• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    tyvé,kuci zas budu votravovat s taškou přes rameno na 14" NTB ,zrcadlovku a městkou EDC sestavičku.. žádnou barevnou divočinu ani camo, MOLLE taky asi nepotřebuju.. něco jinýho na trhu než tradiční 5.11? díkec
    ..
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HANZEL: možná dva, tři. Ale to už je dáááááááávno. S těma novýma prakama bych to musel zase natrénovat, jak se vůbec střílí.
    Někde na YT jsem viděl roztomilá videa, jak se vystřelená ložiska lidem odrážejí zpátky do těla jak už rovnou z praku, tak od cíle.
    ZKAZA
    ZKAZA --- ---
    Teda k těm odolnejm telefonům mam jeden poznatek už teď. Sluchátka jedině bluetooth. Díra tam je, ale přes to brnění, tam skoro žádný nejdou (ani u Aligatora nešlo).
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    BRUKEV: mi nerikej ze jste si jako deti nevyrabeli praky ze dreva a modelarske gumy :) vzhledem k frekvenci s jakou byly zabavovany jsem si pak vyrobni proces uz celkem vysperkoval... ale to uz nejakych let... :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZKAZA: tak začít střílet a získat praxi je asi základ. Jsi tím pádem o světelné roky před náma:)
    ZKAZA
    ZKAZA --- ---
    AXTHEB: Přesně! Maj toho víc, ale tenhle mam v ruce
    ZKAZA
    ZKAZA --- ---
    WOJTYLA: Píšu po telefonu. Link neumim... :(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TABORACEK: Však v pohodě, když budeš koukat při řízení na video tak to pak v nemocnici v klidu dokoukáš ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: moje cesta z prace trva autem 10minut, to bych musel jet nejakou oklikou:)
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    ZKAZA: tak zrovna ta slabsi baterka by u me byl problem... kdyz odolny telefon tak i z pohledu vydrze... zrovna prave vybiram neco do baglu... tlacitkovy (minimalni spotreba) s baterkou idealne 4000mah+ a aby to mohl fungovat jako powebanka... prave rozhoduju jestli jit pres prostrednika (evolveo a podobne) nebo si to nechat poslat rovnou z ciny bez natisknuteho loga (ale s problemovou zarukou) a za mensi penize...

    v tehle kategorii to teda akorat nejsou mobily do kapsy no..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ZKAZA: co link nebyl by at to nemusíme každej zlášt googlit?
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    no vidite... ja mam baterku se dvema 14500 akumulatorama a nabijeckou komplet za 7$ a uz pres dva roky mi funguje bez jakekoliv vady i pri silne outdoorovych aktivitach :D :D :D

    kdyz vidim ty tisicove castky, tak se mi protaci panenky :)

    Mini Flashlight ZOOM 7W CREE 2000LM Waterproof LED light 3 Modes Zoomable LED Torch AA 14500 battery Flashlight Torch Lamp-in Flashlights & Torches from Lights & Lighting on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...lm-ZOOM-Tactical-AA-14500-battery-Flashlight-Torch-Lamp/1997274664.html
    SWIST
    SWIST --- ---
    Jasně, já u zase taky musím makat tak na to kouknu doma.. :)
    VACA
    VACA --- ---
    akorát sem se nikde u tý olightky nedozvěděl jestli má modrý nebo žlutý světlo. každopádně teď už nemám čas to zkoumat, takže se odmlčim a ostatním dopřeju klid :)
    VACA
    VACA --- ---
    SWIST: ještě mi teď v hlavě vyběhla: G25C2 XM-L2 NW

    tenkrát jsem ji taky zvažoval, ale má o trochu širší hlavu a mě už by se pohodlně nenosila v kapse kalhot...

    Papírově má sice menší intenzitu, ale díky reflektoru delší dosvit. Navíc má žlutej nádech... Na živo jsem ale jejich světlo srovnat nemohl.. tady teda hodně záleží na tom jestli to chceš nosit po kapsách, páč tohle by už možná nemuselo bejt tak konfortní, mě osobně přijde přijde teh 3,5cm jako hraniční, pak už je v kapse každej mm navíc znát.
    http://ledshop.cz/led-svitilna-eagletac-g25c2-xm-l2-nw~z3165.html

    Pak je tu teda ještě http://www.svitilny.eu/svitilna-olight-m20sx-javelot/prod_623.html
    olight, sem měl jak osvoji první pořádnou, sloužila mi léta než jsem ji ztratil.
    A tahle vypadá velice zajímavě a průměr hlavy stejnej jako T25C2. Jako s olight určitě taky neuděláš krok vedle. Jsou tu ještě i ty fenyxy, ale oni byli hlavně etalonem v době kdy na trhu nebylo moc výrobců , dneska mi přijdou v určitejch ohledech trochu překonaný, ale rozhodně nejsou špatný.. Ty armyteky jsou taky dost dobrý, ale něco mi na nich neštimovalo, asi mi nepřišli tak variabilní
    SWIST
    SWIST --- ---
    VACA: Jasně, s tvarem reflektoru si to dovedu představit. Ona na T25C2 byl dobrý tip se kterým ses docela trefil do toho co bych od takové baterky očekával. Takže něco podobného se bude hledat asi těžko.. :) Ale nijak na to nespěchám, tak počkám třeba po vánocích, jestli něco nevyplave.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: + ještě zobecním dva faktory.
    Použitej zdroj energie = výkon na led
    a použitej reflektor (parabola) = ůčinej dosvit v metrech. Ten má přímej vliv jestli je to spot na dálku, nebo je to široký a krátký...
    Obecně malý a mělký reflektory nemaj tu shopnost svítit daleko. Na dálku hledáš spíš větší a hlubokej reflektor. Pak jsou tu teda ještě ty zoomovací, někerý lidi na to nedaj dopustit, ale já řikám že je to kompromisní řešení a na dálky to moc neviniká, určitě nedosahuje výsledků nekompromisnáho kvalitního reflektoru.

    SWIST: ale jo jen tak zběžne kouknu, samotnýho mě to zajímá jaký jsou dnes poměry. S tim t25c2 je to škoda no. já ji viděl na nějakym slovenskym eshopu ale taky za 2,4-2,5k což beru jako škoda, páč já ji fakt pořídil v čechách tak za 2,1-2,2k... ale tak asy fakt stojej za to když je jsou vyprodaný u všech našich dealerů...
    SWIST
    SWIST --- ---
    VACA: Jasně v pohodě. Asi to ani nemusíš kvůli mě hledat.. :) Tu 18650 chci určitě, o tom jsem byl rozhodnutý už od začátku, stejně tak chci i tu teplou bílou.. Vím jaký má vliv studená, ale nějak mě to do tvého příspěvku nenapadlo řešit. :)
    Co jsem se koukal po té T25C2 tak třeba i na ebay jsou kolem 2,5k..

    Co se týče dostupnosti baterií tak bych se toho taky asi nebál, ale to s píš z důvodu že na čundry a teď ji mám nacpanou i v edc batohu nosím čelovku na 3x AAA (nechápu kdo vymyslel takový počet.. :D )
    VACA
    VACA --- ---
    SWIST: jj já o víkendu ještě zkusím v nějaký časový skulině kouknout jaký jsou možnosti.
    Každopádně bych dal doporučení hledej mezi svítilnami které mmají jako zdroj 18650.
    Lidi jsou z toho často nervózní že to neni tak rozšířený "médium" jako tužkovky AA, taky jsem tenkrát před třea 8mi lety když jsem pořizoval první pořádný světlo byl protože to pro mě bylo neznámé, ale je pravda že tenkrát se ten akku fakt nedal zas tak všude senat a nebyl z nejlevnějších.
    Dneska bych se toho už vůbec nebál, jak už jsem psal, používaj to i e-kuřáci, takže dneska se to dá sehnat prakticky na každym rohu a neni to nějak extra drahý.
    Hodně se od toho odvíjí výkon, AA nikdy nebude schopná dávat takový proudy... 18650 používaj i ty nejsilnější svítilny na trhu (pravda tam jich bývá víc najednou)

    Já jsem si kdysi taky řikal, sakra ale co když se mi to vvybije zrovna někde... Blbost, když chce člověk hospodařit, tak si hodí nižší režim (kerej by s AA byl nejsilnější na dvě hodiny) a svítí s tim tejden..
    Ale je pravda že při nějakym výletě se náhradní akku nikdy neztratí, a s kapesní mini nabiječkou ho lze navíc využít jako powerbanku např pro telefon, atd...

    V případě nutkavý potřeby jednorázové alkalické baterie se 18650 dá nahradit dvěmi cr123, ale uznávám nebejvá v každý zapadlý trafice, a býví dražší než AA...



    WOJTYLA: tvl hustý, takhle napohled fakt k nerozeznání od 5.11 včetně detajlů jako velkro na molle apod.. :D


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam