• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    v našem letním kulturním centru (Containall - na Malý Straně) bysme rádi v květnu uspořádali workshop vertikálního zahradničení..
    něco takovýho : http://ecosalon.com/10-ideas-for-sexy-urban-gardens/ (titulku si nevšímejte .))

    sháníme někoho, kdo se trošku vyzná v rostlinách a workshop by vedl..
    z workshopu by si měl každý něco odnést.. ale zároveň máme u kontejneru velkou zeď, kterou bychom zčásti chtěli nějak oživit právě rostlinama..

    ..zájemci - kdyžtak pošta.. díky!
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Praha 8 bude mít od jara vlastní potravinový klub založený na principu komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) - podíl úrodě na lokálního a ekologicky pěstovaného ovoce a zeleniny si budou členové společně předplácet u místních zemědělců. Zajistí si tak přísun kvalitních potravin za dobré ceny pro obě strany a navíc jistotu jejich dodávek po celou sezonu. V příštím roce jsou v plánu odběry jednou za 14 dní z Biofarmy Žatec, která se chystá pěstovat až 60 druhů ovoce a zeleniny. Členové klubu si budou moci se zemědělci domluvit složení podílu i jeho cenu.
    Klub bude fungovat při Komunitní zahradě Kuchyňka, odběratel však nemusí být jejím členem.

    https://sites.google.com/site/komzakuch/kpz
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    Foto letošní bylinkové sklizně :)


    OK, přiznávám, část toho je i z chalupy, nejen z balkónu, ale je to krásné stejně.
    LAROY
    LAROY --- ---
    LUKASZ:
    taky jdu do toho:)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    jo ptal jsem se presne na to ..
    tak to teda zkusim letos , nikdy mi to nenapadlo asi presne proto ze jsou na zahonku , ale letos je mam i na balkone .. tak jsem na to zvedavej teda .. dik
    FKA82
    FKA82 --- ---
    LUKASZ: Ano, ale musíš jí pro to vytvořit podmínky. Na záhonku nepřezimuje :)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    LUKASZ: pokud ses ptal na to, jestli jsou papriky víceletky, pak ano, druh Capsicum frutescens se považuje za mnoholetou rostlinu. Pokud ses ptal na něco jinýho, pak ti vůbec nerozumím :)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Papriky je viceleta Jo ? :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    DOGITO: jahody mi přezimovávájí na balkóně, pokud nemrzne, tak je občas zaliju. Borůvka by podle mě taky měla přezimovat na balkóně. Rajče myslím nepřezimuje (paprika ve světlé místnosti s teplotou kolem 10 přežije). Jinak teda nevím co ti přezimuje ve tmě, myslím, že všechno vyžaduje aspoň trochu světla. A stopro občas trochu zalít, jinak ti to uschne.
    DOGITO
    DOGITO --- ---
    zdravim a mam asi dost laickej dotaz .) letos jsme nas balkon osadili kvetinacema a truhlikama, mame tam kanadskou boruvku, jahody, rajcata a pak ruzne keriky, jejichz nazvy jsou nedohledatelne :) otazka zni, co z toho prezije ve sklepe (tma, stala teplota kolem 10°C) a zda je potreba zalevat...? diky moc :)
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Ahoj, máme s přítelkyní obchod s květinama / potřebama pro pěstění atd. na Žižkově - Husitská 15, angrešty ani rybízy teda nemáme ale můžeme určitě na objednávku dovézt. Slečna se vyzná v odrůdách a vubec všem kolem zahradničení. Poslal bych i link ale nechci aby mi tu někdo otíral o hlavu, kvůli reklamě.
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Ještě sem :-)
    Dneska jsem postal v lídlu zahradnický substrát 20L za 25Kč. Myslím, že by tomohlo nějaké balkonové pěstitele zajímat :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Urban Farming in Tokyo
    https://vimeo.com/70848522
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    SCHIZOGENES: fakt hezky zpracované!
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    ahojte, co se mohlo stát špatně? měla jsem na balkoně velmi prosperující lilky - každý plodil asi 8 - 10 kousků a všechno šlo v pořádku. najednou povadly všechny listy a následně změkly všechny plody? zalizto bylo, ale nedokážu říct, jestli jsem to nepřelila. nemáte někdo vysvětlení? díky!
    DANIELAK
    DANIELAK --- ---
    Tak sem dětem koupila do květináče borůvku.Loni jsme sklidili 16 kuliček a letos 1,1 kg :-)
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    Zahrádka na dvou metrech | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=10321
    já si nemůžu pomoct -- tvl tj goood
    B-)
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    PETEKKA: Jo, tak to mám podobně.. Já to přičítám moc intenzivnímu slonci, co ty listy popálí, ale je to jen můj odhad..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam