• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    VODOMERKA:
    PETEKKA: no spis ty pece jedou i na 30 stupnu .. tak ze ideal .. ja mam takovou praci ze vozim i do soukromejch pekaren ruzny suroviny , tak se jich i ptam jak co delaj vid :) .. protoze susit to v susicce je casove narocny .. tu plnou susicku kdyz delam , tak delam celou noc a jeste to neni ono .. susim to na co nejmin
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    APPU: to je dobrý nápad:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ILLUZE: děkuji za trpělivost:D a určitě to i nafoť
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    PETEKKA: ok, tak znovu :)
    - zaštipuji výhonky
    - ustřihávám listy i se stonky

    tzn. nechávám max jeden stonek s listy na jeden stonek s plody

    ty naše keříkové mají tendenci hodně košatět, stonků s listy bývá tak trojnásobek než stonků s plody, tak je prostě ustřihávám (hned u hlavního stonku)... síla pak jde do plodů

    letos to když tak nafotím :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    VODOMERKA: ahaá:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ILLUZE: když já furt nějak nechápu jak to stříháte:(
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    LUKASZ: ano, stříhám jak klasiku, tak ty keříčkové
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    PETEKKA: do pekaren. je tam spousta prostoru nad pecema a stejne tak i zbytkovyho tepla :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: to nějak nechápu, kam že to jezdíš, že potřebuješ někoho, kdo ti to nasuší? :D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: jenom tak, ze zvědavosti:) mám doma nějaký semínka..
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: Můžu se zeptat k čemu konkrétně pěstuješ to technický konopí?
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    APPU: jako procne vid ..ja toho taky planuju mit dost a klidne bych i vymenil
    APPU
    APPU --- ---
    Zdravím pražské zahrádkáře, taky se nám balkon plní květníkama se všim možnym.
    Ale přišel sem s jednou myšlenkou tak bych rád věděl váš názor. Myslíte že by měl smysl klub na výměnu zeleniny - ovoce. Protože třeba pětuju i na chalupě a už je vidět že letos bude rybízu na rozdávání a myslim že každej zná, když má něčeho hodně nebo nedostatek. Takže takovej klasickej výměnej obchod
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PETEKKA: :))


    PETEKKA: hele normalne ..koupiljsem susicku .. muzu ji doporucit .. stala cca tiscovku .. coz je takovej prumer si myslim .. ale ma vyhodu v tom ze ma v zakladu 9 sít a motor ma termostat ze kdyz se zacne prehrejvat , vypne se ..coz treba nemaj ani ty drahy susicky .. funguje paradne.. susi to vsechno :))) aleletos mam jinej plan .. musim nekoho premluvit a ususit to vsechno najednou treba nebo tak nejak , jelikoz jezdim po pekaznach obcas uz to mam vychytany ze to jde ,jenom musim vymyslet koho premluvit kdo by do toho sel .. ja mam v planu mit letos zase hodne rajcat :)))) jo protoze v ty susicce doma,to je na dyl kdyz mas hodne rajcat ..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: jinak si tě pamatuji z Chirany, když tam bývaly akce, ale to už je nad rámec tohoto klubu:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: no vidíš hned máš motivaci.)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: to zní dobře:) je fajn, pokud má člověk kde pěstovat. to je pak o něčem jiném, než balkónová "znouzectnost". Ale lepší než nic no:)
    Sušený rajčata, to je dobrý nápad, jak to děláš?
    Já klasicky co zbyde zavařím jako kompot, naložím do láku, nebo zamrazím.. z cuket a rajčat se dají zavařit různé "čalamády":), pak dělám rybízové a bezinkové sirupy, bylinky samozřejmě i klasicky nasuším nebo z nich udělám oleje či sirupy.
    "dřina "na zahradě je ten nejlepší relax, člověk se přirozeně hýbe, je na vzduchu, procvičuje svaly, opálí se, zocelí se a nádherně si zregeneruje psychiku:) No a když se jde pak ještě večer na pívo.... ráj.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PETEKKA: takje to parada vid :)) takovou hnusnou zeleninu co se tu prodava v kramech jsme ani ve spanelsku z kontejneru netahali .. takze je uplnenejlepsi mit svoji vlastni .. jai tak trochu experimentuju a vymejslim co s tim pak a treba rajcata susim :)) z bazalky se da delat pesto treba ,proste je toho strasne moc na rozepisovani :)) ja mam ted zahradku namiste kde jsme ji meli kdyz jsem byl malej a k smrti meto nudilo a nikdybyme nenapadlo ze za 20let tam typarceli budu mit hned 2 na obdelavani a potit se vlete u zahonu nez se flakat u vody .. ale ty plody za to stojej :))
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    DOCTOR23:
    PETEKKA: ja nejdriv jusim uklidit ten bordel nez vam to sem vyfotim :))))
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LUKASZ: to mě těší, že máš z toho takovou radost:) pravdou je, že jsem ze zahradničení nadšená a jsem ráda, že o to mají zájem i ostatní...
    Během zimy jsem mívala živé sny o tom, jak okopávám záhony a sázím rostliny:D


    DOCTOR23: moc pěkné.. konopí zabere zbytek balkonu vid:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam