• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    MALLAJKA
    MALLAJKA --- ---
    HHANULKA: upřímně jsem na to zvědavá :)
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    ANAXYM: ja bych zkusil treba klasickou geotextilii, myslim, ze z toho by se ti do rostlin nemelo dostat nic spatneho
    http://www.ceskykutil.cz/geotextilie-a-folie - docela fajn clanek o GT :)
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    cau,
    snazim se vyrobit si par truhliku na balkon na pestovani zeleniny. Truhliky budou z palubek, prozatim z borovovych. Nenapada vas, cim by se daly napustit, aby vydrzely trosku dyl? Mit v tom muskaty, tak to neresim, ale rad bych ty veci z toho i jedl, proto se mi tam moc nechce davat igelit ani to natirat kdecim...

    diky
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    Tak starý kuchyňský držák z IKEA "zrecyklován"




    FKA82
    FKA82 --- ---
    VERSONNENHEIT: Musíš jí na semeno nechat dojít do červena a nechat na kytce skoro přezrát.
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    PANSTEJK: můžu ti dát nějaký to thai / italský chili, semínka z jalapeño rovněž budou brzo z té největší papričky...
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    APPU: no vzhledem k tomu, ze jsem velmi chudy student a je pro me i treba 100-200 kc hodne penez bych uprednostnil bezpenezni cestu, nebo levnejsi :)
    pokud by nebyla jina moznost tak bych proste musel uronit nejakou korunu navic :)

    dnes nebo zitra nahodim fotky balkonu, letos to chystam trochu rozjet.. jdu se vrhnout na sazeni a presazovani :)
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    Btw mam zasazený ještě thai chili a italský chili, sazeničky jsou už venku, tak jsem zvědavá jak pojedou.)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    APPU: mám stejnou zkušenost...
    ještě jsem dostal jako dárek pár jiffů, a to jsem měl objednávku za pár korun.
    APPU
    APPU --- ---
    VERSONNENHEIT: já dal do truhlíku 3 sazeničky a i to je asi dost. Ale je to první rok na zkoušku. Zbytek dám do něčeho většího. Teď přemýšlim jakou hlínu zvolit
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    APPU: imho velký květináče lepší, ten truhlík bude mít za chvíli vyčerpané živiny když vidim jak kytky plodí... buď přesadim nebo jim dam najíst nějakou bio dobrotu ,)
    APPU
    APPU --- ---
    PANSTEJK: objednával jsem tady a spokojenost
    http://www.seminka-chilli.cz/
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    PANSTEJK: určitě, semínka mám v plánu uschovat, určitě jich bude dost.
    Navíc ty rostliny nejsou jen tak ledajaký, jsou to potomci papriček dovezených z Ameriky ! :)
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    VERSONNENHEIT: nemela by jsi nejake seminko az dozraji?? rad bych zkusil, s chilli paprickama zatim nemam zadnou zkusenost a palive muzu moc :)
    APPU
    APPU --- ---
    VERSONNENHEIT: já mám od února a jsou tak poloviční a právě přemýšlim do čeho přesadim.
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    APPU: klíčila jsem loni v srpnu,) mam je v truhlíku, ale asi dojde na květináče či vysazení ven.
    APPU
    APPU --- ---
    VERSONNENHEIT: už jo ? Jak máš velký květináče ?
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    Udělala jsem nějaké další jalapeño fotky, rostou jako z vody a objevila jsem spoustu nových pidi papriček :)

    .

    .
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    DOCTOR23:
    PETEKKA: ještě doporučuju fazolky, ty jsou vděčný na balkon a rukolu - tu můžete odtrhávat do zimy, ale tra v Holešovicích ji ještě nemaj (sadbu) :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam