• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    PAFAA
    PAFAA --- ---

    Přátelé,

    8 hlasy od 8 respondentů

      LYKANTROP
      LYKANTROP --- ---
      LEON_KOWALSKI: jj, to je super fórum, taky tam chodím poměrně často.
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      moje oblíbené fórum, dá se tam zjistiti v recenzích plno věcí o perech a inkoustech
      The Fountain Pen Network
      http://www.fountainpennetwork.com/forum/
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      LYKANTROP: no, napadlo mě že řeknu někomu od nás z práce až pojede do Anglie, nebo do Holandska. Ale budu jim to muset dát i s obrázkama aby mi koupili přesně to co chci :o))
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      AETHER: díky :o)
      LYKANTROP
      LYKANTROP --- ---
      LEON_KOWALSKI: To bylo jakože včetně. $12.5 + $9-$12 = ca 450,- za decovku. Neříkám, že je to málo. Možná zkusit nějakej shop v UK, ale myslím, že dopadneš podobně. Je to psí život, no ...
      AETHER
      AETHER --- ---
      LEON_KOWALSKI: ok, až dopíšu tu bombičku, dám Ti vědět:)
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      AETHER: nepohybuju, jsem z Brna :o) ale jestli máš Moleskine diář tak stačí udělat pár čar, jestli se nerozpíjí, nebo nedělá "vlákna"

      tj. tohle

      AETHER
      AETHER --- ---
      LEON_KOWALSKI: ten mám koupený, tak až vyzkouším, mohu dát vědět... nebo jestli se pohybuješ po Praze, můžu Ti dát "natáhnout" a ozkoušet:)
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      LYKANTROP: já si s další objednávkou chci vzít černej inkoust od Lamy abych vyzkoušel jestli je to to stejný co v bombičkách. Asi ale jo. Nicméně když to nezkusím, nebudu mít jistotu :o)
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      LYKANTROP: nejde ani tak o ten nákup, ale spíš o poštovný aby se mi to vyplatilo, musel bych si jich koupit bednu :o)
      LYKANTROP
      LYKANTROP --- ---
      Když jsme ještě u těch inkoustů, nějaké zkušenosti s J.Herbin?
      LYKANTROP
      LYKANTROP --- ---
      LEON_KOWALSKI: Lamy inkoust bych mohl vyzkoušet. U Noodler's asi zatím nemáš jinou možnost, než koupit za $20 na eBay ...
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      LYKANTROP: v Moleskine diáři je v pohodě inkoust co je v Lamy bombičkách. Ve skicáku (Moleskine) pero nepoužívám, tam používám Faber-Castell Pitt Artist pen a Pigma Micron od Sakury.

      Pera používám v AMI a Canson skicácích a tam je v pohodě skoro cokoliv co píše :o)
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      V Penshopu Noodlers nemají a asi ani mít nebudou.

      Ptal jsem se jich ale naneštěstí:
      Dobrý den,
      Bohužel.
      Měli jsme o Noodler's inkousty hodně velký zájem, ale jejich obchodní podmínky jsou velmi drahé.
      Prozatím jsme začlenění této značky odsunuli na neurčito.


      Smůla no :o/

      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      LYKANTROP: Já osobně mám raděj Parker Quink a Diamine inkousty. teda dokud nezjitím jak tady sehnat Noodler's inkousty :o)
      LEON_KOWALSKI
      LEON_KOWALSKI --- ---
      AETHER: adaptér mám taky, je to výhodnější, člověk není omezen LAMY bombičkami. Do Parkera taky nejdou jiné bombičky než Parker.

      Waterman a Faber-Castell jsou v tomhle univerzálnější, protože kromě jejich naticních bombiček používají i bombičky Diamine. Teda nejenom oni, hodně značek používá stejné trny, takže tam Diamine jdou. V Parkerech a Lamy perech jsou použitelné jenom jejich bombičky. Takže adaptér je asi lepší volba.

      http://penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=8147
      INKOUSTOVÉ BOMBIČKY DIAMINE (VELKÉ BALENÍ-18 KS)
      ...
      Inkoustové bombičky jsou vhodné do plnicích per značek Diplomat, Faber-Castell, Ferrari, FranklinCovey, Inoxcrom, Porsche Design, Pelikan, Rotring, Sheaffer, Stipula, Tombow, Visconti, Waldmann, Waterman (kromě kolekce Charleston).
      Inkoustové bombičky Diamine nelze použít do plnicích per značky Parker a Lamy (trn pera je příliš široký na to, aby byla bombička proražena a uvolnil se inkoust) a značky Cross (bombička je dole příliš široká, takže se k trnu nedostane).
      LYKANTROP
      LYKANTROP --- ---
      BIDAK, LEON_KOWALSKI: No, nejsem strojař, tím to bude, takže pro mě záhada vyřešena :)

      Jinak, co se týče inkoustů (LEON_KOWALSKI), já došel akorát na to, že levný inkousty (Quink nevyjímaje) jsou víceméně na levnej, kyselinou bělenej papír. Jinak se s barvou dějou divný věci. Správnou formuli pro moleskiny jsem zatím nenašel, asi nejlepší výsledky z těch levných mi dává Pelikan 4001 Blau-Schwarz.
      AETHER
      AETHER --- ---
      LEON_KOWALSKI: díky za referenci:) já už ho mám doma a jsem spokojená, píše se mi s ním dobře, hlavně opravdu ocením, že je menší do ruky. Píšu zatím defaultní bombičkou, ale mám koupený adaptér a černý inkoust, na ten se těším.
      BIDAK
      BIDAK --- ---
      LEON_KOWALSKI: Jojo, skoro všechny nerez oceli jsou nemagnetické.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam