• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: A za tohle teda chtějí 4 - 5K?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: jsou v podstatě dvě podobná pera - Pilot Capless a Lamy Dialog, ale ty jsou o minimálně 4.000 dražší, než Platinum Curidas :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LEON_KOWALSKI: už jsem po tom pokukoval, ale v ruce jsem nedržel.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Měl jsem v ruce něco podobného, tuším že to bylo od Lamy. Při psaní mi tam překážel ten klip, nebylo to vůbec pohodlné. Ale třeba je tohle nějak líp ergonomicky řešené, zdá se že je to poměrně silné pero.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Přemýšlel jsem o Platinum Curidas, máte s tím někdo zkušenost?

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: btw ty inkousty jsou super :-) hledal jsem něco, co je vodě odolné a co mi nezničí pera (když jsem zkoušel Noodlers, tak ten mi oddělal Parkera).
    S inkousty Rohrer and Klingner SketchINK, jsou moje Lamy a Pelikan jsou naprosto v pohodě.
    Dá se přes ně čmárat zvýrazňovači a vodovkami, akvarelové barvy a fixy - taky OK, akorát lihové markery, jako Copic, Arteza, Ohuhu to nesnese.
    Leuchtturm 1917 kalendáře, Midori a Clairefontaine co používám, ty s těmi inkousty taky nemají problém.

    Tyhle dvě barvy zatím mám, půjdu i do dalších :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: Já už od nich dlouho nic nebral. Tak tři roky hádám. Naposledy jsem si kupoval inkousty tady https://www.luxusni-pera.cz/
    Jinak většinou na amazon.de - inkousty, zápisníky, skicáky a tak.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Takže můžou nevyřizovat objednávky z mnohem novějšího eshopu?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A hele - Penshop má nové stránky https://www.penshop.cz/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KURE: a Lamy má bohužel proprietární bombičky. Pelikán myslím taky, ale od nich mám jen Classic M205 a to je pístové, takže to nechci tvrdit na 100%
    KURE
    KURE --- ---
    TETHALKA: promin :) je to pekelná díra. Bojim se spočítat kolik tam už zahučelo.
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    KURE: O Cultpenu jsem neměla slyšet :-). Maluju akvarelem a tady je všechno!
    A jinak tedy doktorská není u nás MUDr., ale Ph.D., máme doktorku historie. Ale teda to doktorský pero asi chci...
    Myslím, že mám z čeho vybírat.
    KURE
    KURE --- ---
    TETHALKA: F-C má pera kompatibilní s mezinárodníma bombičkama, ale každé pero přijde s konvertorem, takže můžeš nasávat z lahvičky.
    (mimochodem, takhle nějak vypadá dodávka od F-C viz obrázek. celý to bylo v krabičce ještě pochopitelně)

    Mám pro tebe ještě jeden tip na králičí noru.
    https://cultpens.com/
    eshop v UK, ale bezproblemu dodávaj do EU a ČR. Je to jako jakejkoliv normální eshop.
    Mají neskutečně věcí kolem per a papírů. Varování, může tě to přijít trochu draho :D

    a když jsi zmiňovala doktory...
    Jedno z oblíbených doktorských per je Pilot caples, protože opravdu funguje bez čepičky, prostě klikneš jako propiskou.
    https://cultpens.com/collections/pilot-capless
    existuje ještě varianta Capless Decimo, která je drobnější.

    A poslední, svými hroty je proslulý Sailor, a profesional gear, v tvém případě asi verze slim, dělají v bambilionu barev.
    https://cultpens.com/collections/sailor-professional-gear

    Moje oblíbený seriový značky jsou Pelikan a Lamy.
    Ale to jsou němci a oni brousej ty hroty drobet tlustší, než japonci (Pilot, Sailor) tak ti je nechci doporučovat když chceš radši tenkou.

    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    KURE: Díky! Odkaz vypadá dobře, minimálně můžu pořídit něco pro sebe. Jak je na tom tahle značka s bombičkami?

    A k ceně (kterou jsem neuvedla): je to promoce doktorská, slušelo by se sice asi něco dražšího, ale dcera je punkovějšího ražení a má ráda věci, co jiní nemají. Cenovky tolik nesleduje, to, že jednou skutečně něco chce, nás až překvapilo. Typický vánoční/narozeninový dar je v jejím případě kastrace libovolného počtu toulavých koček zaplacená u kočičí neziskovky :-).
    KURE
    KURE --- ---
    TETHALKA: můžu ti doporučit pera, můžu ti doporučit kde je koupit, ale neni to v Praze. Ani ČR.
    Nejsem z Prahy a tak netuším co se dá vidět na živo, ale obávám se že vzledem k tomu jak (ne)funguje penshop.cz to nebude žádná hitparáda.
    Taky jsi nenapsala jak to vidíš s cenou.

    Moje nejoblíbenější značka per je malá rodinná firma Franclin Christoph ze severni karoliny.
    Jejich obrovská výhoda je, že pokud chceš můžeš si vybrat hrot pera přebroušenej jejich dvorním "nib masterem" takže ti přijde perfektně funkční. pokud chceš opravdu super tenký hrot, tak umí i needlepoint, ale to je fakt jehla.
    Mají pera v mnoha veselejch barvách. Všechny jsou z akrylu, takže nekovový. Mají dobře popsaný rozměry.
    https://www.franklin-christoph.com/collections/fountain-pens
    Dobrý je, že poštovné je zdarma i k nám, a oni lžou na faktuře, takže ZLO+DPH neni taková rána jak by mohlo.
    Takže ten níkup z USA neni super opruz, jen trochu opruz.
    Mám od nich tři pera a další tři hroty. Žádný mi nikdy nikam nevytekl.
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    Můžete mi prosím doporučit kvalitní plnicí pero jako dárek k promoci? Dcera má drobnou ruku, svého času jí vyhovoval útlejší Parker, ale já se s posledními dvěma nákupy Parkera spálila, pera protékají (v Penshopu mi vždycky něco poradí, chvíli dobrý a pak zase inkoust v batohu). Takže nějaké jemnější, útlé pero, které vypadá klasicky, nemá kovové tělo a disponuje kvalitním a jemným hrotem. Ideálně dostupné někde v Praze v prodejně, kde by se dalo vyzkoušet.
    Díky!
    PAVEL_K
    PAVEL_K --- ---
    Nemáte náhodou někdo k dispozici?
    ČSN 90 1540 Plnicí pera s hrotem; z 1984-09-12; Zrušena k 2003-02-01
    ČSN 90 1545 Kovové hroty do plnicích per; z 1982-08-18; Zrušena k 2003-02-01
    ČSN 90 4145 Inkousty; z 1981-09-01; Zrušena k 2003-02-01
    Mám sice placený přístup k normám, ale tyto byly zrušeny a nejsou dostupné.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Divný teda, ale to už tu zmiňovalo víc lidí že to s nimi posledních pár let jde do háje...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Penshop CZ změnil doménu? Teď to člověka přesměruje na penshop64 scostry cz
    Že by už bylo po nich?
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: já o nich vím taky ode dneska :D
    tak jsem doufal že je nebudu muset objednat na slepo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam