• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    KAERI
    KAERI --- ---
    LUKASZ: Takže ty jahody taky nic?
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    KAERI: Vážně vydrz. Zrovna u rajčat nejde o to, jak bude rostlina vysoká, ale o to, jak bude silná ( silný stonek). Josefa je az 19.3. koukám ted. Je vážně čas.

    Jestli potřebujete něco pěstovat a vysévat. Je největší čas na výsev paprik.
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    GILLIATT: záleží na tom kam je chceš umístit pokud máš skleník, foliak,pařeniště můžeš už teď pokud ne přikláníme se k datu začátek brezna
    KAERI
    KAERI --- ---
    LUKASZ: Za mě klidně kecej - jako nadšená amatérka mám akorát prá článků na internetu a obal od semínek, kde se venkoncem kulové píše, takže já jsem ráda za informace od někoho živého :)

    A co měsíční jahody? Kdy ty?
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    OK, zkusím najít nějaký kompromis. Na mých semínkách je napsáno, že potřebují k vyklíčení střídání teplot, přes den cca. 28st. , takže je chci určitě nechat klíčit, dokud ještě topíme.
    Když bude pěkně, musím čekat na zmrzlé? Jedná se většinou o přízemní mrazíky - ty by ve druhém patře hrozit nemusely? Asi jsem nedočkavá.. Díky všem.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Od vysetí po 40-50 cm vysokou silnou sazenici mi loni trvalo přesně měsíc. Čili pokud chci dávat ven po zmrzlejch tak vysévám zhruba v půlce dubna. Ale je pravda, že vysévám ve skleníku, kde to asi roste rychleji.
    Jednou přepichuji do sadbovače a pak ještě jednou přesázím do malých květináčků.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    GILLIATT: Nechci Vám do toho úplně kecat, ale rajčata se sejou na Josefa 15.3. Ted se Vám rostlinky vytáhnou. Můj místr zahradník tomu říká vytaženy č..... Každý rok dělám v zahradnictví přes 3000sazenic rajských a věřte mi, pred lety jsem byl také nedokavý a vyšel je moc brzo, zatím je na výsev čas.
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    KAERI:
    MRTS: Děkuju za tipy a rady! :)
    MRTS
    MRTS --- ---
    KAERI: A hlavně hlouběji, než byla.
    Nějak takto:
    A web whiteboard
    https://awwapp.com/s/61145631-7077-4566-9801-378216b0939f/
    Nikdy jsem správnost tohoto neověřoval - prostě "se to u nás tak dělá".;)

    Nebo to děláte někdo jinak?


    GILLIATT: My budeme vysévat teď, ven půjdou "po Zmrzlých".

    Občas se na zahradě objeví rajče ze samovýsevu a je to většinou malý mrzáček.
    KAERI
    KAERI --- ---
    GILLIATT: Můžeš už teď. Ale v předchozích letech jsem sela klidně už rovnou do truhlíku na balkoně, jakmile úplně přestaly noční mrazíky (u nás tuším začátkem dubna?) a šlo to taky. Tip, co jsem tu dostala loni a letos hodlám vyzkoušet - sázet pak sazeničku lehce našikmo (prý zapustí víc kořenů a získá víc živin).
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    Ahoj, prosím o radu - chystám se poprvé v životě zasadit rajčata už od semínek. Kdy je vhodné začít s naklíčením semínek? A kdy se zhruba přesouvají sazeničky ven? Půjdou na pražský balkon, který je orientován na jih/jihozápad.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Plodná města - dokument o amerických městkých zahradách
    Země na talíři – Film Plodná města » Jíme Jinak
    http://www.jimejinak.cz/festival/zeme-na-taliri-film-plodna-mesta/
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    velmi teoreticky uvažuji o zahradě ve vnitrobloku, problém je se světlem, není to právě ideální prostor pro zahraničení. poradíte nějakou zeleninu, která by zvládla i méně slunce?
    pěstuje tu někdo ve sklepě žampiony či jiné houby? pro případnou konzultaci
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    neznáte někoho, kdo by má pronajatej pozemek / chatičku v zahrádkářský kolonii na Ořechovce nebp v Troji v Praze? Můj sen si tam letos pronajmout a zahradničit. Ale potřebovala bych nejlépe od "místních" zjistit, jestli je něco volného..
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KAERI: Muškát? Ten mi zatím přežil všechno :)
    KAERI
    KAERI --- ---
    ADAMIRA: Co taky s tím, kdyby to nekvetlo :D
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    KAERI: No naštěstí jo, jinak by ho moc lidí nepěstovalo ;)
    KAERI
    KAERI --- ---
    LALO: Konopí kvete? :)
    LALO
    LALO --- ---
    KAERI: konopí :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KAERI: Měsíček lékařský?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam