• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ELDERIK: Mam ho a pouzivam, osobne by se mi hodil asi o 2cm sirsi, jinak k nemu nemam vyhrady
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ELDERIK: Ja to mam, jako futral jsem to jeden cas pouzival. Jestli chces, prodam ti to, lezi mi to ve skrini. Napln si samozrejmne budes muset koupit v lekarne.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: k tomu natahovani turniketu ktery uz je provleceny. Je to krajne nedoporucovane a pokud to je jen trochu mozne je vhodne ho rozbalit komplet. Jde o to, ze pri tom navlekani CATu leckdy dojde k ruznemu prehrnuti toho turniketu a snizi se tak skrtici polocha, coz jaksi neni zadouci.

    Jinak ten ESP asi zkusim jeden az dva zakoupit, veci od ESP nejsou vzdycky uplne vymysleny, zato bejvaj dost bytelny.
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    Ahoj. Máte někdo zkušenost s Aegis First Aid Kit ?
    Docela o ní uvažuju :D
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    OTAKAR: Natahovat na koncetinu muzes samozrejme i turnikety se sponou, ktere se daji rozepinat, tu moznost mas a neni nijak technisky slozitejsi nez totez s CATem - muzes ho mit v sumce slozeny zapnuty.,..
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    SKUTEKKUTEKK: Co koupím
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    ANARCHY: Jenže CAT mám složenej tak že se mi rozbalí už ve smyčce, takže pokud mám jenom jednu ruku tak ho navleču, zatáhnu a kroutím. To není flame - rozhoduju se koupím, krát 2, takže se ptám :-)
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    ANARCHY: Akorát u CATU není normálně důvod ho úplně rozdělávat, nasazuje se už provlečený. To jen v některých situacích to může být nezbytné. Nicméně pak jo, pak to je nevýhoda.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SKUTEKKUTEKK: Ta spona trochu nacviku vyzaduje, ale jde to - rozhodne o rad lepsi nez protahovani celeho popruhu sponou jako u CATu... A spona u SOF-TT Wide je mensi a trefovalo se mi s ni vzdycky hur...

    zaaretovani vratidla po dotazeni je ale prekvapive jednoduche, v tom jsem jakoukoliv potiz zatim nezaznamenal...
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    ANARCHY: Nedokážu si představit jak jednou rukou zapínám tu sponu nebo se trefuju do toho aretačního kroužku. Ale v ruce jsem to bohužel neměl, třeba to je zbytečná obava.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ANARCHY: uz jen drobny bonus je, ze soucasti baleni je i pekne promysleny MOLLE nosic, ktery se da dobre dat i na opasek - proste celkove mi prijde, ze nad tim premysleli a odstranili drtivou vetsinu neduhu vsech ostatnich turniketu ktere znam...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    TABORACEK: Treba tady.

    Je to v podstate z meho pohledu evoluce SOF-TT Wide s podstatne vice plastovymi prvky (takze treba neni takovy problem si turniket na ruce pridrzet zuby pri nasazovani druhou a dotahovani popruhu)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: pane kolegu, odkaz na ten turnitek by nebyl?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    ANARCHY: Jo, ono to bude hodně o cviku. Mně je sympatičtější CAT, i díky váze, všichni instruktoři ho posvěcují, takže jsem se rozhodl pro něj. A myslím, že je lepší nosit jen jeden typ.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    A teda pokud by nekdo chtel experimentovat s nejakymi vynalezy a vylepsenimi, tak jsem zkousel i MAT a SATS, a s temi se mi dostatecneho zaskrceni podarilo dosahnout jen na ruce, a v pripade toho SATSu i tak dost slozite a po delsim laborovanim s tim, jak utahnout popruh, aby se prezka dala zapnout...

    MAT je vyborny na nasazovani jednou rukou na druhou, ale na stehno je zcela nepouzitelny...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    OTAKAR: ja co jsem si zkousel, tak jsem mel zatim nejrychlejsi casy na nasazeni a uplne zaskrceni koncetiny na ruce i na noze s tim ESP, kdybych ho nepocital, tak potom na noze se SOF-TT Wide, a na ruce s CATem
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    ANARCHY: Zase CAT obsloužíš v pohodě jednou rukou, tu sponu jsem měl trochu problém i oběma, natož ve stresu, neřku-li šoku.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    TABORACEK: CAT ma zasadni nevyhodu v tom, ze nema sponu kterou ho rozepnes a jednoduse a rychle ho navliknes na koncetinu - musis vyvlekat popruh a pak ho zase provlekat, osobne za ultimatni turniket povazuju ten od ESP - mam ho asi 2 tydny a zatim mi prijde ve srovnani se vsemi ostatnimi co mam a co jsem zkousel asi nejlepsi...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Ja mam ceskou kopii swatu v autech, je to levnejsi nez CAT, ale CAT je podle me dost ultimatni zalezitost.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    MARASAN: Druhej turniket se naramne hodi treba na posileni pritlaku po nasazeni tlakoveho obvazu - znamy profesionalni paramedik mi doporucil kombinaci jednoho klasickeho vratidloveho turniketu a k tomu kvalitni esmarch - tedy SWAT
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam