• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    ELLINOR: hodne pylu maji tez borovice ktere ted kvetou
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    ELLINOR: bříza...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Jo, me takhle zloutne auto, obzvlaste celni sklo a cumak. Podeziram kastany
    ELLINOR
    ELLINOR --- ---
    DRIZZT: Mam to same na vsem na balkone a dosla jsem k zaveru, ze to je pyl. Musi ted kvest neco, co pousti strasne pylu. Alergici by asi vedeli co to je.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    DRIZZT: Ještě může taky žloutnout od přelití. Zkus to vyfotit.
    DRIZZT
    DRIZZT --- ---
    FKA82: Po parazitech jsem se koukala - nález byl negativní. Navíc je to jen na některých listech
    PASTEL: Zalítvám jen večer, když přijdu z práce - ale spáleninu jsem taky uvažovala. nicméně mi to přišlo u petržele divné. Zkusím ji dát trochu do zástinu.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    DRIZZT: A nezlil si jí přes den, když na ní svítí slunko? To by mohlo být spálené.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    DRIZZT: Pořádně se podívej jestli nemáš mšice nebo svilušky.
    DRIZZT
    DRIZZT --- ---
    Dotaz: mám zasazenou petržel hladkolistou naťovou v truhlíku na balkóně. Na listech se jí začaly dělat žluté skvrnky - může to být přílišným osvitem? Je hodně exponovaná. Díky.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    SNELA: v Praze bych se mrazíků fakt nebál...a zkuste třeba cukety nebo si vysejt ředkvičky ;)
    SNELA
    SNELA --- ---
    MAXMANUS: hrach máme u rodiču na zahradě, fazole nějak nemusíme, ale napadla mě jarní cibulka, nějakej salát, atp.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    SNELA: fazole, hrasek...?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    kup sazenice uz.. a mrazyky myslim v phe nebudou...
    SNELA
    SNELA --- ---
    Zdravím, letos jsme se rozhodli trošku zahradničit na balkóně, zatím tam máme balkónové rajčata, chilli papričky, papriky, bylinky.. Poradíte co by jsme ještě mohli zasadit za zeleninu ( fóliovník nemáme, ale asi pořídíme) a není na to teď pozdě ? jsme v tomhle zatím dost laikové :)

    A ještě dotaz, myslíte, že hlášený mrazíky můžou sazenice ohrozit, i když myslím, že v Praze by to neměl být nějakej mazec, mám případně uklidit dovnitř?

    Díky za komenty a za ne snad blbé dotazy :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: věřím, že lidi za okny tiše záviděj, jak si grilujete špízy:)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Jojo.. je to parada.. kdys komunita nak funguje a a je schopna neco udelat....! :]
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: to zní báječně:) a jakou z toho má člověk radost, že?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    PETEKKA: Je to nepochopitelne jak jsou lidi zabedneny!:]....
    Mi mame uz taky komposter sice vypada dost silene stlucenej ze starejch prken !:] ale fungujeme... no jsem rad povedlo se nam to vsechno vybudovat behem asi 4-5 ti brigad.... vlastne jsme tam jeste vybudovali, ze starejch dveri stul.. a mame tam i naky zidle a gril takze zahradka maka plnohodnotne.. jen tam clovek musi byt ohleduplny k zbylemu obyvatelstvu a po 10 se pakovat.. jelikoz zavist policii vola :]...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: takže jste s ní asertivně vyjednávali:)..držím palce, zahrádek není nikdy dost! kamarádka řešila něco podobného. Bydlí na letné a k baráku patří též zahrádka ve vnitrobloku, na níž byla jen tráva a starej prádelní sušák. Začala tam dělat kompost a záhonky a lidi z baráku, hlavně staří lidé, byli naprosto nepříčetní. že prý biodpad patří do popelnice a zeleninu at si koupí v krámě. Tak se s nimi hádala, argumentovala, atd.. a nakonec je nějak udolala a vesele pěstuje mrkve:)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    PETEKKA: byly jsme na ni "mili" a zdrzeli se nadavek... a vulgarnich vyrazu... Ona fakt je spis zakomplexovana .. myslim ze ma blbej zivot je sama a nema co delat a tak asi i tohle vzruso ji stalo za to... Ale zase mam i pozitivni ohlas.. a to ze vedlejsi parcela na vnitrobloku se zacala taky promenovat z Dzungle na zahradku!:].. takze nakonec tak zle to neni..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam