• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    MAARISTAAN: Super trpaslík :)
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    SNELA: chystám se sázet ředkvičky
    I v srpnu můžete zasadit chutnou zeleninu na zimu - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...zeleninu-na-zimu-fvb-/hobby-zahrada.aspx?c=A080813_111402_hobby-zahrada_tyn
    SNELA
    SNELA --- ---
    Chci se zeptat, je něco co bych mohla ještě teď vysázet do záhonu, aby to stihlo do podzimu? Předpokládám, že bylinky by se chytit mohly...
    PAPAVLIS
    PAPAVLIS --- ---
    SNELA: ty mušky se jmenujou smutnice, já s nima bojuju pořád......zde pár tipů http://ekologickadomacnost.blogspot.cz/2012/07/jak-na-smutnice.html ..... a když se hodně naštveš, tak použij Mospilan, i když na bylinky je to asi blbost :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    SNELA: odpovím jen na část - většina bylinek je celkem nenáročná na hlínu, takže kvůli nim ji měnit nemusíš ;)
    SNELA
    SNELA --- ---
    Zdravím chci se zeptat, sázela jsem špenát a salát do truhlíků, ale špenát vyšel a šel hned do květu, sálat vyšel jen nějakej, víte čím to může být?

    A ještě v hlíně u salátu, špenátu a jarní cibulky máme takový ty černý mušky, jak se jich zbavím a jde to vůbec? Jak se pravidelně zalívá, tak se jim ve vlhku daří. A jak jsem vytrhala ten nakvetlej špenát, ráda bych tam zasadila bylinky, můžu do tý hlíny, kterou nechám proschnout nebo jí mám celou vyměnit ? Díky :)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    PETRIUS: vyzkousej popinave minikiwi, ma rado slunicko, je mrazuvzdorne, rychle roste, da se pestovat i v kontejnerech
    viz. treba tuto
    Actinidia arguta - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Actinidia_arguta
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    PETRIUS: no, vína bych se docela bál, aby nevymrzalo přes zimu, hlavně bys na něj musel mít asi hoodně velkej kontejner
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    MARTHINEZ: Levandule časem asi taky přijde. I když se teda nedá moc jíst :-))

    Ještě jsem vymyslel víno. Někdo to tady v nějakém klubu ukazoval, a přijde mi to fajn - playivka a ještě plidí něco k jídlu :-))
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    PETRIUS: co levandule?
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Loni jsme vypěstovali celé dvě kuličky ... letos už toho bylo i do misky (zbytek jsem zalil jogurtem)

    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Teď na různých e-shopech čtu, že je to nenáročná kytka :-) Maliny miluju, takže tohle je jasná volba. Plus má rád slunce, takže by to mohlo přežít i v té slunečné části balkonu :-)
    Díky za tip :-)
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    PETRIUS: aha, tak tak vysoko jsem nikdy nebydlela takže vůbec nevím jak to ovlivní jak tam je :-) malinu seženeš naprosto běžně na farmářských trzích, věřím, že ji nemívaj jen u nás a kromě velkého květníku mi nepřijde že by něco speciálně potřebovala :-) stejně jako jahody jsme ji pořizovali jako sazeničku a rozrostla se teda brutálně docela
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Malinu? To mě vyloženě zaujalo!! :-)
    Možná že ta džungle právě kumuluje vlhkost a taky trochu roztříští ty paprsky, které se odrážejí od fasády. Jinak já jsme v 12tém patře, takže slunce fakt až do konce...
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    PETRIUS: tyjo tak my máme balkon na jihozápad tj. slunko tak od 11 až do večera a tam mám vyloženě džungli (3. patro, ničím nestíněný akorát mezi šprušle jsme dali rákosovou rohož abychom nebyli jak ve výkladu) - v truhlíkách bez jakéhokoliv stínění nám krásně rostou a plodí jahody, saláty a ředkvičky, na zemi pak máme balkonový rajčátka, malinu a zkouším teď přesunem na balkon rozjet tu pažitku a petržel
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    TERA79: A můžeš udělat prosím i fotku kytky? :-)

    Jinak já mám úplně opačnej problém než Renfri - mám balkon na západní stranu a je tu téměř celý den slunce a tím pádem i solidní vedro. Trochu to řeší, že jsme část balkonu skryl za stínící síť. Zbytek balkonu je tam na skalničky :-(
    Nevíte o nějaké kytce, která udělá docela solidní objem (ideálně plazivku) a takhle slunečné prostředí jí nevadí?

    Jinak za sítí mám bylinky a cherry rajčátka a ty začínaj vypadat, že jim ani ta síť nestačí... :-(
    TERA79
    TERA79 --- ---
    MAXMANUS:Ano to jsou zelené fazolky. Já je teda mám zelené, jen co se rozhodnou změnit v plod, čekám až dorostou. Sklízím jakmile dosáhnou cca 10 cm, dají se menší i větší, ale na tuhle velikost utáhnu i mládě, jsou výborné i jen tak na zobání. Jinak tradičně na pánvi s česnekem a slaninkou, nebo pára nebo do omáčky, nebo do hovězího vývaru s mrkvičkou a kapáním.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    TERA79: to sou fazolky (sem slepej)? Právě včera jsme přemýšlel jak poznám že už jsou zralý, předpokládám když zezelenaj...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    TERA79: Funkuje to! Má první sklizeň (z půlky už sežráno panem domácím, jsou slaďounké). Akorát teda se mě všichni sousedi ptají, co to mám letos za okny za lopuchy ;) (Nejsem fotograf, jen se dmu pýchou)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam