• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---

    IKEA Hackers: ELIOOO. Grow your food. How to go to Ikea and grow food in your apartment.
    http://www.ikeahackers.net/2012/10/eliooo-grow-your-food-how-to-go-to-ikea.html
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    no ja zase vypoustim nuly asi, sorac :)
    SCHEJBITCH
    SCHEJBITCH --- ---
    MAXMANUS: V inzerátu je uvedeno 170 m²... ;)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    Ale jako 4x4 metry se sítěma, oplocený by se už za ty prachy dalo. :)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    mj. tam nevidim žádnej plot, takže si myslim že by bylo hodně rychle sklizeno spoluobčany.
    A 17 m2 je cca 4x4 metry, což je za ty prachy nič moč.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: :))) jo jako chápu tvé výhrady no:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    No tak to je další věc, někde u dáničního okruhu a ten inzerát sám o sobě.


    PETEKKA: PETEKKA: to s tebou souhlasim, ale očekával bych alespon sítě, jako zahradničení není žádnej med ale chodit pro vodu do přilehlého rybníka a sjíždět to tam srpem popř. tam tahat benz. sekačku + benz. křovinořez + bůhvíco ještě mi příjde už prostě přehnaný.

    Podle mě nějáký dědictví, to nejhorší co člověk může zdědit (v uvozovkách samo, zdědit něco je fajn :) ), tzn kus zarostlý "pahorkatiny" u silnice, neprodejný tak se to snaží pronajmout jako zahrádku...

    nechci bejt takovej morous, ale tohle mi už příjde moc...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Tak ta lokalita přímo u dálničního okruhu je silně masochistická :) ...a chápu to dobře, že těch 4000 ročně by se platilo pouze za ten jeden dílec - tzn. za 17m? To se mi nezdá jako moc dobrá cena. Sice čert aby se v tom inzerátu vyznal, těch cifer je tam vícero a dohromady moc neseděj - klasická makléřovina :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: snad jsi nečekal, že tam budou již připravené záhony a konve napuštěné vodou:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: jo, zahradničení vyžaduje nějaké úsilí.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: Cena je hezká, lokalita nic moc, ale především to vypadá že budeš potřebovat jeden rok a nějákou vojenskou techniku aby jsi z toho udělala zahradu :-/
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Pronájem, pozemek zahrada, 170 m² | Sreality.cz
    http://www.sreality.cz/detail/pronajem/pozemek/zahrada/praha-horni-pocernice-hartenberska/3436045148

    Tady jsem narazila na pronájem pozemku k zahradničení v Horních Počernicích, kdyby měl někdo zájem:)
    SUMKOKO
    SUMKOKO --- ---
    pozvánka na jarní špinění rukou...
    ŽIVÉ MĚSTO - ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP
    ŽIVÉ MĚSTO - ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP
    http://www.zive-mesto.cz/akce/1-zahradkarsky-workshop

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAARISTAAN: to je tak nádherná myšlenka, jsem dojatá...
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    "Tvořím si svůj vlastní svět. Jsem umělec. Zahrádkaření je moje graffiti. Pěstuji si své umění.
    Sprejeři zkrášlují zdi, já zkrášluji trávníky a příjezdové cesty." Ron Finley

    TED - partyzánský zahradník - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=3zIudtKTZss
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Jinak jsem si vysela ze semínek pažitku.... celou tu dobu špatně rostla, stébla zůstavala volně položená na hlíně, chyběly kořínky. Celou dobu jsem si myslela, že to snad moc zalejvám a rostlinky uhnívají.. no a včera jsem zjistila, že v té hlíně jsou červy!!!!!!! V jiných květináčích nejsou, takže musely být infikovaná semínka pažitky. Takže to letělo do koše a mám kulový:D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MALLAJKA: s rajčaty ze semínek si měla špatnou zkušenost? Můžu se zeptat jakou, protože mě už doma rostou:) A bazalka mi jede každý rok jak blázen, co jsi s ní měla za problém...?
    Jinak už teď můžeš doma zasít také petrželku, ta je dost odolná, takže v dubnu, květnu na balkon no problem. To samé cibule sazečka - rychle jí roste nať a je odolná:)
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    PANSTEJK: malych korinku ;)
    MALLAJKA
    MALLAJKA --- ---
    PANSTEJK: děkuju :)
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    MALLAJKA: ahoj, myslim ze salat, muzes s radosti zacit vysevat (doma za oknem. nebo pokud mas teplej sklenik), rek bych ze je docela dulezite maly salatky prepichovat (kdyz maji tak 4 prave listy prepichat do nadob ve kterych budou pesteny a dobre je i tak o 1/3 zkratit korinky, kvuli lepsimu vetveni malich korinku), mohla by jsi klidne vyset redkvicky, brokolici, mrkev... myslím, ze by jsi mohla vyset i dyni, ale mozna je jednodussi si pockat a vyset ho primo na zahon (kompost) po zmrzlych (15.května)
    papriky se daji vysevat uz od ledna, ven se davaji asi jako dyne po zmrzlych.. taky je dobre prepichat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam