• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: já o nich vím taky ode dneska :D
    tak jsem doufal že je nebudu muset objednat na slepo...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Slyším o nich prvně, ale mají docela pěkné odstíny.
    KURE
    KURE --- ---
    máte někdo zkušenost s inkousty Ikebara?
    Inkebara Modrý lahvičkový inkoust - Luxusní pera
    https://www.luxusni-pera.cz/detail/inkebara/undefined/inkebara-modry-lahvickovy-inkoust/
    ALVAR
    ALVAR --- ---
    NEVILL: Díky. Já právě s inkousty Parker a KOH-I-NOOR nikdy problém něměl. Asi to bude kontaminace při míchání..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ALVAR: Upřímně řečeno nevím jestli na skladování inkoustu jsou nějaká pravidla, já mám několik lahviček normálně v šuplíku v obýváku, je tam tedy poměrně suchý vzduch. Vlastně je to skoro všechno Diamine a pak jedna lahvička modrého inkoustu Parker. Už to mám nějakou dobu, nic z toho plíseň nechytlo.
    ALVAR
    ALVAR --- ---
    Zdravím, jak skladujete inkousty? Potýkám se teď s plísní u inkoustů Stadardgraph.
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    LARS_GUNNER: Aha, ok, díky za informaci. A zkoušel jsi některý z konkurenčních?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ja si tak čtyři roky zpátky nakoupil zásoby všeho, pak se ukázalo že moje spotřeba papíru a inkoustu asi nebude až tak značná jak jsem předpokládal. Takže aktuálně mám pocit že s tím klidně vydržím další pětiletku... :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LARS_GUNNER: já už Penshop opustil, zjistil jsem, že to co potřebuji, mají na Amazon.de taky, tak když kupuju knížky tak to tam přihodím do košíku. (tužky, pera, bloky, skicáky, fixy, inkousty atd...)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LARS_GUNNER: technické problémy...no, hlavně ten e-shop vypadá jak z éry před patnácti lety... :-)
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    LARS_GUNNER: Ale abych nebyl za skarohlida, volal jsem jim a tvrdili, ze maji s e-shopem nejake technicke problemy. Sice by se asi hodilo nenechat objednavky padat do vzduchoprazdna, ale to uz je jejich boj.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    MAEQ: Penshop z meho pohledu prakticky prestal fungovat. Od prosince mi nevyridili ani jednu objednavku.
    KURE
    KURE --- ---
    DILDOO007: ten požadavek na kov to komplikuje, ale podívej se tady. AFAIK dorucujou do Čech bez problémů. A mají všechno.
    Cult Pens - the widest range of pens and pencils on the planet!
    https://www.cultpens.com/

    Netusim jaky vkus ma pani, Mě se líbí https://www.cultpens.com/i/q/RT20983/rotring-rapid-pro-ballpoint-pen-black

    Další značky me napadají Diplomat, Cross.
    Pelikan ( pura)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    COMODOR_FALKON:
    MAEQ: během pandemie zavřeli obchod a jeli v on-line. Když jsem u nich objednávala naposled, bylo to to samé. Párkrát jsem jim psala, nakonec i volala. Omlouvali se, že inkousty, které jsem chtěla, nemají v požadovaném obsahu. A po dohodě zkrátka poslali ideální náhradu, pak už to šlo v pohodě.
    Asi bych jim volala.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MAEQ: Myslím, že se tu nějak řešilo, že zkrachovali, ne…?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MAEQ: Penshop se nějak zhoršil, ne?
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    Dotaz - nalákal jsem se na Lamy Safari a objednal u penshopu. Objednávka stále ve stavu "vyřizuje se" - jak dlouho cca mám čekat? Měsíc, dva, tři? :-)
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    Ahoj, poradili byste prosim z jakých, v ČR dostupnych, značek kovových kuličkových per vybírat dámskou "propisku" k diáři (tzn tak okolo 1k, aby prý paní nebylo líto až ji za měsíc ztratí). Znám jen Caran d'Arche, Waterman a Parker a rád bych si rozšířil obzor.Ď.
    KURE
    KURE --- ---
    LEON_KOWALSKI: ten GvF-C Carbon black je úplně boží černá.
    A měl jsem ještě šedou a modrou.
    Ta šedá, a zřejmě každej šedej inkoust, je fakt "divná" na jednu stranu člověku chybí ten kontrast barva vs papír, ale zase to vypadá skoro jako kdyby to bylo napsaný tužkou, je to opravdu zajímavá barva.

    jo a
    nepotřebuju nový pero...
    nepotřebuju nový pero...
    nepotřebuju nový pero...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: pak asi do toho dám nějaký z těch Diamine inkoustů co mám v zásobě ... já tam dávám bombičky, díky tomu že to je na International Standard Cartridges, tak je neuvěřitelně široký spektrum bombiček co se tam dají strčit.
    Diamine taky, koneckonců :-)

    ale tohle by přeci měla být přesná výroba a mělo by to odpovídat označení... ... no právě :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam