• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    FANFAN: Jen do toho, taky jsem na to pařeniště v lidlu koukal ale za ty penize mi to přišlo takový "vratký" :-/
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    No tak když tak na to koukám, tak tedy taky zasadím - v Lidlu jsem koupila pařeniště, za plast strašný prachy.... TAk aby se to využilo.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    *a
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: a já ti můžu dát semínky, mám jich mraky
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: a třeba by se zrovinka zapojili do pěstování,.. a hned tu máš nápad na grant:)-zapojení lidí bez domova do pěstování vlastní zeleniny, s čímž souvisí i zlepšení jejich výživy.
    Ne jako je to asi utopický...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    PARÁÁDA!!!!!
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    FKA82: tak to musim zaky zvladnout udělat.... myslim že mám program na sobotu jasnej ;) každopádně děkuju za inspiraci, moc se mi to líbí...
    FKA82
    FKA82 --- ---
    VER_MASLE: je to do toho okna jenom "zastrčené". Ale ty rozměry jsou přesně na to okno, takže se to nehýbe. Boční okno zůstává volné na větrání.
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    FKA82: to je super! to chci taky! to je nejak přivrtany to toho bočního panelu ne?
    FKA82
    FKA82 --- ---
    VER_MASLE: Od ledna do května nemyju, pak dám pryč konstrukci a normálně umyju. Mám to skoro na všech oknech v bytě
    Takhle to vypadá ze předu

    Tahle fotka je starší, letos jsou zatím sazenice menší :)
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    FKA82: to jsou ty šikovný ručičky no.... jenom si teda neumim představit jak ty okna meješ???
    FKA82
    FKA82 --- ---
    VODOMERKA: ne, chilli :)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    FKA82: to v tom spodnim patre je trava, ne? :D
    FKA82
    FKA82 --- ---
    MAXMANUS: já už nevydržela v lednu
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    PETEKKA: to je nejspíš pozemek magistrátu, ale že by se tam mělo stavět nepíšou. mám takovej posit, že by nám to tam všechno bezdomovci žijící pobléš sežrali... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: a co jak jsou dráhy, tak nad nimi je obrovská zarostlá volná plocha...? údajně tam má zelená plocha zůstat, respektive není v plánu jí zastavovat.Alespoň zatím..
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    jako asi tam nekde neco bude no... muzem dat pruzkumnou prochzku s cilem najit vhodou lokalitu ale myslim, ze to tam mame docela procourany a o zadnym vhodnym fleku v modranech nevim.... teda az na to pole kousek od baziny ze kteryho se zahadne stala stavebni parcela....
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: tady na nyxu je určitě plno šikovných mužů,který by v tom pomohli..:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VER_MASLE: tak sběrnej dvůr říkáš jo... Květináče v Modřanech sice nemáme, ale jistě je tam někde plocha nebo něco, kde by šlo legálně pěstovat :)
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    PANSTEJK: tak to potom nemohu slouzit ....
    VER_MASLE
    VER_MASLE --- ---
    VODOMERKA: ja mam prave zkusenost jen se zadavackama a jeste ke vsemu v oblasti vzdelavani, jestli bych zvladla udelat vyslovene projekt nevim ale zase proc to nezkusit.... musela bych se na to nekde podivat...
    MAXMANUS: tak to ti celkem zavidim, sofina sezere vsechno co ma zelenou barvu ale kocici trava ji moc nevoni... pripada mi, ze to dela schvalne...
    uz me napadlo vemakat si doma neco v tomhle stylu aby se to nedostala ale nejsou sikovny chlapsky ruce ktery by byly ochotny se na tom podilet...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam