou | Česká pozice
    http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/kompostovani-je-sexy-chteji-predvest-lucie-s-kristinou
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    GILHAD: Mno teď asi jo.. I když někteří nechávaj žížaly na balkóně i přes zimu no.. O přezimovacích praktikách žížal se dá dozvědět něco na wiki, ale spíš řeším v souvislosti s tímhle jinou otázku, psali to na kompostuj.cz, že není vhodný tyto žížaly u nás vypouštět do volný přírody, oni jsou to ty kalifonský a vyznačujou se tím, že se rychle množí.. Přirozeně u nás nejsou, u nás je mám pocit doma žížala hnojní a obecná a ty jsou zase větší.. Ono je taky otázka jestli jsou vůbec k tomu stavěné tyhle kalifornské a jestli by si s nimi každou zimu mráz neporadil sám, pak by to bylo odsouzení na smrt je tady vypouštět.. Taky o tom přemýšlím, pronajali jsme si zahrádku a budu tam dělat kompost a nějak nevím, jestli tam ty kalifornský vypouštět nebo ne..
    Nějaký rady..?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAST_O: Me by se hodily, ale mam kompost venku na zahradce, to by asi ted pomrzly, co?
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    Hele nechcete někdo žížaly na vermikompost? Mě se už zase dost přemnožily.. Tak kdyby měl někdo zájem, tak v Praze k předání..
    REZZ
    REZZ --- ---
    TESSS
    TESSS --- ---
    PETEKKA: a to ze zacal obrazet v unoru nevadi? No nic, asi to dopadne, ze ho po mrazech vyndam a pak kdyby hrozili velky mrazy, tak ho prenesu dovnitr
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    TESSS: nechala bych ho na chodbě do té doby, než nebudou hrozit mrazy a pak ho šoupla zpět na balkon:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam