• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: přesně tak
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ADAMIRA: ale nevyznívá, to tam projektuješ neco co tam chceš vidět...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    BRUKEV: No jo, v určitých situacích...

    Tady to ale vyznívá tak, že vypadne na půl dne proud tak půjdu popravit pár lidí v Makru aby věděli kdo je tady pán ;)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    S4MUEL: vzít si ne, ale bránit to, co máme. aspoň tak to chápu. osobně mám jenom nějaké nože a kladiva :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BLOWUP: přesně tak. Když to shrnu. Německo trpí tlakem uprchlíků, mají spoustu práce s předcházením útoků, spousta útoků prošla. Celkově situace s uprchlíkama není dobrá, jej jich tu moc, nasionalismus kvete. Rusko si laškuje s Ukrajinou, jednotky se stahují na hranice. Kim poslal raketu až k japonské zóně, kdy se musí hlácit letecké pohyby. Sýrie v podstatě neexistuje, Erdoganova armáda sice útočí na Daiš, ale pod kosou to bere i s Kurdama, nezájem, padni jak padni.
    Rekl bych, že si teda někdo v Německu uvědomil, že by nebylo od věci trochu oprášit civilní obezřetnost a proto nápad s potravinama. Osobně čekám, kdy i u nás něbo v cizině začnou znovuvznikat spolky jako Svazarm, atd.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: ja si taky nemyslim ze planuji valku, ale mozna jim zacina leccos dochazet, a tak neco co by o par tydnu drive brali pomalu jako sireni poplasne zpravy povazuji za vhodne obyvatelstvu pripomenout.

    «Pro Person und Woche mindestens 14 Liter Wasser» - Schweiz: Standard - bazonline.ch
    http://bazonline.ch/schweiz/standard/Pro-Person-und-Woche-mindestens-14-Liter-Wasser/story/18930511
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BRUKEV: Tak u nas to vsichni brali jako hodne zvlastni, ponevadz doposud platilo ze "kreckovat" je neco hodne negativniho. A dokonce i nase svycarska mainstream media si delala legraci z ministra obrany, kdyz kdysi zminil ze puvodni predpisy z dob studene valky, podle kterych mel kazdy svycar mit ve svem protiatomovem krytu urcity objem predepsanych zasob byly docela smysluplne a ze on sam se jimi doposud ridi. V te retorice Mutti ("wir schaffen das") to pusobi jako hodne zoufala pest na oko.

    Jude oder Hausfrau – wer hamsterte, war Hassfigur - News Ausland: Europa - bazonline.ch
    http://bazonline.ch/ausland/europa/jude-oder-hausfrau-wer-hamsterte-war-hassfigur/story/23601653
    CROSS
    CROSS --- ---
    BLOWUP: tak to se teď široce rozebírá, co ji k tomu vedlo, jestli jsem to dobře pochopil, tak prostě německá vláda zrovna projednala po pár letech nějakou koncepci civilní obrany a v rámci toho se rozhodla nějak systematicky vyzvat obyvatelstvo, aby se nad tim zamyslelo... nezdá se mi, že by za tim bylo něco, co vláda ví a obyvatelstvo nikoli.

    Narozdíl tady od kolegy za tim nevidim oko prozřetelnosti, ale prostý fakt, že stát se může leccos, a vždycky je lépe, když společnost je připravená víc než míň. Nemyslim si, že by v Německu plánovali další válku. ;-]
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BLOWUP: ...tak dle mě prozřetelní tak nějak tuší, že by do pěti, deseti let mohl vypuknout nějaký nepříjemný konflikt, tak at jsou lidé připraveni. BTW se řeši/lo i znovuzavedení povinné armády v Reichu.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: v tehle souvislosti neni bez zajimavosti, ze Mutti nedavno vyzvala obyvatelstvo k tomu aby si delalo zasoby...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    S4MUEL: v určitých situacích bych se s kverem nerozpakoval, vzít si to, co bych potřeboval. A nejsou to jen silácké kecy. Bohužel pro některé.
    Jelikož jsem ale podobnou situaci nezažil a doufám že nezažiju, je tady samozřejmě spousta ale.
    Rozhodně se nebavíme o pár dnech bez elektřiny, spíše předpokládejme delší konflikt, problém, atd.
    CROSS
    CROSS --- ---
    S4MUEL: podle mě jde o reakci na to, že nejznámější případy těchto situací pocházejí z válečného konfliktu na Balkánu. K něčemu takovému v ČR těžko dojde (debatu o historickém rozdílu mezi ČR a někdejší Jugoškou bych nechal stranou), mnohem pravděpodobnější je nějaké dočasné selhání infrastruktury po přírodní nebo technogenní katastrofě, a tam si myslím každej aktivní nasazení střelných zbraní nad rámec nějaký sebeobrany rozmyslí, protože to bude situace dočasná, nikoli zánik civilizace.

    Po deseti dnech bez elektriky by asi došlo na vysvětlování, proč jsem vystřílel půlku ulice...
    S4MUEL
    S4MUEL --- ---
    hele, a to myslíte vážně, že vaše první reakce v době krize by byla jít si s kvérem vzít, co vám chybí? opravdu? jen proto, že třeba nakrásně budete mít kvér?

    to jsou jen silácký kecy, že jo?
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    Nekvéráci mívaj u svých zásob i jiné druhy střelných zbraní na obranu než kvér.. Požát lepší kuše, prak atd, než klacek
    TOM
    TOM --- ---
    kolik váží vaše edc kudla?
    koupil jsem opinel no8 outdoor, a jsem nadšenej
    62g
    mocná píšťalka
    o něco robustnější (širší) čepel než standard opinel
    vynikající střenka a zámek (můj předchozí dřevěný opinel měl i po dotažení trochu vůli, tenhle se nehne ani o zlomek mm)
    Opinel Outdoor №8 - Testing, making fire, spoon carving, batoning
    https://www.youtube.com/watch?v=83rJi6-RlBg

    Recenze Opinel 08 Couteau Outdoor - Heureka.cz
    http://noze.heureka.cz/opinel-08-couteau-outdoor/recenze/
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: tak to je jiná situace, kdo do mě klackem, já do něj olovem
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: ale prijdou k tobě jiný s klackem...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    TABORACEK: já mám taky zbraně a je mi jasná odpověď na otázku: osoba A má vodu, osoba B má zbraň, kdo má žízeň? Nicméně když třeba dojde k výpadku proudu, nebo nějakému neválečnému pár dní trvajícímu problému, nepůjdu hned s kverem loupit a obírat nekvéráky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PRAASHEK: A to podstatně snadněji, než proč nám ten pán odnáší všechno jídlo. ;-)
    SWIST: Poskytneš bezpečí před nájezdníky a zásoby příjdou.
    KURE
    KURE --- ---
    MONOEGO: aspon vim kam jit kdyby neco...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam