• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    PETEKKA: Je to nepochopitelne jak jsou lidi zabedneny!:]....
    Mi mame uz taky komposter sice vypada dost silene stlucenej ze starejch prken !:] ale fungujeme... no jsem rad povedlo se nam to vsechno vybudovat behem asi 4-5 ti brigad.... vlastne jsme tam jeste vybudovali, ze starejch dveri stul.. a mame tam i naky zidle a gril takze zahradka maka plnohodnotne.. jen tam clovek musi byt ohleduplny k zbylemu obyvatelstvu a po 10 se pakovat.. jelikoz zavist policii vola :]...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: takže jste s ní asertivně vyjednávali:)..držím palce, zahrádek není nikdy dost! kamarádka řešila něco podobného. Bydlí na letné a k baráku patří též zahrádka ve vnitrobloku, na níž byla jen tráva a starej prádelní sušák. Začala tam dělat kompost a záhonky a lidi z baráku, hlavně staří lidé, byli naprosto nepříčetní. že prý biodpad patří do popelnice a zeleninu at si koupí v krámě. Tak se s nimi hádala, argumentovala, atd.. a nakonec je nějak udolala a vesele pěstuje mrkve:)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    PETEKKA: byly jsme na ni "mili" a zdrzeli se nadavek... a vulgarnich vyrazu... Ona fakt je spis zakomplexovana .. myslim ze ma blbej zivot je sama a nema co delat a tak asi i tohle vzruso ji stalo za to... Ale zase mam i pozitivni ohlas.. a to ze vedlejsi parcela na vnitrobloku se zacala taky promenovat z Dzungle na zahradku!:].. takze nakonec tak zle to neni..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DREAMCASTER: lidská hloupost je bezmezná. Jak se vám tu ženskou podařilo vyklidnit? zahárádka je pěkná:)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Progres - bohuzel zijeme v nedokonalem svete plnem nedokonalych a mnohdy i zlych a zakomplexovanych lidi.
    Meli jsme tu cest o nasi zharadku ve vnitrobloku bojovat s majitelkou protejsiho cinzaku ktera nesnesla aby se hlina dotykala delici zdi mezi vnitrobloky. Bylo nam vycteno ze ta "HLINA" ten betonovej plot nici.. takze ho mame odizolovat. proto jsme museli zrusit hrach ktery pri kdyby se pnul po ocelovem plote tak by ho znicil!:D... a nopova folie se zdala nedostcujici odstineni.. Nakonec jsme dobojovalo a danou vysinutou osobu uklidnili... no snad se dockame urody.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAXMANUS: chytnou se... dávám je tam už 20let :)

    (ty, co se nechytnou, nechávám samospádem viset ze zídky)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ACIDQA: Počítáš s tím že se chytnou toho plotu nebo jim budeš dávat ještě něco?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    a ze zahrádky

    hrachoviště:

    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ACIDQA: barevné a roztomilé... :-)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    něco málo z mého balkonu :)





    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Modular Urban Rooftop Farm Uses Only Recycled Materials — The Pop-Up City
    http://popupcity.net/2013/04/modular-urban-rooftop-farm-uses-only-recycled-materials/
    KURE
    KURE --- ---
    APPU: nechci vypadat jako škarohlíd, ale ve větru kterej zláme rajský, nebo schodí truhlík z balkonu, tohle poletí jako raketa.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    HOUBA: "nebude furt ideální"

    Mě by stačilo, aby bylo jenom občas chvilku normální.

    Hlavně asi spíš na sebe, dělal jsem všechny možný testy a zkoušky jestli ty truhlíky a květináče vydrží i silnej vítr, nebyl problém, to ta buřina musela vzít nějákej kus kartonu bo co a sundat to tim, já ty truhlíky asi natvrdo navrtám...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    MAXMANUS: na počasí nesmí bejt člověk nasranej, s tím se prostě musí počítat, že nebude furt ideální ;)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    APPU: to nemám kam dát :-/
    APPU
    APPU --- ---
    MAXMANUS: nebo pořiď toto, mě bohužel dorazí až dnes nebo zítra
    http://www.bergland24.cz/user/shop/big/1327(1).jpg
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    HOUBA: Díky za nabídku ale já jsem z toho tak nasranej že sem snad ztratil i náladu něco dalšího sázet.

    Spíš si při příštim huráismu v baumaxu koupim něco uplně jinýho, posledně se tam na mě usmíval takovej malej citrónek :)
    LAROY
    LAROY --- ---
    APPU:
    jetsli je stonek a vrsek ok tak to prezije vpohode, ja uz zlomil i stonek vejpul a sice to roste za roh ale roste to dal i kvete, ty rajcata jsou v tomhle celkem samostatny si myslim
    APPU
    APPU --- ---
    HOUBA: Super já uvidim pár dní jestli se chytne, jak řikám urvalo to 2 vetvě ale ty kde jsou květy a hlavní stonek neporušen. Když to pude do kopru hned se ozvu
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    APPU: MAXMANUS: pokud máte nějaký ztráty, tak mně přebejvá pár sazenic balkónovejch rajčat, tak mohu nabídnout, ale asi už mám jen žlutý ;) Praha.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    APPU: Tak to nevim jaký poškození to je schopný vydržet, mě letěl truhlík 2 patra za balkonu, ty už to nedaj :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam