• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Malinu? To mě vyloženě zaujalo!! :-)
    Možná že ta džungle právě kumuluje vlhkost a taky trochu roztříští ty paprsky, které se odrážejí od fasády. Jinak já jsme v 12tém patře, takže slunce fakt až do konce...
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    PETRIUS: tyjo tak my máme balkon na jihozápad tj. slunko tak od 11 až do večera a tam mám vyloženě džungli (3. patro, ničím nestíněný akorát mezi šprušle jsme dali rákosovou rohož abychom nebyli jak ve výkladu) - v truhlíkách bez jakéhokoliv stínění nám krásně rostou a plodí jahody, saláty a ředkvičky, na zemi pak máme balkonový rajčátka, malinu a zkouším teď přesunem na balkon rozjet tu pažitku a petržel
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    TERA79: A můžeš udělat prosím i fotku kytky? :-)

    Jinak já mám úplně opačnej problém než Renfri - mám balkon na západní stranu a je tu téměř celý den slunce a tím pádem i solidní vedro. Trochu to řeší, že jsme část balkonu skryl za stínící síť. Zbytek balkonu je tam na skalničky :-(
    Nevíte o nějaké kytce, která udělá docela solidní objem (ideálně plazivku) a takhle slunečné prostředí jí nevadí?

    Jinak za sítí mám bylinky a cherry rajčátka a ty začínaj vypadat, že jim ani ta síť nestačí... :-(
    TERA79
    TERA79 --- ---
    MAXMANUS:Ano to jsou zelené fazolky. Já je teda mám zelené, jen co se rozhodnou změnit v plod, čekám až dorostou. Sklízím jakmile dosáhnou cca 10 cm, dají se menší i větší, ale na tuhle velikost utáhnu i mládě, jsou výborné i jen tak na zobání. Jinak tradičně na pánvi s česnekem a slaninkou, nebo pára nebo do omáčky, nebo do hovězího vývaru s mrkvičkou a kapáním.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    TERA79: to sou fazolky (sem slepej)? Právě včera jsme přemýšlel jak poznám že už jsou zralý, předpokládám když zezelenaj...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    TERA79: Funkuje to! Má první sklizeň (z půlky už sežráno panem domácím, jsou slaďounké). Akorát teda se mě všichni sousedi ptají, co to mám letos za okny za lopuchy ;) (Nejsem fotograf, jen se dmu pýchou)

    LAROY
    LAROY --- ---
    RENNFRI: nebo zkus fakt treba tu rukolu, a spenat, to roste jak blazen i za oknem, ja to ted budu cely revitalizovat protoze vetsinu uz jsem sklidil ale i ty rajcata uz tam ma zraly. pravda rval jsem to tam vsechno nekdy koncem dubna takze dost brzo

    slunce tam mam tak 1,5h rano kolem osmy a pak az zase treba 2 hodky odpoledne, taky jsem se divil...nicmene nez jsem do toho sel ja tak dedecek tam mel drive celej zahon osazenej vsemoznejma bylinama asi 20 druhu, to ja treba vubec nechapu, me se tam neujala fakt ani ta bazalka ani majoranka, petrzel...totalni bida, nevim jak to delal ale uz se bohuzel nezeptam
    MRTS
    MRTS --- ---
    RENNFRI: Tady jsou ještě obrázky těch (manželky) fuchsií. Je to okno a balkón přesně na sever, tedy přímo osvětlený jen pár hodin ráno a večer v období kolem letního slunovratu.


    (Koukám, že zahrada na těch fotkách vypadá dost nudně - záhony totiž nejsou vidět - jsou co nejdál od domu, aby jim moc nestínil.)
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    MRTS: dík za tip, asi se holt budu muset smířit s nejedlou věcí :-D
    LAROY: no ředkvičky jsem tam taky zkoušela, nedařilo se jim vůbec na rozdíl od toho když je mám na balkoně na druhé straně kde slunko pere, saláty teda ještě zkusím, ale těm se u nás taky daří na druhé straně takže mě docela překvapí jestli vyrostou rozumně i tam :-)
    LAROY
    LAROY --- ---
    na severovychod mam za barakem redkvičky, kvetak, spenat, rajcata, rukolu, salaty....uplna pohoda, nevysla mi akorat brokolice, cibule(u ty se zrovna divim) a byliny
    pazitka zrovna celkem ujde...ale ty to trva kdekoli celkem dlouho, ono se to cloveku zda od pohledu jako plevel ale neni to uplne tak rychly
    MRTS
    MRTS --- ---
    RENNFRI: Na severních parapetech máme fuchsie, rostou pěkně. (Nedají se tedy jíst, pokud nevadí.)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    nevíte co by přežilo parapet obrácený na severovýchod, tj. slunko trochu ráno jinak stín? neroste mi tam pořádně ani pažitka a petržel, ale zeleno bych tam chtěla tak přemýšlím čím by to šlo osadit..
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Zdravim, mam nejakou plisen na bylinkach za oknem, tak kdyby nekdo znaly umel poradit... [ MARTYYNO @ pěstujeme .:. byliny ] diky:)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    máte někdo zkušenosti z pěstováním koriandru ze semínek? už mi odkvétá a semen je docela dost. nějaký info sem si našla, ale zajímě mě, jestli máte nějaká rady, na co si dát pozor
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    „Kdo si doma zkusí chleba upéct, je pak náročnější zákazník a není ochotný koupit si v obchodě jen tak něco -protože ví, jak může skutečný chléb chutnat,“

    Zdroj: http://www.lidovky.cz/...domaci-vyrobu-potravin-p0u-/dobra-chut.aspx?c=A130625_170604_dobra-chut_ele
    IVNA
    IVNA --- ---
    DREAMCASTER: Vzdycky kdyz tohle vidim, tak si rikam, jak je mozny, ze to vsechno nesezerou slimaci a sneci...a msice...a housenky, jako u nas? Je to tim travnikem a jinou zeleni okolo? Ja mam malou zahradu v kvetinacich na dvore uprostred mesta a skoro nic nevypestuju. Dokonce jsem zacala pouzivat granule proti slimakum, tak zoufala uz jsem. Nejake rady?
    VODA
    VODA --- ---
    DREAMCASTER: Pěkný počin! Jde trošku vidět, že se rostliny táhnou za světlem, že nemájí to správné oslunění, což ve dvoře nelze ovlivnit. Ale zrovna u té bazalky, která má ráda polostín a celkem dost závlahy se divím. Možná špatné zazenice? Časem si vychytáte druhy, kterým tolik nevadí krátka fotoperioda - pertželku máte krásnou. Doporučila bych mizunu, ranné kedlubny, černou ředkev, mangold, keříčkovou fazoli - to nám celekm rostlo i ve stínu, ale slunce je důležitý a když se ho nedostává, nedá se toho mnoho podniknout. Co třeba osázet střechu? To by vás asi vystrašení sousedé - důchodci defenestrovali, že?:)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DREAMCASTER: to jsem myslel :). to uprostred mi prislo rozdvojeny
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    VODOMERKA: ne jediny co tak odstipujeme listky ktery jsou mezi jednotlivymy patry. protoze to tu rostlynu zbytecne vysuluje.. v pripade ze tam uz jsou kvitky tak se to nezastipne jinak ano.

    Kazdopadne roste to jen jsme zjistili co je tam uplne zbytecny pestovat a to patyzon, rebarbora a letos nam chcipla i bazalka.. coz je asi dano tim jak je moc vlhko... jinak tim, ze je to vnitroblok je pekne videt jak vsechno jde hrozne pomalu. Paralel s tim pestujem ve skelniku a zahonku na vesnici a to je uplne jina liga.. ale jsem rad ze vubec neco tam jde.. Kazdopadne budeme muset jeste experimentovat. Co ma a nema smysl tam sazet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam