• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    SUMKOKO: http://www.verticalgardenpatrickblanc.com/realisations/europe
    Co takhle Vídeň?
    O realizacich vertikalnich zahrad v ČR by mohli vědět v Ekocentru Koniklec, dělají poradenství zaměřené právě i na verikální zahrady v rámci pražských neziskových ekoporaden
    SUMKOKO
    SUMKOKO --- ---
    Ahoj, nevěděl byste někdo o nějaké větší realizaci vertikální zahrady v exteriéru v klimatických podmínkách střední evropy (u nás)? díky moc
    třeba něco jako toto http://cdn.decoist.com/wp-content/uploads/2013/10/Vertical-Garden-Paris-2.jpg
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    Žižkostel nás učí žít komunitně. V srdci Žižkova vyrůstá kulturně-společenská oáza ekumenického charakteru
    http://www.kauza3.cz/...srdci-zizkova-vyrusta-kulturne-spolecenska-oaza-ekumenickeho-charakteru.html
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    KLAAR: tak se mi pak, až to budeš chtít řešit, ozvi do pošty, myslet na to nebudu (platí i pro ostatní)
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    PIZMA: diky za tipy. a k te celerove nati: vezmu si rada, na p7 budeme brzy otvirat podnik, takze se urco hodi..
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    KLAAR:
    ahoj, na střeše jsme loni všechny "záhony" zalili a přikryli banerama tak, aby ta hlína nevysychala a byla chráněná. Klidně můžeš hlínu z květináčů vysypat do jednoho pytle a taky jí trochu zalejt, pytel zavázat a dát třeba do sklepa. ideálně by měla bejt hlína stále vlhká, aby tam furt mohli žít MO (=mikroorganismy) :)
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    ahoj vespolek, hledam radu...
    co s hlinou na balkone na zimu, jak se o tom postarat, abych ji mohla pristi rok pouzit? jak uskladnit? pytle? diky za veskere nazory...
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    PIZMA: ps: praha (7 nejlíp)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    PIDLOOCKO: děkuju

    PS: to fakt nikdo nechcete celerovou nať? dá se použít i místo bulvy když nemáte třeba do vývaru :)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    nebudete někdo chtít sušenou nať z řapíkatýho celeru (do polívek a tak) ? budem toho mít moc
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PIZMA: To je naprostá nádhera! Gratuluju :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    BONEMINA: ja teda nemam zahradku ani balkon ale mam ho doma v kybliku jelikoz roste celkem rychle mam ho celorocne ma rad teplo a vlhko takze ho rosim ale nezalevam vzdycky kus uriznu a vratim ho zpatky. Koren musi byt cely v zemine protoze sem nekde cetla ze ma byt ve tme :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    "Rob Stepehnson je fotograf z Brooklynu, který za projekt a knihu "From Roof to Table" získal několik prestižních ocenění.
    Po dobu jednoho roku hledal, navštěvoval a fotil více než 100 městských zahrad a farem napříč pěti newyorskými čtvrtěmi.
    Základem myšlenky byla Robova vášeň ke kontrastům, které tak obrovské město, jakým New York je, nabízí."
    Zahrady a farmy mezi mrakodrapy v New Yorku nejsou utopie, ale příjemná realita | Fotografie | WORN magazine
    http://www.worn.cz/...ahrady-a-farmy-mezi-mrakodrapy-v-new-yorku-nejsou-utopie-ale-prijemna-realita/

    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    BASTOCH:
    PIZMA: děkuju za odpovědi :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    SLANINKA: lepší bude jí na zimu sestříhnout a nechat klidně i venku .. je to mega plevel, takže ti jich na jaře vyrazí hromada.. pokud jí chceš sklízet přes zimu, tak to nevim - všechno brzo chcípne.. většina doporučení je zastříhnout víceletý byliny a omezit zálivku, pokud jí chceš do bytu a nepřežije zimu. ale zrovna u máty zazimování není potřeba.
    PIZMA: super!
    u nás nakonec vedly mangoldy a rajčata .. a papriky od vás už taky lezou
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    SLANINKA já jsem loni nechala mátu venku,květináče jsem zakryla banerama a na jaře obrazila. myslim že když jí dáš dovnitř tak poroste, ale nemám zkušenosti
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    Ahoj, co byste mi doporučili udělat na zimu s mátou? Můžu ji přendat z balkónu normálně domů a zalejvat+hnojit normálně i v zimě nebo něco jinýho? Nějaký zastřižení nebo tak...
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    ahoj,
    už mi připadá že je takový podzimní počasí, alespoň u nás na střeše to tak vypadá, listy žloutnou, vše dozrává, tak je skoro čas udělat ohlédnutí za sezónou:)

    začátek května






    červen



    srpen


    TTYGR
    TTYGR --- ---
    Jestli to jsou svilušky tak hodně štěstí a mýdlovou vodu + odpuzovač, jestli ne, může to být půdou nebo zálivkou :-)
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    do háje nestrašte, já je teď zrovna řeším... :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam